Moda Poradnik stylowy

Jak nauczyć się nosić szpilki?

jak nosić szpilki

Mówi się, że to seksapil jest kobiecą bronią, ale nic nie podkreśla go tak dosadnie, jak szpilki. Kobieta na wysokich obcasach to obiekt pożądania wielu mężczyzn. Jak nauczyć się nosić szpilki?

Szpilki idealne

Zanim zaczniemy naukę chodzenia na szpilkach, musimy znaleźć idealną dla siebie parę butów. Nie ma co sięgać na początek po 15-centymetrowe platformy, w których będziemy czuć się jak na szczudłach. Buty mają być przede wszystkim wygodne, tak, byśmy bez problemu mogły w nich chodzić. Dobierzmy więc wysokość szpilki, do naszych preferencji i możliwości. W końcu mamy prezentować się jak najlepiej na chodniku a nie na szpitalnym oddziale, ze skręconą kostką. Szpilki idealne nie mogą być za małe, czy za duże. Rozmiar buta musi być dopasowany do naszej stopy. Jeśli przymierzając buty czujemy jakikolwiek dyskomfort, a zrobienie choćby najmniejszego kroku jest bolesne, to znak, że dana para nie jest dla nas odpowiednia. Wtedy poszukajmy innej pary szpilek.

Jak nauczyć się nosić szpilki?

Praktyka czyni mistrza – tak głosi stwierdzenie, znane od wieków. W przypadku nauki chodzenia na wysokich obcasach, może nam pomóc. Im więcej poruszamy się na obcasach, tym pewniejszy będzie nasz krok. Na samym początku warto wybrać w miarę niski obcas, tak aby stopa była stabilna, a nasz staw skokowy przyzwyczaił się do takich butów. Zakładając szpilki, zawsze pamiętajmy o wyprostowanej sylwetce. Nasze nogi stają się smuklejsze, a brzuch płaski. Sylwetka prezentuje się bardziej korzystnie, podkreślając naszą kobiecość.

W domowym zaciszu możemy ćwiczyć chodzenie na szpilkach, stawiając stopę za stopą, czyli tak jak modelki z wybiegów. Taki styl poruszania się jest bardzo kobiecy, ponieważ podczas niego, delikatnie kołyszą się biodra. W szpilkach stawiamy na pewność siebie. Stopniowo zwiększajmy wysokość obcasa, aż założymy upragnione szpilki. W szpilkach nie biegamy, tylko stawiamy małe kroki, najpierw łącząc z podłożem piętę, a potem palce. Technika pozwala na zachowanie równowagi i stabilny chód. Kobieta przesuwa swój ciężar ciała do przodu tak, jakby chciała chodzić na placach.

W domu najlepiej przećwiczyć chodzenie na różnych powierzchniach, takich jak dywan, linoleum, panele czy śliskie kafelki. Dzień przed wielkim wyjściem postarajmy się chodzić w szpilkach w domu, co pozwoli na powstanie zarysowań na podeszwach, dzięki temu będą mniej śliskie, więc poruszanie się będzie bardziej komfortowe. Warto również przejść się w szpilkach po podwórku czy ogrodzie, ponieważ taka powierzchnia może stanowić niemałe wyzwanie dla początkujących. Kobiety bardzo często zakładają wysokie obcasy na imprezy, gdzie nie brakuje szaleństwa na parkiecie. Taniec na szpilkach także najlepiej wcześniej przećwiczyć. Problematyczne jest także schodzenie ze schodów i wchodzenie na nie. Poręcz pozwoli utrzymać nam równowagę. Wchodząc na górę, postarajmy się, by tylko palce dotykały o stopnie. Schodząc zaś, powinniśmy stawiać na nich całą stopę.

Z czym nosić szpilki?

szpilkiSzpilki wcale nie są zarezerwowane tylko na wielkie wyjścia czy dla pracownic wielkich korporacji oraz biur. Śmiało możemy zestawić je z jeansami i bardziej luźnymi stylizacjami. Do sukienki czy spódnicy, będą idealnym dodatkiem. W garderobie każdej kobiety, nie powinno zabraknąć klasycznych czarnych oraz beżowych szpilek, które zestawimy z różnymi ubraniami.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

pati25

6 lat temu

Pomocne rady.Szpilki kobiety zakładają na jakieś imprezy.Wyglądają w nich bardzo elegancko,seksownie.Nie uczyłam się w nich chodzić bo nie były to moje ulubione buty

filodendron

6 lat temu

Już jako mała dziewczynka podkradałam mamusi szpilki i w nich paradowałam, potem nigdy nie musiałam się uczyć chodzić na szpilkach – bo się nauczyłam za młodu 🙂

dulcynea

6 lat temu

Ciekawe porady , kiedyś trzydzieści lat temu by mi się przydały. Choć pamiętam ,że uczyłam się chodzić w szpilkach mojej Mamy jak miałam kilka lat .
Kobieta w szpilkach wygląda bardzo szykownie i atrakcyjnie .
Szkoda ,że szpilki już nie dla mnie !

Zostaw komentarz