Moda

Jak dobrać strój kąpielowy do swojej sylwetki?

Jak dobrać strój kąpielowy do swojej sylwetki

Każda z nas ma inną sylwetkę. Każda jednak może zostać zaprezentowana w apetyczny sposób. Aby wyglądać dobrze na plaży, należy dobrać strój kąpielowy skrojony na miarę naszych potrzeb. Możemy w tym celu dążyć do stania się klepsydrą lub maskować drobne mankamenty. Podpowiadamy, jak dobrać strój kąpielowy do swojej sylwetki.

Osobno kupuj stanik, a osobno majtki

Niektóre kobiety mają większą pupę od biustu, inne z kolei mają większy biust od bioder. Każda z nas jest piękna i wyjątkowa, ale nie zawsze odnajdujemy się w standardowych zestawach. Na szczęście coraz więcej sklepów pozwala osobno kupić górę stroju, a osobno jego dół.  To dobre rozwiązanie, ponieważ różnimy się wymiarami w poszczególnych partiach ciała. Dotyczy to także klepsydr, które uchodzą za najbardziej pożądany typ sylwetki.

Nie kupuj góry oznaczonej wymiarem S, M etc.

Jakie wymiary ma stanik o rozmiarze S czy M? Trudno powiedzieć, ponieważ literki znane nam z zakupu sukienek czy T-shirtów w przypadku biustu mówią nam niewiele.  Jeśli jakiś sklep oznacza w ten sposób rozmiary staników, to odpuść sobie ich zakup. Poszukaj miejsca, gdzie góra stroju kąpielowego to będzie 65 D, 75 E etc. Bardzo ważny jest zarówno obwód, jak i rozmiar miseczki. Nawet kobiety noszące rozmiar XS mają różny rozmiar biustu, więc warto to mieć na uwadze i unikać dziwacznych rozmiarówek.

Stanik dla kobiet o małym biuście

Jeśli masz mniejszy biust, możesz nosić zarówno miękkie staniki od bikini, które są mocno wycięte  w charakterystyczne trójkąciki. Możesz sobie też pozwolić na utwardzany stanik typu push up, który zbierze biust i ładnie go uformuje.  To drugie rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku pań, które nie lubią, gdy brodawki sutkowe odznaczają im się na plaży w wyniku działania różnic temperaturowych.  Aby dodać sobie objętości w biuście, wybierz stanik z falbanką, dużym printem etc.

Stanik dla kobiet o dużym biuście

Jeśli masz duży biust, powinnaś postawić na usztywniany stanik, który posiada fiszbiny. Dobrze, aby ramiączka od biustonosza były szerokie i dobrze podtrzymywały piersi. W tym przypadku sprawdzą się także staniki z szerszym mostkiem między miseczkami. Taki wąski może nie poradzić sobie z podtrzymywaniem biustu na właściwym miejscu.

Jak podkreślić pośladki?

Jeśli chcesz podkreślić swoje zgrabne pośladki, sięgnij po majtki ze średnim lub wysokim stanem, które przepięknie wyeksponują tę niezwykle kobiecą część twojego ciała.  Wszelkie falbanki na majtkach od stroju kąpielowego dodają objętości naszej pupie.

Jak zakamuflować szerokie biodra?

Przede wszystkim wybierz gładki, ciemny dół z wysokim stanem. Unikaj majtek z ozdobami w postaci falban, printów etc., ponieważ wszystko to optycznie poszerza, a ty chcesz nieco skorygować szerokość swoich bioder.

Strój kąpielowy podkreślający talię

Aby podkreślić wcięcie w pasie, warto sięgnąć po stanik z szerszym pasem poniżej miseczek. Świetnie sprawdzi się też strój jednoczęściowy, w którym na czarnym tle umieszczono białe pasy o kształcie klepsydry.

Jak ukryć wystający brzuch

Tutaj także sprawdzą się majtki z wysokim stanem, które są gładkie i bezszwowe. Dzięki temu ładnie skorygujesz tę część swojego ciała, która budzi twoje zastrzeżenia.

Dodaj komentarz