Zdrowie

Jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla?

Jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla

Ćwiczenia Kegla są stosunkowo proste. Można je wykonywać, aby wzmocnić mięśnie dna miednicy. Miednica znajduje się między biodrami i utrzymuje narządy rozrodcze. Dno macicy składa się z wielu mięśni i tkanek. Powinno być mocne. Wtedy nie pojawią się dokuczliwe problemy z kontrolą jelit lub pęcherza moczowego. Jeśli już przyswoisz prawidłową technikę, ćwiczenia Kegla możesz robić w dowolnym miejscu i czasie.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą ćwiczyć mięśnie Kegla. Wiele czynników może osłabić dno miednicy u pań, np. ciąża, poród, starzenie i przyrost masy ciała. Mięśnie dna miednicy podtrzymują macicę, pęcherz i jelita. Jeśli są słabe, narządy miednicy mogą się obniżyć w kierunku pochwy. Poza tym mogą powodować spory problem z nietrzymaniem moczu.

Znajdowanie mięśni dna macicy

Kiedy dopiero przymierzasz się do takich ćwiczeń, znalezienie mięśni dna macicy może być trudne. Aby je odnaleźć, możesz włożyć czysty palec do pochwy i zacisnąć wokół niego mięśnie. Możesz je też zlokalizować, próbując zatrzymać środkowy strumień moczu. Użyjesz do tego właśnie mięśni dna miednicy. Zwróć uwagę na swoje odczucia, kiedy kurczą się i odpoczywają.

Tę drugą metodę należy stosować wyłącznie w celach edukacyjnych. Pamiętaj też, by rzadko jej używać. Ponadto postaraj się wykonywać ćwiczenia Kegla, gdy nie masz pełnego pęcherza. Niekompletne opróżnianie pęcherza może zwiększyć ryzyko zakażenia dróg moczowych. Porozmawiaj ze swoim ginekologiem, jeśli nadal nie wiesz, czy znalazłeś właściwe mięśnie.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kulki Kegla?

Kulki gejszy są małymi, obciążonymi kulkami. Wkłada się je do pochwy, aby ćwiczyć mięśnie, które kontrolują pracę pęcherza i kurczą się podczas orgazmu. Jedna z teorii mówi, że im silniejsze są mięśnie Kegla, tym intensywniejsze będą Twoje orgazmy.

Takie kuleczki gejszy nazywane są również kulkami przyjemności, dopochwowymi lub Kegla. Chociaż dostępne są w różnych rozmiarach, należy zacząć od małych. Większe nie są dobrym wyborem dla początkujących. Nowicjusze powinni zacząć od jednej kulki. Po włożeniu jednej kuleczki ściśnij mięśnie Kegla, aby ją utrzymać. Noś ją przez 15 minut, aby nie przeciążać mięśni. Kiedy już poczujesz się pewnie z jedną kulką, możesz ćwiczyć z dwiema na raz.

kulki gejszy

Jeśli martwisz się o to, że się zgubią, pamiętaj, że nie mogą. Pochwa nie jest tunelem bez końca. Aby usunąć kule, kucnij i rozluźnij mięśnie. Powinny teraz spaść. Pamiętaj, by po każdym umyciu dokładnie je umyć ciepłą wodą i mydłem. Kulki gejszy służą tylko i wyłącznie do stosowania dopochwowego. Jeśli marzysz o silnym orgazmie, wybierz wibrujące kulki.

Kuleczki różnią się wagą. Dzięki temu możesz kontrolować komfort i intensywność ćwiczeń. Niektóre kobiety używają ich do wzmocnienia mięśni Kegla, podczas gdy inne, stosują je, aby poprawić życie seksualne. Zwróć na materiał, z którego są wykonane. Większość kulek wykonana jest z bezpiecznych, gładkich powłok silikonowych. Najczęściej połączone są sznurkiem, który ułatwia wkładanie i wyjmowanie.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz