Seks

Jak nie zakochać się po seksie?

jak się nie zakochać po seksie

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet decyduje się na seks bez zobowiązań. To bardzo wygodne rozwiązanie, unikamy bowiem zaangażowania emocjonalnego, gdy nie jesteśmy gotowe na związek, ale dobrze się bawimy, oddając się erotycznym igraszkom. Krótko mówiąc, zaspokajamy jedną z elementarnych potrzeb, czyli potrzebę seksualną. Jak nie zakochać się po seksie?

Seks bez zobowiązań pozostanie dla niego seksem bez zobowiązań

Warto trzymać rękę na pulsie, aby nie pozwolić swoim emocjom dojść do głosu i nie narobić sobie problemów. Musisz pamiętać, że facet od początku wie, czego chce. Jeśli chodzi mu o seks bez zobowiązań, to po orgazmie nie zmieni zdania. Jeśli zatem traktujesz erotyczne igraszki jako drogę do jego serca, nie idź z nim do łóżka. Tylko się od niego uzależnisz, poczujesz się gorzej, a i tak nic z tego nie wyjdzie. Unikaj wkręcania się w relacje z facetami nastawionymi tylko na seks.  Jeśli tobie i jemu zależy tylko na erotycznych igraszkach, okej, ale pamiętaj, że ty więcej tutaj ryzykujesz. On na pewno zakończy wspólną noc tak, jak chciał, czyli orgazmem bez zobowiązań. A w tobie mogą zostać uruchomione emocje, których wcale nie chcesz poczuć, przynajmniej nie do tego faceta.

Nie buduj bliskości emocjonalnej

Jeśli to ma być tylko seks, to nie musisz się w nim wdawać w budowanie bliskości. Nie interesuj się zanadto jego życiem, problemami itp. Nie zamierzasz w końcu budować z nim związku. Im bardziej się do niego zbliżysz emocjonalnie, tym gorzej dla ciebie.

Po seksie wróć do siebie

Seks to seks, a potem wróć do siebie. Nie myśl o tym, że to niekulturalne. Po prostu umawiasz się z nim na seks, dostajesz to, czego pragniesz, czyli erotyczne zaspokojenie. Po udanym zbliżeniu ubierasz się i wracasz do siebie. Zostawanie na noc to największa głupota, jaką możesz zrobić, jeśli to ma być tylko przygoda. Daruj sobie przytulanie po seksie, czułe pogawędki i pocałunki.  Lepiej skup się na samym seksie. Gra wstępna niech będzie przyjemna, ale wolna od czułości. Niestety, to jest dla nas kobiet niezwykle zgubne. Nie ulegaj magii chwili. Dla ciebie lepiej, abyście kochali się głównie od tyłu i w pozycjach, w których nie będziecie sobie okazywać za dużo czułości.

Nie przytulaj go i nie całuj, bądź chłodna

Gdy po seksie będziesz od niego wychodzić, bądź mądra i nie przytulaj się za bardzo do niego. Robiąc to, ryzykujesz uruchomienie w sobie mechanizmów odpowiedzialnych za zakochanie. Trzymaj dystans, jeśli umawiacie się tylko na seks bez zobowiązań, naucz się być chłodna. Nie chodzi o to, że masz być dla niego niemiła. Po prostu unikaj czułości, bo to one sprowadzą cię na manowce. Im mniej romantycznych chwil, tym lepiej dla twojego serca. On i tak cię nie chce jako partnerki do związku, więc nie ma co ryzykować zaangażowania.  Ty odpłyniesz emocjonalnie, a on zdania nie zmieni i to tobie pęknie serce.

Dodaj komentarz