Life Style Psychologia

Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze przez internet?

jak-bezpiecznie-pozyczac-pieniadze-przez-internet

Wiele osób, szczególnie starszych, które nie mają zaufania do internetu, posiada wiele wątpliwości związanych z pożyczaniem pieniędzy online. Transakcje finansowe wiążą się dla nich z kontaktem face to face, a internet traktowany jest przez nich jak środowisko nie do końca bezpiecznie. Pamiętając jednak o kilku podstawowych zasadach zniwelujemy ryzyko do minimum.

Obecnie internet nie jest już tym samym bytem z lat 90. będącym nie do końca zgłębionym i nieprzewidywalnym. Dziś większość z nas posiada konto w banku online, robi przelewy internetowe, a także inwestuje w rozmaite instrumenty finansowe. Skoro ufamy bankom i powierzamy im swoje oszczędności, to dlaczego mielibyśmy mieć obawy przed pożyczaniem ich przez rozmaite portale?

Jak mówi jeden z ekspertów portalu http://www.kredito24.pl warto jednak być ostrożnym i zwracać uwagę na kilka istotnych szczegółów, które są wyznacznikami bezpiecznego pożyczania pieniędzy.

Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy wykonać przed pożyczeniem pieniędzy jest sprawdzenie wiarygodności pożyczkodawcy. Przy czym sugerowanie się opiniami na forach nie jest dobrym pomysłem. Warto zadbać o rzetelne informacje i zaznajomić się z Krajowym Rejestrem Sądowym, odwiedzić strony Komisji Nadzoru Finansowego oraz Związku Firm Pożyczkowych. Należy również sprawdzić czy na stronie firmy udzielającej pożyczek znajduje się np. informacja o Certyfikacie Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy – świadczy to o rzetelności i wiarygodności podmiotu udzielającego wsparcia finansowego.

Poza tym na stronie internetowej firmy udzielającej „chwilówek” powinny znajdować się szczegółowe informacje o danych, które musimy podać przy wypełnianiu formularza. Dodatkowo strona powinna zawierać również informacje o całkowitym koszcie pożyczki. Zazwyczaj możemy to sprawdzić korzystając ze specjalnych suwaków znajdujących się na stronie, które natychmiastowo obliczają kwotę odsetek. Warto również zapoznać się i dowiedzieć jak wygląda proces reklamacji, zwrot pożyczki oraz czy istnieje możliwość przedłużenia spłaty długu.

Gdy jesteśmy już pewni i zdecydowani na pożyczkę musimy korzystać ze sprawdzonego sprzętu komputerowego. Oczywiście najlepiej wykonywać to działanie na prywatnym komputerze. Należy zwrócić uwagę na połączenie sieciowe – nie korzystamy z sieci ogólnodostępnych i niezabezpieczonych hasłem. Nasza domowa sieć musi być również niedostępna dla osób postronnych.

Z rzeczy stricte technicznych, związanych z technologią internetową, istnieje jeszcze jeden ważny aspekt, na który koniecznie musimy zwrócić uwagę. W chwili poruszania się po stronie, a przede wszystkim podawania danych osobowych, nasze połączenie internetowe musi być szyfrowane. Jest to bardzo łatwe do sprawdzenia, ponieważ takie połącznie charakteryzuje się ikoną kłódki w pasku z adresem strony oraz protokołem https://, a nie http://.

Stosując się do wymienionych wyżej zasad będziemy mieli pewność, iż w bezpieczny sposób korzystamy z usług firmy udzielającej pożyczek przez internet.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (6)

pati25

5 lat temu

Ważny artykuł.Ktoś kto pożycza pieniądze przez internet powinien go przeczytać.Ja nigdy nie pożyczyłabym przez internet.Nigdy w życiu

drobina

5 lat temu

Artykuł zawiera cenne wskazówki dla osób pożyczających pieniądze przez internet, ale ja mam uprzedzenie do wszelkich pożyczek:-X Przez internet w życiu nie wzięłabym pożyczki(woot)

Zostaw komentarz