Styl życia

Jak najlepiej wykorzystać ostatnie dni upałów?

Jak najlepiej wykorzystać ostatnie dni upałów

Przed nami ostatnie upalne dni w tym roku. Pogoda sprawiła nam bardzo miłą niespodziankę, obdarowując nas we wrześniu kilkoma dniami, gdy temperatura oscyluje wokół 30 stopni Celsjusza. Niestety, nic co piękne nie trwa wiecznie. Jak najlepiej wykorzystać ostatnie dni upałów?

Wypierz wszystkie grube rzeczy

Zacznijmy od kwestii najbardziej praktycznej. Grube ubrania – swetry, kurtki, bluzy schną najdłużej. Podobny problem występuje w przypadku pościeli, ręczników i koców. Warto więc wykorzystać ostatnie upalne dni w tym roku, by z samego rana puścić wielkie pranie grubych ubrań i pościeli, aby wszystko mogło spokojnie wyschnąć w ciągu dnia na świeżym powietrzu. Pranie grubych ubrań w chłodne dni ma jedną zasadniczą wadę. Te nie chcą schnąć i nierzadko śmierdzą później stęchlizną. Możesz tego uniknąć, robiąc pranie podczas upałów.

Pobyt nad wodą

Ostatnie dni upałów stanowią także doskonałą okazję, aby wyskoczyć po pracy nad wodę. Pojedź nad jezioro, kąpielisko czy basen. Odpocznij, poczuj się jak na egzotycznych wakacjach. Słońce poprawia nastrój i zwiększa naszą odporność, pod wpływem promieni UV nasza skóra syntetyzuje witaminę D, która odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu układu immunologicznego. Jeśli woda okaże się ciepła, możesz w niej nawet popływać. Tylko nie stawiaj na brawurę. Stopniowo schładzaj ciało i pływaj tylko tam, gdzie jest bezpiecznie i płytko. Nie wchodź do wody po alkoholu, bo grozi to utonięciem.

Rowerki wodne

Ostatnie upalne dni to także doskonała okazja, by wypożyczyć rowerki wodne i popływać nimi po jeziorze. To niesamowicie odpręża i dostarcza nie lada rozrywki. Pozwala też poczuć beztroski klimat wakacji. Nazajutrz wrócisz do pracy pełna dobrej energii i kreatywnych pomysłów.

Przebywaj na świeżym powietrzu do późnych godzin

Wykorzystaj te upalne dni na maksa. Po powrocie z pracy przebywaj na świeżym powietrzu do późnych godzin, rozkoszuj się słońcem i ciepłem. Poczuj ostatnie tchnienie lata. Nabierz pozytywnego nastawienia do życia i nadchodzącej jesieni.

Pojedź na wycieczkę rowerową w piękną okolicę

Ostatnie upalne dni sprzyjają także wycieczkom rowerowym za miasto. Możesz podczas nich podziwiać piękną okolicę, cieszyć się słońcem i ładować akumulatory na chłodniejsze pory roku. Nasyć oczy zielenią, kwiatami i zielonymi liśćmi drzew. Wciąż jest pięknie i iście wakacyjnie:)

Wykonaj wakacyjne sesje zdjęciowe

Ostatnie upalne dni to także doskonała okazja na wykonanie sesji zdjęciowej w plenerze. Możesz założyć swoje cienkie ubrania i zaprezentować je w przepięknej scenerii. To doskonałe rozwiązanie dla osób pasjonujących się fotografią i modelingiem oraz influencerek, które potrzebują zapasu zdjęć na Instagram, aby zwiększyć swoje zasięgi.

Zjedz obiad w ogrodzie

Gdy żar leje się z nieba, zjedz obiad w ogrodzie. Postaw na coś lekkiego, po drodze z pracy możesz wstąpić do supermarketu i kupić chłodnik bez substancji dodatkowych do żywności. Coraz więcej firm stawia na tradycyjne receptury.

Kup egzotyczne owoce, by rozkoszować się nimi na balkonie

Poczuj klimat rajskiej plaży u siebie w domu. Po powrocie z pracy możesz zjeść egzotyczne owoce – arbuza, ananasa czy marakuję na swoim balkonie, rozkoszując się słońcem i klimatem wakacyjnej beztroski. Życie składa się z małych przyjemności, to one przekładają się na szczęście i zadowolenie.

Dodaj komentarz