Kultura Styl życia

Jak cię zabić, kochanie? – Alek Rogoziński

Jak cię zabić, kochanie - Alek Rogoziński

Alek Rogoziński to popularny autor komedii kryminalnych, które z jednej strony trzymają w napięciu, a w drugiej przynoszą czytelnikowi świetną rozrywkę. Jak cię zabić, kochanie? to najnowsza powieść pisarza. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Nietypowy testament

Klementyna to starsza pani, która dorobiła się majątku i żyła w luksusie. Była jednak osobą samotną. Towarzystwa szukała w księdzu, którego regularnie zapraszała do siebie, aby poświęcił nowe meble etc. Przed śmiercią sporządziła dość nietypowy testament. Zapisała swój majątek Kasi i jej mężowi pod warunkiem, że para w ciągu 5 lat od jej śmierci dorobi się wnuka. Starsza pani zarządziła nawet testy DNA na ojcostwo, aby uniknąć sytuacji, kiedy jej pieniądze zasilą konto osoby niemoralnej. Niestety, Kasia i jej mąż nie potrafili doczekać się dziecka. Każde z nich jest płodne, ale potomek tych dwojga raczej nie przyjdzie na świat. Mogą mieć dzieci z kimś innym.

Zastępczy spadkobierca

W sytuacji, kiedy majątek Klementyny nie powędruje do Kasi i jej męża, miał przypaść w udziale księdzu. Duchowny i jego parafia borykają się ze sporymi trudnościami finansowymi. Mogą nie przetrwać 10 miesięcy, które dzielą księdza Adama od przejęcia spadku po starszej pani. Wraz z bratankiem wpada on na dość niecodzienny pomysł.

Dokąd doprowadzą problemy małżeńskie?

Kasia ma dość swojego męża, który ją zdradza, obsztorcowuje za kiepskie obiady, nieposprzątane mieszkanie i uważa, że miejsce kobiety jest w domu, a nie w pracy. Zaczyna się coraz bardziej buntować. Nie kocha już swojego męża, nie chce też stracić ogromnych pieniędzy odziedziczonych po Klementynie. Testament starszej pani przewiduje jeden majątek. Jeśli jeden z małżonków umrze przed czasem realizacji zadania, majątek przypadnie jego żyjącej połówce. Kasia postanawia zostać bogatą wdową. Nie wie jeszcze, jak pozbawi życia swojego męża, ale zamierza to zrobić. Problem w tym, że on również wpadł na podobny pomysł. Duchowny także nie jest święty, a Kasia i jej mąż trafiają na celownik obcych ludzi, którzy także nie mają czystych zamiarów.

Świetna komedia kryminalna

Jak cię zabić, kochanie? to świetnie skonstruowana komedia kryminalna, w której nie zabrakło zabawnych pomyłek. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, podobnie jak inne historie stworzone przez Alka Rogozińskiego. Jak cię zabić, kochanie? to historia, która poprawi ci humor, doskonale nadaje się na wakacyjne wyjazdy, gdy chcemy odpocząć, sięgając po lekką lekturę.

Komentarze (5)

Goplana

1 rok temu

Zaintrygowały mnie te zaginięcia kobiet. Także nie lubię, gdy ktoś przeciąga akcję na 600 stron. Ta książka mogłaby mi się spodobać.

Zostaw komentarz