Kobieta w społeczeństwie Psychologia

Jak być szczęśliwą każdego dnia?

szczęśliwa

Każda z nas pragnie szczęśliwego życia. Jednak przychodzą czasem takie dni, kiedy dopada nas chandra, nic nam się nie chce i czujemy się nie najlepiej. Jak być szczęśliwą każdego dnia? Co robić, by zawsze być w zgodzie ze sobą?

Szczęśliwą być…

Przez każdą z kobiet, szczęście może być inaczej definiowane. Dla jednych to osiągnięcie sukcesu zawodowego a dla innych upolowanie wypatrzonego płaszcza na jesiennej wyprzedaży. Ile osób, tyle określeń. Wiadomo na pewno, że w życiu powinniśmy zachować pewną równowagę. Jej elementem jest poczucie szczęścia. Bycie szczęśliwą to poczucie spokoju, spełnienia i zadowolenia. Bywają dni, że czujemy się źle, nic nas nie cieszy, jesteśmy pozbawione energii. Być może za dużo analizujemy, jesteśmy za mało spontaniczne, albo zwyczajnie dopadła nas jesienna chandra. Jak być szczęśliwą każdego dnia? To bardziej proste, niż nam się wydaje.

Nie perfekcyjna ja

Ludzie mają zalety, ale mają również wady. Nikt nie jest idealny i warto sobie to uświadomić. Kobiety mają to do siebie, że często starają się być perfekcyjne, zbyt perfekcyjne. A kiedy nie wszystko toczy się po naszej myśli, robi się nieciekawie. Czasem warto się trochę zdystansować i nie próbować być perfekcyjnym we wszystkim, co robimy. Świat się przecież przez to nie zawali.

Przeszłość za plecami

Jak często rozpamiętujemy to co było? Nasze związki, problemy, wydarzenia? Nie warto się tym zamęczać. Nie odwrócimy biegu wydarzeń, nie cofniemy się do przeszłości. To co było, minęło i niech tak zostanie. Każdy z nas ma jakąś przeszłość i należy to zaakceptować. Nie ma co porównywać, ponieważ życie musi toczyć się dalej. Wyluzujmy więc i spoglądajmy łagodnym okiem na to, co przed nami.

Asertywność przede wszystkim

Asertywność to nie tylko sztuka mówienia nie, to także umiejętność życia w zgodzie ze swoimi poglądami i przemyśleniami. To bardzo ważne, by w życiu robić to, czego rzeczywiście jesteśmy pewne. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto to przemyśleć. Inaczej nigdy nie będziemy w pełni szczęśliwe.

Ograniczone obowiązki

Ile z nas bierze sobie za dużo na własne barki? Natłok spraw i obowiązków potrafi być bardzo frustrujący. Ambicja jest dobrą cechą, ale nie można przesadzać. Mając ograniczone obowiązki będziemy spać spokojniej i zdrowiej.

Czas tylko dla siebie

jak być szczęśliwąNie masz ochoty iść ze znajomymi do kina? Marzy ci się długa kąpiel z lampką wina? Zrób to! Nie zastanawiaj się! Znajdź czas tylko dla siebie i ciesz się życiem. Rób to co kochasz, spełniaj marzenia i korzystaj z życia. Po prostu bądź szczęśliwa!

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

filodendron

4 lata temu

Mimo naszej sytuacji zdrowotnej – ja, maż , mama. Staramy się o pozytywne nastroje. Nie rozmawiamy o chorobach, nie zadręczamy sie nimi, po prostu jak coś jest to sie leczy. Nie myślę o przyszłości najwyżej jeden dzień do przodu i tak jest dobrze. Ważne ,że się ma dach nad głową , kochających ludzi przy sobie, jedzenie, opiekę zdrowotną i czego więcej chcieć.

pati25

4 lata temu

Rady ciekawe.Ja pomimo choroby jestem szczęśliwa.Bo mogę robić wszystko to co lubię,co daje mi radość.Mam kochających rodziców,rodzinę.MOgę jechać wszędzie.Dla mnie to jest szczęście.

Tess

4 lata temu

Jak jestem wypoczęta, zdrowa i nie mam już stresu związanego z odpowiedzialnością za rodzinę to jestem szczęśliwa. Miło gdy ludzie o nas pamiętają i nie jesteśmy sami.

Mindi

4 lata temu

Wszystko to wiem, popieram ale nie jest prosto być szczęśliwą gdy zdrowie nie dopisuje a ludzie zawodzą. Mimo to staram się walczyć ze smutnym nastrojem i znajduję te powody dla których warto żyć. Skorzystam z ostatniego punktu i znajdę częściej czas tylko dla siebie 🙂

Emilly27k

4 lata temu

Tak właśnie robię. Wolę spędzić sama czas niż słuchać znajomych. Mam zaufane osoby. Czasem jest tak,że znajomi nie rozumieją danej osoby i opowiadają o sobie, a tak człowiek woli spokój święty, uśmiechać się. Poświęcić sobie czas, rodzinie, czy nawet pracy. Dzięki pracy czujemy się szczęśliwi. Ja na przykład czułam się dziś szczęśliwa kiedy usłyszałam głos sympatii, czy gdy miałam czas na porządki lub też na makijaż. Użyłam sobie tych kosmetyków, które otrzymałam jako nagrodę z portalu. Co czułam zadowolenie- szczęście.

dulcynea

4 lata temu

Ciekawe rady , warto z nich skorzystać .
Ja staram się myśleć pozytywnie , z pewnością , rzeczy materialne nawet najlepsze i najpiękniejsze nie przynoszą mi szczęścia . Może zadowolenie.
Cieszy mnie to co osiągnęłam w rodzinie , że jesteśmy razem szczęśliwi , umiemy i lubimy ze sobą rozmawiać.

Zostaw komentarz