Encyklopedia menopauzy Menopauza

Izoflawony na niedobory hormonalne

izoflawony

Zmiany poziomu estrogenów, które stanowią naturalną ochronę organizmu są główną przyczyną uciążliwych objawów pojawiających się w okresie klimakterium.

Estrogeny i progesteron to hormony płciowe produkowane w kobiecych jajnikach. Stymulują rozwój pęcherzyków jajowych, owulację, wpływają także na wzrost i redukcję błony śluzowej macicy. Estrogeny odpowiadają także za szereg procesów zachodzących w organizmie. Obniżenie poziomu wydzielania estrogenów w okresie menopauzy jest odpowiedzialne za fizjologiczne zmiany zachodzące w organizmie kobiety.

Fitoestrogeny to naturalne związki pochodzenia roślinnego, które wykazują właściwości podobne do ludzkich estrogenów. Dzięki temu, dostarczane do organizmu kobiety łagodzą naturalne niedobory tego hormonu nie wywołując działań ubocznych. Są zdolne do wiązania się z receptorami estrogenowymi, co prowadzi do ich aktywacji. Jednym z rodzajów fitoestrogenów są izoflawony. Występują one głównie w roślinach strączkowych, szczególnie w soi. Mogą być także dostarczane do organizmu poprzez suplementację tabletkami Climea forte, które dzięki zawartości izoflawonów z nasion soi pozwalają minimalizować uciążliwości okresu menopauzy.

Ekspert Climea forte

Komentarze (2)

pati25

10 lat temu

Każda z kobiet menopauzę przechodzi inaczej.Ma mniejsze lub większe te dokuczliwe objawy.Radzimy sobie z tymi objawami w różny sposób.Dobrym rozwiążaniem może być Climea,gdyż zawiera związki roślinne

Zostaw komentarz