Moda

Jak dobrać torebkę do sylwetki?

Jak dobrać torebkę do sylwetki

Zdjęcie autorstwa Artem Beliaikin z Pexels

Torebka to dodatek, który nie tylko pełni funkcję praktyczną i służy nam do noszenia różnych przydatnych rzeczy, ale też wpływa na odbiór naszego outfitu. W związku z tym warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego modelu. W naszym artykule podpowiadamy, jak dobrać torebkę do sylwetki.

Spis treści:

  1. Modne torebki – czy pasują każdemu?
  2. Jak dobrać torebkę do sylwetki?
  3. Małe torebki dla drobnych kobiet
  4. Pojemna shopperka dla kobiet o większym rozmiarze
  5. Jak dobrać torebkę? Zasada trzech kolorów
  6. Jaka torebka do sportowych butów?

Modne torebki – czy pasują każdemu?

Wiele kobiet kupuje jakąś torebkę, bo ta wydaje się modna, charakteryzuje się wysoką pojemnością lub zachwyca designem. Tymczasem to, co świetnie sprawdza się u naszej przyjaciółki, u nas wcale nie musi wyglądać tak dobrze. Przyzwyczaiłyśmy się, że każda z nas powinna mieć do dyspozycji kopertówkę i shoppperkę, aby mieć z czym wyskoczyć na imprezę i zakupy. Tymczasem nie każda dobrze wygląda z każdą torebką. Z czego to wynika? Jakie zasady obowiązują przy stylizacji?

Jak dobrać torebkę do sylwetki?

Okazuje się, że torebkę należy dostosować do swojej sylwetki. Wcale nie chodzi o to, aby wyrównać nią np. zbyt szerokie ramiona. Po prostu mamy zwrócić uwagę na to, jak w ogólnym rozrachunku prezentuje się nasza sylwetka. Obowiązuje tutaj zasada, którą można sformułować następująco: torebka powinna być wprost proporcjonalna do twojej sylwetki. Co to oznacza w praktyce?

Małe torebki dla drobnych kobiet

Drobne kobiety – zarówno te niskie, jak i szczupłe, powinny unikać dużych torebek, w tym shopperek. Te je bowiem przytłaczają i sprawiają, że sylwetka wydaje się mało stabilna. Na dodatek drobna sylwetka nie powinna nosić dużych torebek ze względu na swój kręgosłup, ponieważ te go obciążają. Zatem pochylenie nie jest kwestią przypadku. Torebka jest po prostu za ciężka do naszych wymiarów. W rezultacie wyglądamy tak, jakby miała nas za chwilę przewrócić.

Pojemna shopperka dla kobiet o większym rozmiarze

Analogicznie kobiety noszące większy rozmiar, powinny unikać małych kopertówek, które świetnie wyglądają u drobnych pań. Te z kolei tworzą dużą dysproporcję między ich sylwetkami a dodatkiem. W rezultacie kobieta w większym rozmiarze w połączeniu z małą torebką sprawia wrażenie jeszcze większej. Aby wyglądać drobniej, warto postawić na większą shopperkę, która nieco oszuka ludzkie oko.

Jak dobrać torebkę? Zasada trzech kolorów

Kiedyś panowało przekonanie, że torebkę należy dobierać do butów. Dziś coraz bardziej odchodzimy od tej zasady. Oczywiście, istnieją firmy, w których obowiązuje ścisły dress code. W praktyce oznacza to, iż faktura oraz kolor butów powinny korespondować z fakturą oraz kolorem torebki. Na szczęście większość z nas może zrezygnować z tej zasady. Lepiej trzymać się koncepcji trzech kolorów. Torebka nie musi być taka sama jak buty. Jeśli mamy na sobie kobaltową sukienkę oraz czarne botki, możemy do nich dobrać dodatki w kolorze fuksji.

Jaka torebka do sportowych butów?

Sportowe buty stały się ostatnio bardzo modne. Z drugiej strony nastręczają kobietom sporych problemów stylizacyjnych. Kobiety często nie wiedzą, jakie torebki będą do nich pasować. Na szczęście większość, prócz tych typowo wieczorowych wysadzanych perłami, kamieniami czy cekinami, doskonale zdaje egzamin. Sneakersy świetnie wyglądają w zestawieniu z shopperką. Natomiast do balerinek pasuje listonoszka.

Dodaj komentarz