Moda

Jak kupować ubrania, gdy góra ma inny rozmiar niż dół?

Jak kupować ubrania, gdy góra ma inny rozmiar niż dół

Wiele z nas kocha zakupy, jednak najczęściej są to kobiety, które mają proporcjonalną sylwetkę. Ich góra i dół są w tym samym rozmiarze. W przeciwnym wypadku zakup odzieży może zamienić się w prawdziwy koszmar. Podpowiadamy, jak kupować ubrania, gdy góra ma inny rozmiar niż dół.

Postaw na elastyczne sukienki

Latem każdy pragnie nosić przewiewne ubrania wykonane z naturalnych tkanin. Tymczasem odrobina elastanu wcale nie jest taka zła, zwłaszcza gdy nasz biust jest większy od reszty ciała lub posiadamy nieco szersze biodra. W takiej sytuacji elastyczne sukienki dopasowują się do nietypowego kształtu naszej sylwetki.

Kupuj luźniejsze sukienki i związuj je w pasie paskiem

Zawsze możesz też postawić na luźniejsze sukienki o kroju prostokąta. Może nie wyglądają one zbyt zachęcająco na wieszaku, ale mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Gdy je założysz, możesz przewiązać je paskiem w talii, przywracając swojej sylwetce odpowiednie proporcje.

Postaw na rozmiar uniwersalny

Rozmiar uniwersalny nie jest najlepszy dla drobnych kobiet, gdyż te zazwyczaj w nim toną. Ale jeśli masz większy biust lub biodra, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Bez trudu się w nim zmieścisz. Sukienki w rozmiarze uniwersalnym często mają luźniejszy krój i gumkę w talii, która rozciąga się, dostosowując do naszej szerokości w pasie.

Postaw na luźniejszy kombinezon

Dobrym rozwiązaniem może okazać się też zakup luźniejszego kombinezonu. Pamiętaj, że podobnie jak sukienkę zawsze możesz go spiąć paskiem w talii, tym samym podkreślając wyraźne wcięcie w pasie.

Szukaj linii dla kobiet z większym biustem

Na szczęście coraz więcej firm odzieżowych dostrzega problem niestandardowych sylwetek. Dlatego też niektóre marki wypuszczają specjalne linie dla kobiet z większym biustem, które w talii i w biodrach mają standardowe wymiary.

Szukaj ubrań dla kobiet z większymi biodrami

Istnieją też specjalne linie ubrań dla pań obdarzonych przez naturę szerszymi biodrami, szczupłą talią i normalnym biustem.  Za granicą coraz więcej firm szyje ubrania dostosowane do różnych typów sylwetek, w tym dla niskich pań, które także lubią nosić minisukienki czy krótkie spódniczki.

Dodaj komentarz