Jak postępować z mężczyzną, który boi się seksu?

strach przed seksem

Nie chodzi o to, że on seks uważa za ohydny. Nie mówimy tutaj o patologicznych przypadkach, kiedy to mężczyzna został zrażony do erotycznych igraszek przez swoich bliskich. Mam, która pokrzykuje: znowu oglądał jakieś ohydztwa, brzydzę się go, potrafi skutecznie obrzydzić seks. Jednak jest to sprawa dla terapeuty. Nam chodzi o facetów, których opory mają nieco inną naturę. Jak postępować z mężczyzną, który boi się seksu?

Nie zmuszaj go

Facet, który boi się seksu, podkreślamy boi, a nie uważa za coś ohydnego, grzesznego, co należy robić tylko w celach prokreacyjnych, nie lubi nacisku. Przyznaj sama, czy chciałabyś, aby partner ciągle cię do czegoś zmuszał i nakłaniał? Po prostu z nim spędzaj czas. Uwierz, ten moment kiedyś nadejdzie.  On po prostu musi się z tobą oswoić, mocniej ci zaufać i zyskać pewność, że go nie zostawisz, nawet jak nie wszystko będzie super.

Nie naśmiewaj

Nie możesz być złośliwa i rzucać: co z ciebie za facet, chyba jesteś gejem albo nasłuchałeś się od mamusi, że seks jest ohydny i trzeba czekać do ślubu. Gdyby facet tak powiedział do kobiety, to byłby skreślony. Gdy kobieta mu wypomina brak seksu i bierze go szantażem emocjonalnym, ludzie to tolerują. A to też jest tak samo złe.

Bądź dla niego czuła

On prędzej pójdzie z tobą do łóżka, jeśli poczuje, że go kochasz i w pełni akceptujesz. Przytulając się, całując, trzymając za rękę, dajesz mu gwarancję, że po seksie nie zmyjesz się z hasłem: było miło. Nie zaczniesz też rechotać, gdy coś mu nie wyjdzie.

Dotykaj go często

Oswajaj go ze swoim dotykiem, ale też pokazuj, jak bardzo go pragniesz. Facet, który jest często gładzony, zaczyna myśleć o sobie jak o atrakcyjnym partnerze. A to naprawdę sporo ułatwia. On musi czuć, że go akceptujesz takim, jakim jest. Strach przed seksem często wynika z zaniżonej samooceny. To, że on jest przystojny, nie oznacza, że sam tak siebie postrzega. Może sobie wytykać nieistniejące defekty.

Mów komplementy

Niech poczuje, że jest dla ciebie przystojny i wyjątkowy. Komplementuj to, co naprawdę w nim lubisz, bo nieszczerość wyczuje z daleka.  Nie ograniczaj się tylko do twarzy, możesz też wspomnieć o seksownych nogach, jeśli je w nim lubisz. Niech wie, że naprawdę go pragniesz.

Pochwal, gdy jest ci z nim dobrze

Jeśli już wylądujesz z nim w łóżku, to pochwal go za to, co ci się podoba. Niech wie, że jest ci z nim naprawdę wspaniale. To go zachęci do kolejnych razów. Facet, który boi się seksu, po wspólnej nocy potrzebuje prostego komunikatu, czy było ci z nim dobrze.

Powiedz,  że masz ochotę na więcej

W ten sposób pokażesz mu, że naprawdę dobrze wypadł i wciąż go pragniesz, czyli jest dla ciebie atrakcyjny.  Oczywiście poczekasz, bo wiesz, że musi się zregenerować, ale chętnie to jeszcze kiedyś powtórzysz.

Rozpal jego wyobraźnię

Ubierz się seksownie, załóż to, co lubi najbardziej. Odsłoń ze smakiem dekolt, nogi lub podkreśl pupę. Zobaczysz, że w ten sposób rozpalisz w nim pożądanie. I dobrze, w końcu go pragniesz. Obydwoje macie na to ochotę;)

Całuj go

Całując go podczas seksu w szyję, kark, pokazujesz mu, że go kochasz, pożądasz i akceptujesz. Daj mu poczuć się naprawdę smakowitym kąskiem;)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ