Moda

Jak dobierać garderobę przy drobnej sylwetce?

Jak dobierać garderobę przy drobnej sylwetce

Zdjęcie autorstwa Godisable Jacob z Pexels

Kobiety często mają szafy pełne ubrań, ale gdy muszą szybko przygotować się do wyjścia, stwierdzają, że nie potrafią nic znaleźć, co mogłyby założyć.  Jest w tym często sporo prawdy. Niestety, wiele z nas kupuje ubrania pod wpływem chwili. Coś nam się bardzo podoba, biegniemy z tym do przymierzalni, a następnie do kasy. Z czasem jednak okazuje się, że kupiłyśmy ubranie niedopasowane do naszej figury. Podpowiadamy, jak dobierać garderobę przy drobnej sylwetce.

Jak optycznie powiększyć biust?

To pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet. Na szczęście biust można bardzo łatwo powiększyć optycznie, sięgając po zabudowane bluzki, golfy oraz zapinając koszulę pod samą szyję. Te proste rozwiązania nadają masywności górnej części sylwetki i sprawiają, że zbliżamy się do tego, co pragniemy uzyskać.

Jasne ubrania dodają objętości

Jedne z nas mają zastrzeżenia do swojego biustu, a inne do pośladków czy bioder.  Pamiętaj o tym, że gdy chcesz powiększyć optycznie jakąś część swojej sylwetki, wystarczy, że założysz jasne ubranie. Białe spodnie zawsze nieco poszerzają pośladki i biodra. Biała bluzka natomiast sprawia, że piersi wydają się większe niż w rzeczywistości.

Paski poziome nadają objętości

Tutaj także zależy, co chcesz powiększyć. Możesz też nadać parę centymetrów całej sylwetce, sięgając po sukienkę w duże, poziome paski. One zawsze mocno poszerzają. W rezultacie zarówno twój biust, jak i biodra zyskają nieco krągłości.

Bluzki z dodatkami

Jeśli chcesz optycznie powiększyć biust, sięgnij po bluzki z dodatkami. Koszula z żabotem, falbanka na wysokości biustu potrafią zdziałać cuda. Dzięki nim twoje piersi będą sprawiały wrażenie większych, a sama góra nada całej stylizacji modowego sznytu.

Bufki idealne dla kobiet o wąskich ramionach

Niektóre panie martwią się tym, że mają wąskie ramiona. Nie chcą tego podkreślać, wręcz przeciwnie. W takiej sytuacji przydadzą się powracające do łask bufki. Poszerzą one optycznie nasze ramiona, a jeśli stanowią element dekoracyjny rozkloszowanej sukienki, to nawet drobna kobieta zyska w takiej kreacji figurę klepsydry.

Bluzki oversize

Gdy mamy drobną sylwetkę, możemy ją podkreślać poprzez dopasowane bluzki, ale też nadawać sobie nieco masywności, sięgając po bluzki oversize.  Są one wygodne i mogą wyglądać bardzo dobrze w zestawieniu z dopasowanymi spodniami czy spódnicą tubą.

Falbaniasta spódnica

Krótka spódnica, która posiada liczne falbany, zawsze nada naszym biodrom i pośladkom nieco objętości. Ponadto przepięknie podkreśla szczupłe nogi. W takich kreacjach wyglądamy lekko i dziewczęco.

Wzorzyste spodnie i spódnice

Gdy chcesz nadać objętości swoim biodrom, sięgaj po wzorzyste spódnice i spodnie. Możesz spokojnie nosić duże grochy czy kwiaty, ponieważ one optycznie dość mocno poszerzają sylwetkę, w tym części ciała, które pragniemy powiększyć.

Dodaj komentarz