Styl życia

Jak odmienić wystrój kuchni?

Jak odmienić wystrój kuchni

Sidekix Media z Unsplash

Choć może wydawać się to z pozoru nieistotne, to wystrój kuchni ma znaczenie. Wpływa bowiem na nasze samopoczucie podczas przygotowywania posiłków i ich spożywania. Jeśli to miejsce nie wzbudza w nas pozytywnych emocji, niechętnie w nim przebywamy. W naszym artykule podpowiadamy, jak odmienić wystrój kuchni.

Spis treści:

  1. Nowa aranżacja kuchni nie wymaga remontu
  2. Kolorowy toster odmieni wystrój kuchni
  3. Jakie firanki do kuchni?
  4. Modny wazon w stylu antycznym
  5. Baterie przy umywalce o oryginalnym kształcie
  6. Jak odmienić wystrój kuchni? Złoty zlew w stylu glamour
  7. Kolorowe szafki kuchenne
  8. Oryginalny zegar ścienny w kształcie ptaka

Nowa aranżacja kuchni nie wymaga remontu

Mogłoby się wydawać, że nowa aranżacja kuchni stanowi nie lada wydatek, na szczęście zmiany nie wymagają od nas przeprowadzenia kosztownego remontu. Możemy wiele zdziałać poprzez dodatki dekoracyjne oraz dobór designerskich szafek, tosterów czy baterii przy zlewie. W naszym artykule zdradzamy kilka przydatnych trików, dzięki którym w prosty i szybki sposób odmienisz wystrój kuchni.

Kolorowy toster odmieni wystrój kuchni

Jeśli zastanawiasz się, jak odmienić wystrój kuchni, polecamy ci zacząć od działań najprostszych. Tak naprawdę niewiele trzeba, by wprowadzić do niej odrobinę nowoczesnego designu. Toster możemy wymienić na pastelowy, talerze na kolorowe i kwadratowe, przez co już wprowadzamy odrobinę świeżości do kuchni. Co pewien czas musimy wymienić wyposażenie kuchni, gdy to ulega eksploatacji. Nowy czajnik elektryczny może mieć oryginalny kształt lub wzór, dzięki czemu będzie pełnił nie tylko rolę użytkową, ale też estetyczną.

Jakie firanki do kuchni?

Także nowe firanki jako element home decor potrafią odmienić wystrój kuchni. Zamiast kupować te w tradycyjnych kolorach, postaw na odcień pastelowy lub w nurcie dopamine dressing. Soczyste odcienie dodają energii i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Pastele zaś wprowadzają atmosferę harmonii i spokoju. Możesz także kupić firanki w kolorowe kwiaty, dzięki czemu aranżacja kuchni będzie prezentowała się dużo bardziej atrakcyjnie.

Modny wazon w stylu antycznym

Jeśli chodzi o dodatki dekoracyjne, to wazon na kwiaty może znajdować się nie tylko w sypialni, ale też w kuchni. Postaw na taki o nietypowym kształcie. Obecnie bardzo modne są takie naśladujące greckie naczynia antyczne. Wyglądają bardzo stylowo w kuchniach o minimalistycznym lub skandynawskim wystroju. Utrzymane w odcieniach Ziemi świetnie komponują się także z bardziej kolorowymi kuchniami.

Baterie przy umywalce o oryginalnym kształcie

Baterie przy umywalce także się zużywają, gdy tak się stanie, warto postawić na takie o oryginalnym kształcie czy nietypowym kolorze. To prosty trik, aby odmienić wystrój kuchni, wprowadzić do niej odrobinę świeżości i kreatywności. Kto powiedział, że umywalki muszą posiadać wyłącznie białe, srebrne i szare elementy? W obecnych czasach mamy znacznie większe możliwości.

Jak odmienić wystrój kuchni? Złoty zlew w stylu glamour

Lubisz styl glamour i chcesz go przemycić do aranżacji kuchni? Możesz postawić na dodatki dekoracyjne lub złoty zlew. Ten wygląda bardzo luksusowo. Dobrze jest go zestawić z talerzami posiadającymi złote elementy ozdobne lub pozłacanymi sztućcami. Zwróć przy tym uwagę, aby nakrycie stołu spełniało wymogi bezpieczeństwa. Nie wszystkie ozdoby pozwalają na swobodne spożywanie posiłków.

Kolorowe szafki kuchenne

Szafki kuchenne zazwyczaj są białe lub szare. Bardzo rzadko decydujemy się na wprowadzenie odrobiny koloru. Tymczasem życie każdego dnia serwuje nam masę zmartwień. Nie uciekniemy przed problemami, ale możemy dodać sobie energii do działania, kupując kolorowe szafki kuchenne. Przygotowywanie śniadania w barwnej kuchni zdecydowanie poprawia nastrój i wprowadza odrobinę optymizmu do naszej codzienności.

Oryginalny zegar ścienny w kształcie ptaka

Zegar ścienny stanowi podstawę wyposażenia kuchni. Pozwala nam kontrolować czas przygotowywania posiłków, w tym gotowania czy pieczenia. Powinien zatem wisieć w widocznym miejscu. Oryginalny zegar ścienny np. w kształcie ptaka odmieni wystrój kuchni. Kto powiedział, że tego typu elementy mogą mieć jedynie charakter użytkowy? Na szczęście PRL się skończył, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na klasyczne rozwiązania i szarzyznę pochodzącą z tamtego okresu. Możemy bez trudu kupić oryginalny zegar ścienny w kształcie motyla, futbolówki, truskawki czy ptaka.

Inwestując w elementy home decor, tworzysz w kuchni przyjemną atmosferę, która zachęca cię do częstszego przygotowywania posiłków dla siebie i bliskich.

Dodaj komentarz