Dieta

Jak odchudzać się mądrze? Cztery rzeczy, o których należy pamiętać

Jak odchudzać się mądrze

Wiosna to doskonały czas, aby zgubić kilka zbędnych kilogramów. Należy jednak pamiętać o tym, aby do odchudzania podchodzić mądrze i rozważnie. Oto cztery rzeczy, o których nie może zapomnieć nikt, kto chciałby zdrowo schudnąć.

1.      Suplementy wspomagające odchudzanie

Poprawna suplementacja przy odchudzaniu nie polega tylko i wyłącznie na przyjmowaniu preparatów, które redukują apetyt oraz wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Będąc na diecie odchudzającej możemy bowiem narazić się na niedobory substancji odżywczych, witamin i minerałów. Dlatego też bardzo ważne jest przyjmowanie suplementów diety, które owe niedobory uzupełnią. Na rynku dostępne są preparaty, które z jednej strony zawierają wiele cennych dla organizmu składników, z drugiej zaś mogą zahamować nadmierny apetyt. Przyjmując suplement np. spirulinę, możemy jednocześnie odżywić nasz organizm i wspomóc proces odchudzania.

2.      Zdrowe, regularne posiłki

Zdrowe odchudzanie nie polega na zredukowaniu liczby spożywanych kalorii do minimum. Nie możemy również spożywać jednego, dużego posiłku w ciągu dnia. O wiele lepiej jest jeść regularnie. Dietetycy mówią o pięciu posiłkach dziennie – trzech głównych oraz dwóch mniejszych przekąskach. Dzięki temu nasza przemiana materii będzie pracować przez cały dzień na wysokich obrotach. Pamiętajmy, że posiłki muszą być urozmaicone i dostarczać organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. Unikajmy za to:

  • słodyczy,
  • produktów wysoko przetworzonych,
  • dań typu fast-food.

3.      Nawadnianie organizmu

Powszechnie mówi się, że zdrowy człowiek powinien wypijać około dwóch litrów wody dziennie. W tym mieszczą się także różnego typu napoje oraz zupy. Będąc na diecie odchudzającej nie możemy zapominać o wodzie. Dzięki odpowiedniej ilości płynów unikniemy częstych na diecie zaparć. Odchudzając się, zamiast wody, możemy sięgnąć po:

  • herbatki ziołowe,
  • herbatki owocowe,
  • naturalne soki owocowe i warzywne.

Jeśli na co dzień uprawiamy jakiś sport, to nasze zapotrzebowanie na płyny może wzrosnąć nawet do trzech litrów dziennie!

4.      Dieta to proces

To, czy uda nam się osiągnąć sukces i schudnąć, w dużej mierze zależy od naszego nastawienia. Nie wyznaczajmy sobie nierealnych celów. Schudnięcie kilkunastu kilogramów w miesiąc jest co prawda możliwe, jednak bardzo niezdrowe. O wiele lepiej jest chudnąć powoli – około pół kilograma do kilograma tygodniowo. Dzięki temu uda nam się uniknąć niechcianego efektu jojo. Dieta jest procesem, w ciągu którego naszym zadaniem jest nie tylko zgubić zbędne kilogramy, ale również nauczyć się jeść poprawnie.

Dodaj komentarz