Moda

Jak optycznie wydłużyć nogi?

Jak optycznie wydłużyć nogi

Każda z nas marzy o nogach długich jak u modelki z wybiegu. Nie wszystkie jednak możemy się takowymi pochwalić. Na szczęście istnieją sztuczki, które pozwalają nieco oszukać otoczenie. Jak optycznie wydłużyć nogi?

Noszenie krótkich spódnic, sukienek i szortów

Jeśli chcesz, aby twoje nogi sprawiały wrażenie dłuższych niż w rzeczywistości, powinnaś kupić sobie krótkie spódnice, sukienki i szorty. Ubrania, które odkrywają sporą część nóg, optycznie je wydłużają.  Jako osoba o krótkich nogach powinnaś unikać sukienek oraz spódnic o długości midi, czyli za kolano, gdyż te optycznie cię skrócą.

Buty na obcasie

W optycznym wydłużaniu nóg pomogą buty na obcasie, one zawsze dodają lekkości sylwetce i sprawiają, że wydajemy się nieco wyższe, na czym też zyskują nasze nogi. Jeśli jesteś szczupła i niska, postaw na szpilki, unikaj koturnów, gdyż sprawiają one wrażenie ciężkich oraz topornych.

Rajstopy w kolorze szpilek

Mamy jesień, więc siłą rzeczy musimy nosić rajstopy lub pończochy, by nie zmarznąć i w rezultacie się nie rozchorować.  Najlepiej wybierać czarne lub granatowe rajstopy, a następnie zestawiać je z czarnymi lub granatowymi szpilkami. Ciemne kolory dodatkowo wyszczuplają i wydłużają optycznie nasze nogi. Jeśli natomiast preferujesz cieliste rajstopy, to musisz pamiętać o tym, aby zawsze zakładać do nich szpilki w odcieniu nude. Jeśli do jasnych pończoch założysz czarne buty na obcasie, to będą się one odcinać od nóg, przez co ich optycznie nie wydłużysz, lecz skrócisz.

Odpowiednie ułożenie nóg

Gdy siedzisz i np. pozujesz do zdjęć, zwróć uwagę na ułożenie nóg. Odpowiednio je ustawiając, możesz dodać sobie parę centymetrów. Analogicznie przez kiepskie ułożenie nawet długie nogi będą wydawały się przykrótkawe. Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo ustawić swoje kończyny, przyjrzyj się zdjęciom Jany Rudkowskiej na Instagramie. Menedżerka Dimy Bilana, który w 2008 roku wygrał Eurowizję, interesuje się modą i często podkreśla swoje nogi poprzez ich odpowiednie ustawienie.

Unikaj butów z cholewką za kostkę

Takie buty obcinają ci nogę i przez co wydaje się, że twoje nogi są jeszcze krótsze niż w rzeczywistości. Dla właścicielek krótkich nóg najlepsze są szpilki. Z ich pomocą optycznie je wydłużą i wysmuklą, nadając całej sylwetce lekkości.

Dodaj komentarz