Miłość i związki

Jak poradzić sobie z nachalnym facetem?

Jak poradzić sobie z nachalnym facetem

Nachalny facet to przekleństwo wielu kobiet, choć nigdy nie dawałaś mu znaków, że jesteś nim zainteresowana, on nie daje ci spokoju. To bardzo męcząca i niekomfortowa sytuacja, która generuje niepotrzebny stres. Jak poradzić sobie z nachalnym facetem?

Nachalny facet. Stawiaj sprawę jasno

Nachalny facet to nie tylko pijany koleś, który zaczepia cię na ulicy. Może nim być również kolega ze studiów, z którym przez 3 lata zamieniłaś tylko jedno zdanie. Nagle coś mu się przywidziało i zaczął cię nękać wiadomościami na portalach społecznościowych. Jeśli widzisz, że mężczyzna zmierza w kierunku, którego nie akceptujesz, postaw sprawę jasno. Zaznacz, że nie jesteś nim zainteresowana i poproś, żeby więcej nie składał ci tego typu propozycji.

Nie bój się mówić wprost, co sądzisz o jego zachowaniu

Jeśli facet przegina i jest bardzo nachalny, mimo twojego sprzeciwu, powiedz mu wprost, że nie zgadzasz się na to, aby cię dręczył. Jego zachowanie cię męczy i nie wyrażasz zgody na takie traktowanie. Stosuj metodę zdartej płyty. Często bowiem nachalny facet jest niezrównoważony psychicznie i upiera się, że chociaż mówisz nie, to jesteś nim zainteresowana.

Nie martw się jego urażonymi uczuciami, dbaj o swoje bezpieczeństwo

Zostałyśmy tak wychowane, że wiele z nas ogarnia poczucie winy, gdy musi powiedzieć komuś coś nieprzyjemnego, nawet jeśli druga osoba w pełni zasłużyła sobie na te słowa. Musisz wyzbyć się takiego myślenia. Nie przejmuj się jego urażonymi uczuciami, dbaj o swoje bezpieczeństwo i poczucie komfortu. Oczywiście, nie chodzi o to, aby dla każdego niechcianego adoratora być chamską. Na początku wystarczy zasygnalizować brak zainteresowania w kulturalny sposób. Jeśli to nie pomoże, masz prawo być bardziej dosadna, a nawet wulgarna.

Jeśli wyraźny sprzeciw nie pomaga, zagroź stalkerowi policją

Jeśli ktoś nadal cię nęka, nie robiąc sobie nic z twoich słów, zagroź mu policją. W Polsce stalking jest przestępstwem, które można zgłosić organom ścigania. Nie ignoruj zagrożenia, jeśli ktoś nadal cię nęka, zrealizuj swoją groźbę i udaj się na policję. Zachowaj wszystkie wiadomości, w których jawnie sprzeciwiasz się nękaniu i wyrażasz brak zainteresowania. To będą silne dowody dla sądu.

Stalker wymaga zablokowania na portalach społecznościowych

Jeśli nachalny facet nie daje ci spokoju, po prostu zablokuj go na wszystkich portalach społecznościowych. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, bo nigdy nie musiałaś korzystać z tego typu opcji, poproś o pomocą swoją przyjaciółkę. Pamiętaj, że masz prawo stawiać mężczyźnie wyraźne granice i nie życzyć sobie kontaktu.

Dodaj komentarz