Kultura Styl życia

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem – Ewa Z.

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem

Nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazał się ostatnio poradnik psychologiczny autorstwa Ewy Z. poświęcony relacjom damsko-męskim. Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem to pozycja obowiązkowa dla każdej z nas. Napisana prostym, przystępnym językiem bez moralizatorstwa, które odstrasza wiele osób od lektury poradników psychologicznych.

Każdy poradnik niesie ze sobą wartościową treść, która pozwala spojrzeć na pewne kwestie z zupełnie innej perspektywy. Niestety, często się zdarza, że w książkach poświęconych relacjom damsko-męskim ciągle wałkuje się te same kwestie, ubierając je tylko w nieco inne słowa. To przypomina nieco pisanie rozprawek maturalnych pod klucz. Niemniej poradnik Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem to pozycja napisana z zupełnie nowej perspektywy. Widać, że Ewa Z. zadała sobie sporo trudu, aby spojrzeć na pewne kwestie w niesztampowy sposób i tym samym oddać w ręce czytelników książkę bogatą w unikalne treści.  Czytając jej poradnik, nie mamy wrażenie, że znowu czytamy o tym samym i kręcimy się w kółko. Ewa Z. pozwala wyjść nam nieco dalej w poszukiwaniu recepty na szczęśliwy związek.

Poradnik Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem została napisana prostym językiem. Widać, że autorka sama wiedzie szczęśliwe życie i nie dopuszcza się projekcji własnych uprzedzeń, co czasem można dostrzec podczas lektury książek sławnych psychologów.  Autorkę cechuje profesjonalizm oraz duże poczucie humoru. Niejednokrotnie można uśmiechnąć się do książki podczas jej czytania.

Poradnik Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem jest adresowany zarówno do osób, które są już w związkach, jak i tych, które dopiero poszukują swojej drugiej połówki.  Trzeba jednak pamiętać, że żadna książka nie przyniesie nam uniwersalnych rozwiązań. W związku jesteśmy bowiem z drugim człowiekiem, a nie robotem. To, co autorka powie nt. konkretnego problemu, może sprawdzić się w wielu przypadkach, ale nie naszym.  Na tym właśnie polega nasz indywidualizm.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz