Miłość i związki

Jak mężczyzna okazuje zazdrość?

jak zachowuje się zazdrosny facet

Wbrew pozorom większość mężczyzn nie robi kobietom dzikich awantur, gdy odczuwa zazdrość. Panowie ukrywają to negatywne uczucie. Czasem tylko znajduje ono ujście i wtedy z reguły nie wiesz, skąd bierze się jego dziwne zachowanie. Jak mężczyzna okazuje zazdrość?

Włoskie małżeństwo to rzadkość

Pamiętasz obrazek, gdzie mężczyzna się kłóci ze swoją kobietą o jej kolegów i relacje z innymi facetami? Zapewne kojarzysz go z jakiegoś filmu lub spektaklu, jaki zorganizowali twoi patologiczni sąsiedzi. Włoskie małżeństwo w polskich warunkach stanowi rzadkość. Mężczyźni ukrywają zazdrość, gdyż to uczucie świadczy o ich słabości. Nikt, kto jest pewny siebie, nie odczuwa zazdrości. Ten, kogo ona dopada, z reguły ma o sobie kiepskie zdanie.

Złośliwe uwagi

To, że on nie okazuje zazdrości wprost, nie znaczy, że nijak jej nie okazuje. Jeśli on robi ci złośliwe uwagi nt. stroju, chce, abyś go zmieniła, bo rzekomo źle w nich wyglądasz, to znak, że może być zazdrosny. Zwłaszcza gdy wcześniej mówił, że świetnie się w nim prezentujesz. Złośliwe uwagi mogą dotyczyć też twoich pasji, sposobu spędzania wolnego czasu itp. W ten sposób wychodzi z niego frustracja wywołana przez zazdrość. Jeśli np. jest zazdrosny o twojego kumpla, z którym chodzisz biegać, to nagle okaże się zagorzałym przeciwnikiem joggingu.

Brak zainteresowania

Zazdrosny mężczyzna często karze swoją kobietę brakiem zainteresowania. Innymi słowy, strzela fochy tak samo, jak robią to kobiety. On się do ciebie nie odzywa, nie pisze do ciebie, nie dzwoni. Jest dziwnie milczący. Olewa cię, bo chce, aby było ci przykro. Ewentualnie wierzy, że w ten sposób poprawi własną atrakcyjność.

Smutek, apatia

Jeśli twój facet chodzi smutny, ze spuszczoną głową i nie umiesz znaleźć żadnego racjonalnego wytłumaczenia, to zastanów się, czy ostatnio nie dałaś mu powodów do zazdrości. Wielu mężczyzn reaguje smutkiem i apatią, widząc rywala na horyzoncie. Czują się oni bowiem bezsilni w starciu z nim.

Ścisła kontrola

On ciągle dopytuje, dokąd wychodzisz, w trakcie spotkania z przyjaciółką dzwoni do ciebie lub pisze SMS-y. To na pierwszy rzut oka może wyglądać uroczo, ale w rzeczywistości świadczyć o potrzebie kontroli uwarunkowanej zazdrością o ciebie.

Odpłacanie pięknym za nadobne

Oryginalność mężczyzn czasami poraża i to dosłownie. Ty rozmawiałaś nieco dłużej z jego kumplem o kotach, on w zamian zaczyna umawiać się na spotkania ze swoją koleżanką. Takie zachowanie świadczy o jego zazdrości i braku umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Unikanie seksu

Jeśli on karze cię brakiem seksu, to być może jest o ciebie zazdrosny. Chce ci w ten sposób pokazać, że nie wszystko zostało ci dane raz na zawsze. Musisz się o niego trochę postarać, aby móc się z nim kochać. Współcześni mężczyźni zdradzają coraz więcej kobiecych zachowań.

Unikanie czułości

On cię nie przytula, nie całuje, nie łapie za rękę? Przypomina sopel lodu? Zastanów się, co ostatnio wydarzyło się między wami, że on unika czułości. Z męskiej perspektywy jest to rodzaj kary, którą ponosisz za niewłaściwe zachowanie. Może za długo rozmawiałaś z jego kolegą?

Dodaj komentarz