Moda

Jak pozbyć się zbędnych rzeczy z szafy?

jak pozbyć się zbędnych rzeczy z szafy

Każda z nas kupuje ubrania pod wpływem chwili, bo te są modne, wydaje nam się, że będziemy w nich korzystnie wyglądać, czasem chcemy też podobać się facetowi, z którym się spotykamy etc.  Pokrótce: przynosimy do domu rzeczy zbędne lub te szybko takimi się stają.  Jest ich coraz więcej, tylko zabierają miejsce na półkach. Jak pozbyć się zbędnych rzeczy  z szafy?

Nie nosiłaś spodni od pół roku, to się ich pozbądź!

Masz rzeczy, które leżą w szafie od dobrych kilku miesięcy i wciąż możesz podziwiać dołączone do nich metki?  A może nie pamiętasz, kiedy ostatnio miałaś na sobie jakiekolwiek spodnie, bo zwyczajnie ich nie nosisz i teraz tylko zalegają w szafie?  Zasada jest prosta, jeśli czegoś nie miałaś na sobie przez ostatnie 6 miesięcy, to przymierz to i zastanów się, czy dalej chcesz mieć tę rzecz. Dobrze na takie przymierzanie rzeczy zaprosić kolegę lub przyjaciółkę, którzy powiedzą ci parę słów prawdy.

Ubrania, których nie mamy z czym zestawić

Wiele z nas kupuje jakieś ubrania pod wpływem chwili – promocji, mody lub patrząc się na ich estetyczne wykończenie. Niestety, te ubrania często nam nie pasują. Okazuje się, że źle leżą, drapią nas albo nie mamy ich z czym zestawić. Najlepiej pokazuje to przykład z czarnymi spodniami z kwiatowym haftem.  Jeansy już nieźle dają po oczach. Można je połączyć z czarną bluzką, ewentualnie z czymś, co kolorystycznie odpowiada haftowi.  I tu zaczyna się problem, bo w szafie masz albo kwiatowe bluzki, ewentualnie coś czerwonego, a gdy trafisz na coś we właściwym kolorze, to masz w tej bluzce zanadto zdobiony dekolt.  Na dodatek może się okazać, że generalnie wyglądamy w tych rzeczach tragicznie.  Zastanawiamy się, gdzie miałyśmy zdrowy rozsądek w przymierzalni. Wyparował magicznie?

Poproś przyjaciela o szczerą opinię

Gdy patrzymy się na pewne rzeczy na chłodno, może się okazać, że spodnie nie są stworzone dla naszej figury. O niebo lepiej wyglądamy w krótkich spódniczkach i sukienkach. Powie nam to każdy kumpel ze studiów. Jeśli możesz wyglądać rewelacyjnie i nijako, to chcesz wyglądać rewelacyjnie.  Często okazuje się też, że zupełnie nie pasuje nam dekolt kopertowy lub łódkowy, każda z nas jest inna i powinna dobierać strój do swojej sylwetki. W związku z tym do remanentu w szafie, jak również w schowku z butami, warto zaprosić przyjaciela lub przyjaciółkę, którzy potrafią mówić prawdę prosto w oczy.  Jeśli bliska ci osoba mówi, że w czymś wyglądasz fatalnie, a sama tej rzeczy nie nosisz zbyt często, odstaw ją na kupkę rzeczy, których chcesz się pozbyć.

Sprzedaj zbędne ubrania przez internet

Co zrobić ze zbędnymi ubraniami? Jeśli znajdują się w dobrym stanie, a tak będzie z rzeczami, które leżały w szafie i pokrywały się kurzem, możesz spróbować sprzedać je na portalu aukcyjnym lub grupie na Facebooku.  Możesz też część oddać przyjaciółkom, mamie, siostrze, kuzynce. A te, które są w przyzwoitym stanie, ale noszą na sobie ślady użytkowania możesz oddać do Caritasu.

Odzyskaj choć część pieniędzy

W ten sposób zyskujesz wolne miejsce w szafie. Pozbywając się spodni, których nigdy nie nosiłaś lub ubierałaś je w wyjątkowych sytuacjach, zyskujesz wolną półkę na spódniczki, które lubisz i zakładasz na co dzień.  Sprzedając zbędne ubrania, możesz odzyskać część pieniędzy. Owszem, na tej inwestycji i tak straciłaś, ale nie musisz być do tyłu o 100% ceny, lecz tylko o pewną jej część.

Komentarze

Mindi

1 rok temu

Temat nr jeden w moim życiu, ciągle próbuję i przegrywam. Jestem chomikiem i ciągle nie umiem wyrzucać. Jestem dumna gdy pozbędę się jednego ciucha a mam ich sporo, wiele dłużej są u mnie w szafie niż … pół roku 🙂 Robię remont i wielkie porządki, nastawiam się pozytywnie, może tym razem się uda.

Zostaw komentarz