Uroda

Jak i gdzie zrobić laserowe usuwanie rozstępów?

laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy najczęściej kojarzą nam się z problemem kobiet, które właśnie urodziły dziecko. Tymczasem powodów wystąpienia tych nieestetycznych i uciążliwych zmian na skórze jest zdecydowanie więcej i nie tylko panie mają z tym kłopot. Laserowe usuwanie rozstępów pozwala na skuteczną redukcję a nawet całkowite usunięcie kłopotliwych rozstępów.

Problem wystąpienia rozstępów

Rozstępy to prawdziwa zmora bardzo wielu osób. Są to pasma wrzecionowatej, pomarszczonej skóry, które traktować można jako pewnego rodzaju blizny. Pojawiają się najczęściej w okolicach brzucha, ud, pośladków, ramion oraz innych części ciała. Problem ten często dotyka osoby młode w trakcie dojrzewania, kobiety podczas ciąży i  przy karmieniu piersią a także tych, którzy w gwałtowny sposób zmniejszyli bądź zwiększyli swoją masę ciała oraz osoby z dużą ilością masy mięśniowej. Zauważyć więc można, że przyczyny te mają podłoże hormonalne ale także mogą wystąpić e efekcie schorzeń endokrynologicznych bądź przy stosowaniu sterydów.

usuwanie rozstępów
Laserowe usuwanie rozstępów – Klinika dr Szczt

Za powstanie rozstępów odpowiedzialny może być nadmiar hormonu stresu- kortyzolu oraz estrogenów. Szybkie i nadmierne rozciągnięcie skóry powoduje, iż włókna kolagenowe nie wytrzymują takiego napięcia i pękają, tworząc podskórne blizny zwane rozstępy. Początkowo nieregularne, podłużne pręgi mają odcień fioletu, czerwieni lub obu tych kolorów, następnie stają się pomarszczone i białawe, by w końcu zblednąć, jednak być wyczuwalnymi przy dotyku.

Leczenie rozstępów za pomocą wszelkiego rodzaju kosmetyków, najczęściej w postaci kremów, jest nieskuteczne- może jedynie w niewielkim stopniu zamaskować problem. Są też dobrym elementem stosowanym zapobiegawczo bądź wspomagającym inną metodę leczenia.

Laserowe usuwanie rozstępów jest jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się tego nieestetycznego problemu a więc i najczęściej polecanym przez specjalistów.

Jak wygląda zabieg i gdzie najlepiej go wykonać?

Laserowe usuwanie rozstępów, jak już sama nazwa wskazuje, wykonywane jest przy użyciu profesjonalnego lasera. Współczesne możliwości technologiczne zwiększają możliwości w zakresie medycyny estetycznej, minimalizując jednocześnie negatywne skutki. Dlaczego o tym mowa? Bowiem Klinika Chirurgii Plastycznej Dr. Szczyta oferuje swoim klientom zabieg usuwania rozstępów z wykorzystaniem innowacyjnego lasera, wykazującego działanie frakcyjne nieablacyjne. Co to oznacza w praktyce? W porównaniu do pozostałych urządzeń laser ten nie działa na skórę termicznie lecz mechanicznie, przez co nie powoduje uszkodzeń naskórka i brak wyraźnych śladów po zabiegu. Ponadto działanie to jest bezbolesne, więc nie wymaga stosowania znieczulenia.

Zadaniem lasera jest pobudzenie skóry właściwej do produkcji nowego kolagenu oraz uzupełnieniu ubytków. Dotyczy to wyłącznie tych fragmentów skóry, które są zmienione chorobowo, nie ingerując we większe powierzchnie ciała. Czas trwania pojedynczego zabiegu wynosi średnio 15-60 minut, w zależności od obszaru skóry. Im jednak rozstępy są „starsze”, tym efekty jednokrotnego zabiegu laserowego nie są wystarczające i konieczne jest kilkukrotne jego powtórzenie. Po zakończeniu naświetlania, części ciała objęte leczeniem są traktowane regenerującym preparatem ochronnym.

Laserowe usuwanie rozstępów jest nie tylko najskuteczniejszą metodą ale także i najbezpieczniejszą. Warunkiem tego jest jednak skorzystanie z usług profesjonalnej kliniki- Klinika Chirurgii Plastycznej Dr. Szczyta, wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt, gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort zabiegu. Skóra bowiem nie jest w żaden sposób naruszana, przez co niema możliwości wystąpienia komplikacji oraz infekcji po zabiegu.

Pozbycie się rozstępów w sposób niezwykle efektywny, bezpieczny i komfortowy przyczynia się do wzrostu poczucia własnej wartości. Jest to ważne zwłaszcza dla kobiet, które często po okresie ciąży lub znacznej utracie wagi nie mogą zaakceptować swojego wyglądu. Laserowe usuwanie rozstępów jest więc najlepszą receptą na ten psychiczny dyskomfort.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz