Jak farbować włosy, aby ich nie niszczyć

Kobiety farbują włosy z różnych powodów. Czasem lepiej czujemy się w innym odcieniu, niż obdarzyła nas natura. Kiedy indziej kieruje nami chęć eksperymentu i wypróbowania wiodących trendów w koloryzacji. Jednak istnieje też spora grupa kobiet, która sięga po farbę do włosów z konieczności. Chce bowiem za jej pomocą zatuszować siwe włosy.  Niestety, koloryzacja nierzadko prowadzi do pogorszenia stanu naszych kosmyków. Jak farbować włosy, aby ich nie niszczyć?

Częsta koloryzacja może niszczyć włosy

Farbowanie włosów, zwłaszcza gdy jest zabiegiem przeprowadzanym często lub wiąże się gwałtowną zmianą koloru, może prowadzić do osłabienia naszych pukli, a nawet ich przesuszenia. To, w jakiej kondycji będą nasze kosmyki zależy od kilku czynników.  Jeśli farbujemy włosy co 3 tygodnie, bo tak szybko pojawiają się u nas odrosty, to mocniej niszczymy włosy od kobiet, które koloryzację przeprowadzają co 2 miesiące.

Rozjaśnianie włosów jest bardziej inwazyjne od ich przyciemniania

Panie, które z naturalnej brunetki postanowiły stać się jasną blondynką, ryzykują więcej. W ich przypadku musi zostać zastosowany silny rozjaśniacz, który powoduje destrukcję melaniany, a to zawsze niszczy i wysusza włosy. Natomiast, gdy naturalna blondynka  postanawia zostać brunetką lub rudowłosą, jej pukle zazwyczaj na tym nie cierpią aż tak bardzo. W tym przypadku bowiem prowadzi się zabieg farbowania włosów blond, który polega na wprowadzeniu pigmentu z farby w głąb włosa, a nie jego destrukcji jak przy rozjaśnianiu.

Farby do włosów z amoniakiem – dlaczego nie są wskazane?

Dużo zależy też od samej farby do włosów. Farby, które zawierają amoniak i utleniacze rozchylają łuskę włosa, aby do jego wnętrza mógł wniknąć pigment. Niestety, tego typu preparaty wysuszają i osłabiają włosy, mogą nawet przyczyniać się do ich wypadania.

Alternatywa dla farb utleniających

Jeżeli włosy są delikatne, osłabione i ryzykowne jest stosowanie farb utleniających, warto sięgnąć po produkt koloryzujący bez amoniaku i utleniacza. Wprawdzie kolor nie będzie, aż tak trwały ale włosy z pewnością na tym zyskają, a wybór kolorów jest szeroki.

Henna w koloryzacji włosów

Ziołowe farby do włosów cieszą się coraz większą popularnością. Najpopularniejsze z nich zawierają ekstrakt z henny i specjalnie wyselekcjonowane składniki barwiące. Sięgając po tego rodzaju produkty, nie musisz obawiać się częstego farbowania oraz tego, że koloryzacja osłabi twoje delikatne włosy.  Henna to wiecznie zielony krzew, który występuje  na terenie Afryki Północnej, Środkowego Wschodu oraz w Azji.  Jej dobroczynne właściwości dostrzeżono już w starożytnym Rzymie. Henny używano w celu podkreślenia urody na różnego rodzaju uroczystościach, z jej pomocą wykonywano m.in. malowidła na ciele, które śmiało można porównać do współczesnych tatuaży. Oczywiście, nie były one aż tak trwałe.

Henna cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, wszak koloryzacja włosów z jej użyciem jest nie tylko bezpieczna dla naszych pukli, ale wręcz przyczynia się do poprawy ich kondycji. Dobroczynne substancje odżywcze zawarte w hennie pogrubiają włosy i poprawiają ich strukturę. Ponadto zwiększają odporność naszych pukli na niekorzystne czynniki środowiskowe. Kobiety, które farbują włosy henną, cieszą się ich miękkością oraz zdrowym blaskiem.

Ziołowe Balsamy Koloryzujące Henna Color

Dlaczego warto sięgnąć po ziołowe farby do włosów?

Oczywiście możemy kupić czyste zioła, ale proces aplikacji na włosy wymaga więcej czasu i cierpliwości, co bywa kłopotliwe i nie każdego na to stać. Na szczęście do wyboru mamy ziołowe farby do włosów. Firma Venita oferuje Ziołowe Balsamy Henna Color, które są dostępne aż w 24 naturalnych odcieniach. W związku z tym każda z nas znajdzie tutaj kolor adekwatny do swoich oczekiwań.  Ziołowe Balsamy Koloryzujące Henna Color firmy Venita zawierają naturalny ekstrakt z henny. To właśnie za jego sprawą włosy, pomimo koloryzacji, są zdrowe i lśniące. Wyżej wspomniany kosmetyk nie tylko farbuje nasze kosmyki, ale też głęboko je odżywia i pielęgnuje. Balsam całkiem nieźle radzi sobie także z kryciem siwych włosów.  Regularne stosowanie Ziołowych Balsamów Koloryzujących Henna Color firmy Venita może przyczynić się do znacznej poprawy stanu włosów. Zapewniają one piękny i pełny blasku kolor, który utrzymuje się na naszych puklach nawet do 10 myć. Balsamy koloryzujące do włosów firmy Venita są całkowicie bezpieczne nawet dla bardzo delikatnych kosmyków, gdyż nie zawierają amoniaku i utleniaczy. Koloryzacja przeprowadzona z ich użyciem przebiega niezwykle łatwo, ponieważ można ją przeprowadzić bezpośrednio z tuby, kosmetyk ma bowiem postać łatwego do nanoszenia kremu.  Ponadto  Ziołowe Balsamy Koloryzujące Henna Color firmy Venita intensywnie pielęgnują włosy dzięki zawartości ekstraktu z henny.

Venita Ziołowe Balsamy Henna Color

Po koloryzacji warto stosować kosmetyki do włosów farbowanych

Kluczową rolę odgrywa też odpowiednia pielęgnacja po zabiegu koloryzacji. Stosować należy szampony dedykowane włosom farbowanym oraz odżywki o silnym działaniu regenerującym.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Włosy farbowane, niezależnie od tego, czy użyliśmy tradycyjnej farby utleniającej, czy jej ziołowego odpowiednika, wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Dla odświeżenia i podtrzymania koloru na włosach farbowanych świetnie sprawdzą się szampony Venita Henna Color dedykowane włosom o określonym kolorze. Szampon PLATINUM do włosów blond, rozjaśnianych oraz siwych z ekstraktem z chabra bławatka, który likwiduje żółty odcień i dodaje włosom platynowego blasku. Szampon RED do włosów w odcieniach rudych i czerwonych z ekstraktem z henny, który dodaje miedzianych refleksów. Szampon BROWN do pielęgnacji włosów brązowych z ekstraktem z orzecha włoskiego, który wypełnia włosy złocisto-brązowymi refleksami. Szampon BLACK do włosów ciemnych i czarnych z ekstraktem z kory dębu, który z kolei pogłębia kolor włosów.  Szampony można stosować zarówno na włosach farbowany, jak i naturalnych.

szampony Venita Henna Color