Styl życia

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mieszkania?

Lampa odkażająca Genie Lamp Czarna mozaika

Każdy z nas czuje się zdecydowanie lepiej, gdy przebywa w pachnącym, czystym mieszkaniu. Choć dokładnie sprzątamy, w naszych domach bardzo często unosi się drażniąca woń. Dlatego często zadajemy sobie pytanie: jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mieszkania?

Skąd się bierze niemiły zapach w domu?

Istnieją takie zapachy, które są bardziej uciążliwe od innych. Dym papierosowy, woń mokrego psa czy przypalone mleko potrafią nam skutecznie odebrać radość z przebywania we własnym, przytulnym mieszkaniu. Mogłoby się wydawać, że przynajmniej w pierwszym przypadku mamy wpływ na jakość powietrza. Wystarczy prosić gości, aby nie palili u nas w domu. Jednak bardzo często osoby mieszkające w bloku są narażone na przenikanie zapachów od sąsiadów.

Posiadanie zwierząt ma sporo zalet. Uczy nas odpowiedzialności, odstresowuje i zapewnia prawidłową pracę układu immunologicznego, chroniąc nas tym samym przed alergią.  Niestety, zwierzęta bardzo często pozostawiają w mieszkaniach specyficzny zapach. Mokra sierść psa roztacza dość intensywny  aromat. Choć nasz nos z czasem przyzwyczaja się do woni w mieszkaniu, to goście mogą wyraźnie odczuwać obecność pupili.  Dlatego warto zadbać o komfort osób przebywających w naszym domu i skutecznie wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

Jak pozbyć się uciążliwych zapachów z mieszkania?

Lampa dezynfekująca Genie Lamp pozwala oczyścić nasze mieszkanie z potencjalnych patogenów i alergenów, ponadto eliminuje niechciane zapachy i zastępuje je przyjemną wonią.  Dzięki bogatemu wzornictwu stanowi też doskonałe dopełnienie naszych wnętrz. Lampa Genie jest dostępna w wielu designerskich kształtach. Można do nich zakupić też  różnego rodzaju perfumy, które po chwili wypełnią nasze mieszkanie pięknym zapachem. W ofercie PadmaShop  znajdziemy perfumy do lampy dezynfekujące Genie Lamp o zapachu bawełny, białego piżma, zimowych owoców, kwiatów wanilii, irysa, kwiatu lotosu, zielonej herbaty i wiele innych ciekawych kompozycji. Tak bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie konfigurację aromatów skrojoną na miarę swoich potrzeb.

Lampa odkażająca Genie Lamp Transparentna kostka

Jak działa lampa dezynfekująca?

Designerski kształt  lamp dezynfekujących Genie Lamp idzie  w parze z wielokierunkowym działaniem.  Te wyjątkowe lampy katalityczne dezynfekują i oczyszczają powietrze z bakterii oraz roztoczy. Jednocześnie wypełniają wnętrze wybranym przez nas zapachem.  Działanie Genie Lamp opiera się na wykorzystaniu specjalnego palnika katalitycznego, który składa się z kamienia wulkanicznego spiętego platynową blaszką oraz bawełnianego knota.

Knot zamienny do lampy odkażającej Genie Lamp

Jakie patogeny eliminuje lampa dezynfekująca Genie Lamp?

Wykazano, iż lampa dezynfekująca Genie Lamp już po 30 minutach działania eliminuje  z naszego powietrza 100% populacji Escherichia coli (pałeczka okrężnicy), Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty), enterobakterii oraz roztoczy kurzu domowego. Jednocześnie po 30 minutach zostaje usuniętych 96% zarodników pleśni Stachybotrys chartarum.  Lampa stanowi zatem doskonałe rozwiązanie dla alergików, eliminuje bowiem z powietrza dwa często spotykane alergeny – roztocza kurzu domowego oraz zarodniki pleśni. Jednocześnie sprawdzi się u osób cierpiących na przewlekłe schorzenia górnych dróg oddechowych, które są w szczególny sposób narażone na infekcje bakteryjne.

Lampa odkażająca Genie Lamp – Czerwona fuzja

Jaka jest skuteczność eliminowania nieprzyjemnych zapachów?

W procesie utleniania katalitycznego usunięte zostają także nieświeże zapachy  pochodzące z dymu papierosowego czy kuchni.  Ponadto Genie Lamp eliminuje nieprzyjemną woń zwierząt domowych, w tym psa i kota – po 30 minutach 80% zapachu znika. Po pół godziny działania obserwujemy też spadek zapachu dymu papierosowego  o 95% oraz przypalonego jedzenia o 40%.

Jeśli chcesz cieszyć się wybranym zapachem perfum przez 2 godziny, wystarczy włączyć lampę na 20 minut. Wypełni ona wówczas przyjemnym aromatem 20 metrów kwadratowych  użytkowanej powierzchni.

Perfumy do lampy Genie Lamp białe piżmo

Lampy dezynfekujące Genie Lamp to gwarancja czystego powietrza wolnego od niechcianych zapachów. To także możliwość wypełnienia domu swoją ulubioną mieszanką aromatów. Wybierając produkty Boles d’olor, możesz cieszyć się ulubioną kompozycją zapachów  niezależnie od pory roku.

Boles d’olor pachnie jak w Domu.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz