Miłość i związki

Jak postępować z DDA?

jak postępować z dda

DDA to dorosłe dzieci rodziców, którzy zbyt często zaglądali do kieliszka. Ich samodzielne życie często wciąż znosi znamiona trudnego dzieciństwa, jakiego doświadczyli przed laty. Nie każdy DDA, wbrew temu, co wypisuje się w internecie, jest osobą całkowicie pozbawioną uczuć i ma ze sobą tak duże problemy, iż nie nadaje się do związku. Wiele z nich da się przezwyciężyć.  Trzeba tylko spróbować. Jak postępować z DDA?

Jego zachowanie nie ma nic wspólnego z tobą

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że jego zachowanie, które bywa dla ciebie czasem niezrozumiałe i raniące, nie ma nic wspólnego z tobą. Gdyby na twoim miejscu była inna kobieta, przechodziłaby przez to samo. On po prostu nie zawsze umie okazywać miłość i trochę brakuje mu empatii, ale może się tego nauczyć, jeśli będzie chciał.  On jest chłodny z natury, a nie dlatego że mu na tobie nie zależy. Zwracaj uwagę na różne rzeczy. Osoby z DDA często mają niskie poczucie własnej wartości i wolą wyrażać swoje emocje za pomocą drobnych gestów, zwłaszcza gdy nie są pewne twojej reakcji.  On po seksie ucina kontakt nie dlatego, że jest zaliczaczem, wypadłaś źle lub mu się nie podobasz. Faceci DDA bardzo boją się oceny po wspólnej nocy, a że cały czas się stresują podczas erotycznych igraszek, to w końcu zaliczają jakąś drobną wpadkę, którą sami wyolbrzymiają.

Utrzymuj bliskie relacje z przyjaciółmi

W ogóle nie rezygnuj z bliskich relacji z przyjaciółmi, życzliwi ludzie będą ci bardzo potrzebni, bo mężczyzna DDA jest trudny i przyda ci się wsparcie. Dzięki nim nie zboczysz z właściwej drogi i nie wpakujesz się w problemy. Pamiętaj, DDA warto dać szansę, ale nie kosztem swojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Jeśli będzie działo się coś złego, twoi przyjaciele to dostrzegą i każą ci wyhamować. Nie możesz zbawiać świata ani robić za Matkę Teresę z Kalkuty.

Nie zrażaj się i bądź wytrwała

Tak, on na początku może otaczać się murem, przez który ciężko się przebić. Być chłodny i zdystansowany. Wiele osób widząc takie zachowanie, odpuszcza sobie znajomość. Ale z pewnością zauważysz, że im więcej uwagi mu zaczniesz poświęcać, np. dzwoniąc regularnie, on zacznie się przed tobą otwierać. DDA ma problemy z emocjami. Może testować twoją cierpliwość i zaangażowanie. Mężczyzna DDA często zakłada, że jeśli jej zależy, to i tak zadzwoni ponownie, będzie o mnie walczyła.  W ten sposób wychodzi jego żal do ojca, że nie walczył ze swoim uzależnieniem dla dobra rodziny, czyli de facto go nie kochał. Facet DDA będzie oczekiwał, że trafi wreszcie na kobietę gotową do walki. Oczywiście gdy zacznie cię obrażać, daj sobie spokój. Nie chodzi o to, byś została jego workiem treningowym. Chcemy natomiast pokazać ci, że musisz być bardziej wytrwała. Mężczyzna DDA to nie jest z pewnością dla kobiet niepewnych siebie, które oczekują, że to facet będzie o nie zabiegał. Tutaj role troszkę się odwracają.

Dużo rozmawiaj i żartuj

Staraj się z nim jak najwięcej rozmawiać, żartować i wyciągać na spotkania. Dzięki temu może uda wam się zbudować więź. On zdoła ci zaufać, pomimo swoich nieciekawych doświadczeń. Pokaż mu, że lubisz spędzać z nim czas i przy tobie może poczuć się swobodnie. Nie oceniasz go bowiem krytycznie, w końcu ci się podoba. Nie bój się proponować spotkań, najwyżej odmówi. Ale jak wcześniej wspominaliśmy, nie wynika to z tego, że tobie czegoś brakuje. On zwyczajnie się boi, że źle wypadnie lub tego, że się zaangażuje, a ty go skrzywdzisz. Poza tym testuje twoją wytrwałość, którą utożsamia z zaangażowaniem.

Sama okazuj czułość

To może być trudne, bo pewnie się przyzwyczaiłaś, że to facet cię przytula, całuje, łapie za rękę, a tutaj sama musisz wychodzić z inicjatywą. Uwierz, nawet jeśli on nie wydaje się zbyt przytulaśny, to naprawdę marzy o tym, abyś wzięła sprawy w swoje ręce i go przytuliła. Tacy faceci są bardzo spragnieni czułości, bliskości i miłości, ale bardzo często chronią się pod grubym pancerzem. Wychodząc z inicjatywą, możesz nauczyć go dobrych rzeczy. Dzięki tobie dowie się, jak wyrażać uczucia.  Początkowo będzie musiało ci wystarczyć zapewne to, że cię nie odepchnie, a później, gdy się przyzwyczai, też cię obejmie po tym, jak zrobisz to pierwsza.

Chwal go za sukcesy

Jeśli jemu coś wyjdzie – świetnie zda sesję, dostanie awans w pracy, będzie ci miło, gdy będzie cię całował, to po prostu mu o tym powiedz. On początkowo będzie wzbraniał się przed komplementem, stwierdzi, że to nic takiego, albo sobie nie poradzi na nowym stanowisku, tudzież studiach, ale w ten sposób zaczniesz trudny proces. Polega on na wzmacnianiu jego pewności siebie i szukaniu dla niej mocnego umocowania.

W seksie stawiaj na jasną komunikację

Mężczyzna DDA ma niską samoocenę,  często boi się tego, jak wypadnie podczas seksu, a stres działa jak samospełniająca się przepowiednia. To, czego się baliśmy, staje się faktem. W związku z tym nie zakładaj, że on powinien się domyślić, że było ci fajnie, skoro nie zgłaszałaś żadnych zastrzeżeń i po się do niego przytuliłaś. Musisz mu powiedzieć za każdym razem, co ci się podoba, on dzięki temu będzie wiedział, że sprawia ci przyjemność.

Pokaż, że jesteś z niego dumna i się go nie wstydzisz

Faceci DDA mają niską samoocenę, często boją się, że są tylko opcją przejściową, bo nie zasługują na miłość ani taką kobietę jak ty. Boją się, że odejdziesz z innym mężczyzną, który okaże się lepszy. Pokaż mu, że jesteś z niego dumna i się go nie wstydzisz. W miejscu publicznym przytul się do niego, przedstaw go swoim znajomym i bliskim. On to naprawdę doceni.

Dodaj komentarz