Moda

Jak dobrać idealny odcień beżu?

Jak dobrać idealny odcień beżu

Beż to niezwykle wdzięczny kolor. Należy do tych z gatunku bezpiecznych i nierzucających się w oczy. W związku z tym sprawdzi się w pracy, na uczelni oraz podczas wielkich wyjść. Stanowi idealną bazę w twojej szafie. Tej jesieni kolor ten jest szalenie modny. Jak dobrać idealny odcień beżu?

Uwzględnij odcień swojej skóry

Bardzo wiele kobiet kupuje beżowy sweterek, nie patrząc się na odcień swojej skóry. Jeśli masz chłodną, jasnoróżową karnację, nie będziesz dobrze wyglądać w żółtym beżu czy jego kamelowym wydaniu. To są ciepłe odcienie zarezerwowane dla opalonych pań oraz posiadaczek oliwkowej karnacji.  Panie o chłodnym typie urody powinny sięgać po beż z domieszką pudrowego różu. U nich będzie prezentował się obłędnie. Podkreśli ich świeży odcień cery. Natomiast gdy masz dobrze zachowaną opaleniznę, postaw na kamelowy beż. Z kolei panie o cieplejszym, aczkolwiek jasnym kolorze skóry świetnie będą wyglądały w piaskowym beżu.

Beż nie powinien się z tobą zlewać

Pamiętaj, że beż nie jest dobry, gdy zlewa się z twoją buzią i włosami, przez co wyglądasz niewyraźnie i nijako.  On jednak powinien wyraźnie eksponować twoją twarz. Jeśli tak nie jest, to znak, że musisz przejrzeć inne odcienie tego koloru.

Uwzględnij zawartość swojej szafy

Beż jest dość uniwersalnym odcieniem, ale jeśli nosisz różowe i fioletowe ubrania, lepiej dobrać sweterek w odcieniu beżu z kapką pudrowego różu. Natomiast gdy przeważają brązowe ubrania oraz złote dodatki, koniecznie postaw na kamelowy beż. Ma on brązowe akordy, przez co będzie się świetnie komponował z twoją garderobą.

Dodaj komentarz