Seks

Jak czuć się atrakcyjnie po 50.?

Jak czuć się atrakcyjnie po 50.

Atrakcyjność – to określenie większości z nas kojarzy się z młodością. Czy można być atrakcyjnym w okresie przekwitania? Oczywiście, że tak! Jeśli jesteś kobietą, która świętowała już 50. urodziny, zapoznaj się z naszym artykułem, na którego łamach podpowiadamy, jak pracować nad poczuciem własnej atrakcyjności.

Atrakcyjność – to określenie większości z nas kojarzy się z młodością. Czy można być atrakcyjnym w okresie przekwitania? Oczywiście, że tak! Jeśli jesteś kobietą, która świętowała już 50. urodziny, zapoznaj się z naszym artykułem, na którego łamach podpowiadamy, jak pracować nad poczuciem własnej atrakcyjności.

Atrakcyjność a wiek – wszystko jest w głowie!

Kult młodości wciąż sprawia, że już osoby po 30. czują się stare i nieatrakcyjne. Nic bardziej mylnego! Atrakcyjność nie ma wieku! To kwestia, która dotyczy nie tylko ciała, ale i ducha. W ciele i psychice kobiety w pewnym wieku dochodzi do szeregu zmian – nie ma w tym nic dziwnego, taka jest naturalna kolej rzeczy. Menopauza, czyli okres przekwitania bywa dla wielu pań ciężkim czasem pełnym dolegliwości zdrowotnych, zaburzeń hormonalnych, wahania nastroju, czy zmiany kondycji ciała. Nie oznacza to jednak, że wraz z upływem lat kobieta musi pożegnać się ze statusem atrakcyjnej. Jaki jest zatem sekret bycia atrakcyjną po 50.? Poniżej prezentujemy 3 sposoby, dzięki którym zachowasz pewność siebie na długo!

Jak czuć się atrakcyjnie po 50. – 3 skuteczne sposoby

  1. Doceniaj – to klucz do sukcesu. Nie patrz na siebie, jak na kobietę, która “przeżyła już swoje” i najlepsze lata ma za sobą. Spójrz na siebie łaskawszym okiem, doceń to, ile przeszłaś, jakie doświadczenie życiowe udało Ci się zebrać. Jesteś matką, a może nawet już babcią? Doceń to, że Twoje ciało było w stanie wydać na świat drugiego człowieka, który dał Ci kolejny powód do dumy i spełnienia – wnuka. Bądź łaskawa i opiekuńcza dla swojego ciała, które jest Twoim domem, akceptuj zmiany w nim zachodzące, staraj się dostrzegać pozytywy w nawet najbardziej niekomfortowych kwestiach. Menopauza? Oczywiście może dawać się we znaki lub skłaniać do poczucia, że straciłaś na kobiecości, z drugiej strony pomyśl, jak wygodne i bezproblemowe będzie życie bez nawracających bólów menstruacyjnych!
  2. Realizuj się – kobiety uwielbiają się opiekować innymi, zapominając przy tym o sobie. Odchowałaś dzieci, dzięki czemu masz więcej czasu i… to Cię paraliżuje, bo nie masz się komu poświęcić? A gdybyś ten czas spożytkowała na najważniejszą osobę w Twoim życiu, czyli Ciebie? Znajdź pasję, oddaj się drobnym przyjemnościom, zadbaj o samorozwój i własne samopoczucie – osoba spełniona to osoba atrakcyjna – pamiętaj o tym!
  3. Próbuj nowych rzeczy – 50 urodziny to moment przełomowy w życiu wielu kobiet, które dopiero w tym wieku odpuszczają, pozwalają sobie na więcej luzu i wychodzenie z założenia, że nie jest ważne, czy i co ktoś o nich mówi. To świetny sposób na odświeżenie, a często i dopiero rozpoczęcie pracy nad swoją atrakcyjnością. Zawsze marzyłaś o wyrazistym wizerunku? Wymień całą garderobę i na nowo znajdź swoje własne ja! Postanowiłaś popracować nad jakością życia seksualnego? Świetnie! Pamiętaj, że menopauza nie powinna oznaczać zakończenia życia erotycznego – wręcz przeciwnie, seks po 50. pomoże Ci nie tylko dostarczyć sobie i partnerowi przyjemności, ale i zatroszczyć się o własne zdrowie i uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, jak, chociażby nietrzymanie moczu. Przetestuj nowe rzeczy – bielizna BDSM w postaci erotycznego kompletu lub kombinezonu bodystocking, który pomoże Ci podkreślić atuty Twojego dojrzałego ciała, klasyczne gadżety typu dildo, wibrator, a może akcesoria BDSM, dzięki którym przejmiesz kontrolę w sypialni, na nowo rozgrzewając swojego wieloletniego partnera?

Atrakcyjność rozpoczyna się w głowie, wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Odpowiednie nastawienie, a przede wszystkim pogodzenie się ze sobą i polubienie zarówno swoich zalet, jak i wad oraz zachodzących w organizmie zmian sprawia, że człowiek jest atrakcyjny dla siebie i innych.

Dodaj komentarz