Moda

Jak dobrać odpowiednią spódnicę na jesień?

Jak dobrać odpowiednią spódnicę na jesień

Jesień to pora dobra jak każda inna, aby nosić spódnice. Nie zawsze jednak łatwo jest nam znaleźć odpowiedni model. W sieciówkach wprawdzie mamy do wyboru mnóstwo ubrań, ale większość z nich jest do siebie podobna. Jak dobrać odpowiednią spódnicę na jesień?

Spódnica na jesień powinna być grubsza

W sieciówkach można spotkać cienkie spódnice na jesień. Wiele sklepów oferuje takie same spódnice, jak można było kupić latem, tylko w ciemniejszych kolorach. W Polsce nie mamy jednak tak ciepłej jesieni jak we Włoszech czy w Grecji.  W rezultacie cienkie spódnice nie mają u nas racji bytu. Zwróć uwagę na grubość materiału, aby niepotrzebnie nie marznąć i w rezultacie nie chorować.

Długość spódnicy dobierz do swojej sylwetki

To, czy spódnica na jesień będzie długa czy krótka, zależy od ciebie. Warto brać pod uwagę nie tylko swoje indywidualne preferencje, ale też sylwetkę. Jeśli jesteś wysoka, możesz nosić wszystkie długości spódnicy. U niższych kobiet najlepiej sprawdzają się te przed kolano.

Zastanów się, jakie spódnice pasuje do twoich okryć wierzchnich

Spódnica na jesień często kłóci się z naszym okryciem wierzchnim. Nie powinna być ona dłuższa od naszego płaszcza. W przypadku krótszych kurtek dobrze jest wybierać takie spódnice, które albo mają dopasowany fason albo są rozkloszowane i wykonane ze sztywnego materiału, który zachowuje fason. Niestety, wiele spódnic jest niby rozkloszowanych, ale nie trzyma swojego fasonu, przez co smętnie zwisa albo wchodzi między nogi podczas ruchu. Nie wygląda to zbyt estetycznie.

Zwróć uwagę na to, aby spódnica dobrze prezentowała się z grubymi rajstopami

Spódnica na jesień jest noszona w zestawieniu z grubszymi rajstopami. Jeśli będzie zbyt zwiewna, to te nie będą do niej pasowały. Zwróć uwagę, aby jej charakter współgrał z grubszymi rajstopami. Możesz zresztą ubrać spódnicę i grubsze rajstopy, gdy zmierzasz na łowy do galerii, aby od razu zobaczyć, jak kreacje ze sklepu będą się na tobie prezentowały.

Dobrze, aby spódnica miała uniwersalny kolor

Na jesień dobrze jest kupić spódnicę w uniwersalnym kolorze, którą mamy z czym zestawiać. Nie sztuką jest wybrać rzecz tak oryginalną, że pasuje do niej jedna koszula w naszej szafie i nic poza nią.  Dobrze, aby spódnica miała częste zastosowanie.

Spódnica na jesień bez zbędnych udziwnień

Unikaj dziwnych pasków, kokard i falban na wysokości pasa, bo będą się dziwnie wybrzuszać pod kurtką, płaszczem czy swetrem. Takie dekoracje dobrze wyglądają latem, gdy ubieramy się jednowarstwowo, ale nie jesienią, gdy przypominamy cebulkę.

Dodaj komentarz