Moda

Jak nosić kuloty?

Jak nosić kuloty

Kuloty stały się ostatnio szalenie modne. Jedni je pokochali, drudzy unikają ich jak ognia. Jedno jest pewne, ten typ spodni jest szalenie wymagający. Trzeba umieć dobrać dla siebie dobry model i odpowiednio go wystylizować. Jak nosić kuloty?

Czym są kuloty?

Kuloty to spodnie z wyższym stanem, które są stosunkowo luźne, od pasa w dół ulegają rozszerzeniu. Jednocześnie jest to model, który odkrywa nasze kostki i fragment łydki.  Spodnie o podobnym luźnym kroju, które sięgają pasa, ale mają normalną długość, to palazzo.

Czy niskie kobiety mogą nosić kuloty?

Kuloty mogą być wykonane z bawełny, lnu, jeansu, jak i elastycznej tkaniny. Występują w różnych kolorach i wzorach. Różnią się też długością i szerokością nogawek.  Zazwyczaj sieciówki szyją spodnie na osoby o wzroście 170 cm. Panie, które są niższe, mają np. 160 cm, powinny rozejrzeć się za kulotami, które są nieco krótsze, ewentualnie nosić te dłuższe jako spodnie palazzo, dobierając do nich szpilki na wysokim obcasie, co znacznie wydłuży nogę. U kobiet nieco wyższych kuloty  z sieciówek mogą okazać się za krótkie, ale na szczęście można znaleźć też linię ubrań dla wyższych osób.

Luźne spodnie z wysokim stanem

Kuloty podkreślają talię, dlatego też warto zadbać o to, aby wyeksponować wcięcie w pasie. Można tego dokonać, wkładając dopasowaną bluzkę, top lub golf do spodni. Jeśli nie masz wyraźnie zaznaczonej talii, jesteś przedstawicielką typu budowy kolumna lub jabłko, możesz ją stworzyć, narzucając na bluzkę taliowany żakiet czy kardigan.

Jakie buty pasują do kulotów?

Kuloty można nosić też zimą, zakładając do nich dopasowane w łydce botki lub kozaki. Aby nie zmarznąć, możemy najpierw wskoczyć w grubsze rajstopy, a dopiero później w spodnie. Pamiętaj, aby buty nie miały zbyt szerokiej cholewki, gdyż nie będzie to dobrze wyglądało.

Komu nie pasują kuloty?

Czy istnieją kobiety, którym w ogóle nie pasują kuloty? Okazuje się, że tak. Tego fasonu spodni powinny unikać bardzo szczupłe kobiety, gdyż mają one wąskie łydki i mniejsze pośladki. Kuloty w ich przypadku mogą potęgować efekt chudości i spłaszczać pupę.  Tego typu spodnie nie są też najlepszym rozwiązaniem dla niskich i krępych kobiet, ponieważ potęgują one efekt masywności i skracają sylwetkę.

Dodaj komentarz