Miłość i związki

Jak mężczyzna powinien eskalować dotyk?

jak eskalować dotyk

Eskalowanie dotyku to trudna sztuka, która nie zawsze udaje się mężczyznom. Faceci często mają problem z dotykiem. Albo obmacują kobiety, które sobie tego nie życzą i w ten sposób wpisują się w definicję zboka, od którego się ucieka. Albo nie robią tego w ogóle i zyskują łatkę kolegi. Jak mężczyzna powinien eskalować dotyk?

Nie każdy dotyk jest przyjemny

Zacznijmy od tego, że nie każdy lubi być dotykany. To jednak naruszenie naszej strefy intymnej. Nie lubimy, gdy dotykają nas obcy ludzie, np. przypadkowi faceci stojący za nami w kolejce do kasy lub w autobusie. Dotyk nieproszonej osoby nie tylko nie jest przyjemny, ale też powoduje poczucie zagrożenia. Kobiety czują się często napastowane przez mężczyzn, gdy ci bez ich zgody dotykają je po ciele.

Kobietę trzeba dotykać, inaczej zostaniesz tylko kolegą

Z drugiej strony dotyk odpowiada za poczucie bliskości. Nie można bez niego zbudować intymności i związku z kobietą. To właśnie przytulanie stanowi jedną z naszych pierwotnych, głęboko zakorzenionych potrzeb. Kobiety lubią być dotykane, ale tylko przez bliskie sobie osoby oraz mężczyzn, którzy im się podobają. Jeśli wpadłeś jej w oko, ona będzie chciała, abyś złapał ją za rękę, przytulił, pocałował, obejmował w pasie. Ba, gdy tego nie zrobisz, ona uzna, że kompletnie ci się nie podoba i traktujesz ją jak koleżankę. W rezultacie zrobi dokładnie to samo.  Trafisz do friendzone`a i będziesz sobie pluł w brodę.

Zacznij od drobnych gestów

Eskalowanie dotyku to proces, nie można od razu rzucać się z łapami na kobietę. Zacznij od gestów, które są neutralne, aby sprawdzić, czy ona w ogóle jest tobą zainteresowana jako facetem.  Jeśli się odsunie, stanie się sztywna lub je ukróci, zyskasz informację, że tylko cię lubi. Gdy natomiast zareaguje pozytywnie, wykonujesz kolejny krok.

Chwyć ją za rękę

Ręce to część ciała, którą można dotykać bez obaw o bycie posądzonym o molestowanie seksualne. Możesz musnąć jej ramię, ale lepiej będzie, gdy złapiesz ja za dłoń i będziesz próbował przejść z nią tak dłuższy kawałek. Najlepiej wykorzystać jakiś pretekst – wieczorny chłód, krzywą drogę, przez którą musisz ją przeprowadzić.  Jeśli kobieta będzie się wyrywała, to daj jej spokój, po prostu jesteś dla niej kolegą. Jeśli jednak z tobą pójdzie, to możesz spróbować potem objąć ją w pasie. Jeśli i to zostanie przyjęte pozytywnie, możesz przejść do pocałunku. Pamiętaj jednak o tym, że nie całujesz od razu namiętnie i żarliwie, ale z wyczuciem. Najpierw cmoknij ją w wargi tak, jakbyś całował ją w policzek. Jeśli nie zaprotestuje, po chwili możesz pocałować ją namiętniej.

Jak dotykać kobietę, będąc nieśmiałym?

Nie każdy mężczyzna ma jednak w sobie dość odwagi, aby podejść i złapać kobietę za rękę. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, bo nie chcesz jej do siebie zrazić, mamy dla ciebie kilka delikatniejszych rozwiązań. Możesz ją mocno przytulić na powitanie i pożegnanie. Mocno, to znaczy całym ciałem, sugestywnie długo i dobrze byłoby powiedzieć jej coś miłego: np., ale ładnie dziś wyglądasz, ten kolor ci pasuje.  To zawsze dla kobiety jest jakiś sygnał, że podoba się mężczyźnie. Możesz też zaproponować, aby szła z tobą pod ramię, jeśli boisz się ją chwycić za rękę. Wtedy decyzja należy do niej. Ty tylko chciałeś być dżentelmenem. Możesz też pocałować ją na początek w policzek, przy pozytywnej reakcji cmoknąć jej wargi, a dopiero przy drugiej pozytywnej reakcji namiętnie ją pocałować.

Co zrobić, aby to ona dotykała ciebie?

Jeśli boisz się, że ona uzna twój dotyk za naruszanie przestrzeni osobistej, to chwyć jej rękę i połóż sobie na ramieniu, plecach, bo chcesz jej coś pokazać albo prosisz, żeby cię pomasowała. To też ma taki delikatniejszy wymiar – ona nie uzna tego z pewnością za molestowanie. Przy okazji pokazujesz jej, że lubisz, gdy ona ciebie dotyka. To ją powinno ośmielić do częstszego dotykania twojej osoby. Możesz dodać, że ma takie delikatne albo zwinne dłonie, że chciałbyś, aby częściej cię nimi dotykała.  To jest jawny komunikat: nie mam nic przeciwko, abyś mnie dotykała, ale przekazany bez nadmiernego odsłaniania się.

Nie molestuj kobiet

Pamiętaj, że szanujemy zdanie kobiety i jej: nie, jest święte. Nie zmuszaj jej do niczego. Pomyśl, sam nie chcesz być dotykany przez stare kobiety, które nie są w twoim typie.  Jeśli ona mówi: nie, ty natychmiast przerywasz działanie. W przeciwnym wypadku dopuszczasz się bowiem molestowania seksualnego, które jest przestępstwem.

Dodaj komentarz