Moda

Jak nosić pastele?

Jak nosić pastele

Zdjęcie autorstwa Jill Wellington z Pexels

Pastele to jeden z wiodących trendów na sezon wiosna/lato 2021. Pojawiły się w wielu sieciówkach i kuszą ciekawymi odcieniami.  Wiele osób zastanawia się jednak, jak nosić pastele, by wyglądać w nich stylowo. Spieszymy się z podpowiedzią. Niech poniższe porady stanowią dla ciebie garść wartościowych inspiracji.

Jak nosić pastelowy błękit?

Pastelowy błękit różni się odcieniem. Jest dostępny w wersji jaśniejszej i ciemniejszej. Różni się też stopniem nasycenia. Niemniej pastelowy błękit można zestawić na wiele ciekawych sposobów. Jeśli jesteś brunetką o jasnej karnacji, możesz sobie pozwolić na tworzenie pastelowych total looków. W takiej sytuacji możesz połączyć błękit z pastelowym różem, zielenią, fioletem czy żółcią. W każdym z tych zestawień będzie wyglądał on dobrze. Pastele stanowią bowiem spójną paletę, w obrębie której każdy odcień pasuje do każdego. Warto jednak pamiętać, że łączenie pastelowego błękitu z pudrowym różem lepiej wygląda u brunetek o jasnej karnacji niż blondynek o niebieskich oczach. Te drugie muszą uważać, by nie wyglądać zbyt infantylnie.  Pastelowy błękit świetnie też komponuje się z karmelem. Tutaj jednak warto kierować się pewną zasadą. Jeśli masz chłodny typ urody (lato, zima), błękit powinien znajdować się przy twojej twarzy, a karmel w dolnej części garderoby. Natomiast panie o cieplejszym typie urody (wiosna, jesień) powinny umieścić karmel przy twarzy, zaś błękit od niej oddalić. Pastelowy błękit świetnie wygląda też w zestawieniu z beżem. Tutaj działamy podobnie. Beż jest zaliczamy do nieco cieplejszych kolorów, oczywiście zdarzają się też chłodniejsze odcienie, ale zima czy lato nigdy nie będą dobrze wyglądały z beżem przy samej twarzy. W ich przypadku może on znajdować się w dolnej części garderoby. Błękit gołębi można też zestawić z zielenią malachitową, wygląda to bardzo spektakularnie i taka stylizacja z pewnością nie przejdzie niezauważona. Najmniej oczywistym połączeniem wydaje się zestawienie pastelowego błękitu z krwistą czerwienią. To jednak wygląda bardzo stylowo pod warunkiem, że wiemy, jak do tego podejść. Bardzo dobrze prezentuje się czerwona bluzka założona pod błękitną marynarkę.

Jak nosić pastelowy błękit
Steve Johnson z Pexels

Jak nosić pastelowy róż?

Pastelowy róż dobrze komponuje się z innymi pastelami, u brunetek przejdzie więcej szalonych wariacji kolorystycznych w tym zakresie, gdyż ich uroda wydaje się bardziej stonowana i poważna. Blondynki powinny uważać, by nie zrobić sobie krzywdy i nie wyglądać infantylnie.  Pastelowy róż bardzo ładnie komponuje się z bielą. Pasuje również do beżu i karmelu. Tutaj także pamiętajmy o tym, aby w zależności od typu urody róż umiejscawiać tuż przy twarzy lub w dolnej części garderoby.  Co ciekawe, pastelowy róż świetnie współgra z zielenią. Tutaj jednak należy postawić na ciekawe formy ubrań, aby współgrały z oryginalnością samego zestawienia kolorystycznego.

Jak nosić pastelowy róż
Zdjęcie autorstwa Jill Wellington z Pexels

Jak nosić pastelowy fiolet?

Fiolet to niezwykle twarzowy kolor, jeśli potrafimy dobrać do siebie odpowiedni odcień.  W tym sezonie sieciówki stawiają głównie na odcień liliowy, rozmarynowy, czyli nieco chłodniejszy, jest obecnie trudniej dostępny.  Dużą popularnością cieszą się fioletowe total looki. Tutaj zazwyczaj łączy się kolor liliowy z rozmarynowym. Jeśli kolor liliowy dobrze wygląda przy twojej twarzy, to stawiasz na bluzkę w tym kolorze, którą łączysz z rozmarynowymi spodniami lub spódnicą. Jeśli liliowy nie jest z tobą kompatybilny, to przy twojej twarzy lepiej sprawdzi się kolor rozmarynowy. Pastelowy fiolet pięknie wygląda w zestawieniu z bielą. Jest to bardzo rozświetlające zestawienie, które odejmuje lat i sprawia, że prezentujemy się świeżo. Co ciekawe, kolor liliowy dobrze wygląda w zestawieniu z khaki. Natomiast rozmarynowy, czyli chłodniejszy, dobrze łączy się z różowym brązem. Jeśli jesteś zimą lub latem, to kolor rozmarynowy nosisz przy twarz, natomiast różowy brąz umiejscawiasz w dolnej części sylwetki.  Pastelowy fiolet dobrze komponuje się też z nasyconą zielenią. Tutaj jednak musisz uważać, bo samo zestawienie jest oryginalne, zatem nie powinnaś łączyć ze sobą ubrań o klasycznych fasonach.

Jak nosić pastelowy fiolet
Zdjęcie autorstwa Jill Wellington z Pexels

Jak nosić pastelową żółć?

Żółć to jeden z kolorów, po które rzadko sięgamy na co dzień. Boimy się go, chociaż dobrze dobrany wspaniale rozświetla twarz.  Dobrze komponuje się z pozostałymi pastelami. Pamiętajmy o tym, że kwiatki często mają żółty środek, a różowe czy fioletowe płatki oraz zielone gałązki. Nic dziwnego, że tego typu kolory świetnie wyglądają też na nas. Niemniej łączenie różnych pastelowych odcieni lepiej wygląda na brunetkach. Oryginalne zestawienia kolorystyczne mają bowiem to do siebie, że potrzebują spokojnej bazy.  Żółty bardzo dobrze łączy się z bielą, tworząc rozświetlające i odmładzające zestawy. Świetnie komponuje się także z żywą, trawiastą zielenią.

Jak nosić pastelową żółć
Zdjęcie autorstwa NEOSiAM 2021 z Pexels

Jak nosić pastelową zieleń?

Pastelowa zieleń świetnie wygląda zestawiona z karmelem czy beżem. Pamiętajmy o tym, aby ci, którym ten kolor pasuje przy twarzy, łączyli go z brązowymi dołami. Natomiast cieplejsze typy urody lepiej wyglądają, gdy beż czy brąz znajduje się przy twarzy, natomiast zieleń w dolnej partii ciała.  Pastelowa zieleń dobrze wygląda zestawiona z kolorem liliowym, który jest bardzo modny w tym sezonie.

Jak nosić pastelową zieleń
Zdjęcie autorstwa Moose Photos z Pexels

Dodaj komentarz