Styl życia

Inteligentna lampa sufitowa Yeelight C2001R900 – recenzja redakcyjna

Inteligentna lampa sufitowa Yeelight C2001R900

Oświetlenie sufitowe pełni niezwykle istotną rolę przy aranżacji wnętrz. Warto zastanowić się, z jakiego rozwiązania chcemy skorzystać, aby w pełni wykorzystać potencjał danego pomieszczenia. Home office coraz częściej wymusza na nas wykorzystywanie tej samej przestrzeni jako miejsca wypoczynku i pracy.  Co zrobić, aby pogodzić ze sobą różne potrzeby? Warto przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom takim jak inteligentna lampa sufitowa  Yeelight C2001R900. Nasze redaktorki miały okazję ją przetestować. Jak oceniają jej możliwości?

 

Spis treści:

  1. Jak wybrać oświetlenie do pracy zdalnej?
  2. Lampa sufitowa z możliwością regulacji temperatury barwowej
  3. Inteligentna lampa sufitowa Yeelight C2001R900, która wiernie odzwierciedla kolory
  4. Zdalne sterowanie oświetleniem
  5. Lampa sufitowa Yeelight, dzięki której zmniejszysz ryzyko włamania
  6. Pilot Bluetooth do sterowania oświetleniem
  7. Nowoczesna i designerska lampa sufitowa
  8. Inteligentne oświetlenie sufitowe z ochroną przed zwarciem

Jak wybrać oświetlenie do pracy zdalnej?

Praca zdalna jeszcze nigdy nie była tak często spotykanym rozwiązaniem. Większość osób swoje obowiązki wykonywała w biurze. Jednak obecna sytuacja wymusiła na wszystkich wdrożenie nowych rozwiązań. Home office ma swoje zalety i wady. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż nie musimy tracić czasu na codzienne dojazdy do biura. Powroty z pracy także nie należały do przyjemności, ponieważ nierzadko musieliśmy stać w korkach.  Trzeba jednak pamiętać o tym, że praca zdalna wymusza na nas wprowadzenie pewnych rozwiązań do pomieszczeń mieszkalnych. Nie każdy z nas może wygospodarować jeden z pokoi i przekształcić go w biuro. Czasem to samo pomieszczenie musi pełnić rolę salonu i miejsca pracy. Oprócz wyboru odpowiednich mebli, w tym biurka oraz krzesła, kluczową rolę odgrywa oświetlenie. Teraz, gdy rozpoczęła się jesień, inteligentna lampa sufitowa może okazać się na wagę złota. Dni są coraz bardziej szare i deszczowe. Do naszych pokoi wpada coraz mniej naturalnego światła. Tymczasem niektóre obowiązki zawodowe wymagają od nas korzystania ze światła dziennego.  Na szczęście dziś nie musimy kupować dwóch żarówek i wkręcać ich w zależności od pory dnia. Inteligentna lampa sufitowa Yeelight C2001R900 pozwala regulować temperaturę barwową w szerokim zakresie.

Lampa sufitowa z możliwością regulacji temperatury barwowej

 

Lampa sufitowa z możliwością regulacji temperatury barwowej

Aby lepiej zrozumieć działanie inteligentnego oświetlenia, warto wyjaśnić, czym jest temperatura barwowa i jak z niej umiejętnie korzystać. Omawiamy model lampy sufitowej zapewnia zakres regulacji od 2700K do 6500 K. Im niższa wartość temperatury barwowej, tym światło jest bardziej ciepłe – żółtawe lub pomarańczowe. Wysoka wartość temperatury barwowej zapewnia światło chłodne – w niebieskiej tonacji. Inteligentna lampa sufitowa Yeelight C2001R900 pozwala zatem dostosować oświetlenie do naszych aktualnych potrzeb. Gdy pracujemy nad projektem i potrzebujemy światła dziennego, a za oknem panuje jesienna szaruga, przestawiamy się na tryb dzienny. Krótko mówiąc, ustawiamy wyższą wartość temperatury barwowej. Jeśli natomiast chcemy nadać naszemu salonowi ciepły, przytulny charakter i przygotować się na sen, musimy wybrać niższą wartość temperatury barwowej.  Zbyt mocne i chłodne światło nie jest wskazane w godzinach wieczornych. Zaburza bowiem syntezę melatoniny, znanej też jako hormon snu, przez co utrudnia zasypianie.

Inteligentna lampa sufitowa Yeelight C2001R900, która wiernie odzwierciedla kolory

Nasze redaktorki miały okazję korzystać z inteligentnej lampy sufitowej Yeelight C2001R900. Ta okazała się świetnym rozwiązaniem przy pogorszeniu pogody, gdy za oknem nastała iście jesienna aura. Dzięki łatwej regulacji temperatury barwowej, mogłyśmy tak doświetlić wybrane pomieszczenie, aby panowała w nim przyjemna atmosfera zbliżona do tej, z jaką mamy do czynienia w słoneczne dni.  Widzimy wyraźną różnicę między zwykłymi lampami a inteligentną lampą sufitową  Yeelight C2001R900. W przypadku tych pierwszych wnętrza nabierają szarawych, przygnębiających tonów. Gdy sięgamy po inteligentne oświetlenie od Yeelight, obcujemy z przyjemnymi dla oka, żywymi kolorami. To znacznie poprawia samopoczucie w deszczowe dni.  Niestety, brak naturalnego światła słonecznego, z którym często mamy do czynienia w okresie jesienno-zimowym, może potęgować stan przygnębienia oraz zmęczenia. Warto zatroszczyć się o swoje samopoczucie, dobierając odpowiednie oświetlenie.  W krajach skandynawskich, najbardziej wysuniętych na północ Europy, gdzie zimą ilość promieni słonecznych jest niedostateczna, od pewnego czasu wykorzystuje się dobroczynny wpływ światła na nastrój człowieka. W tym miejscu warto podkreślić, iż barwy przy inteligentnej lampie sufitowej  Yeelight C2001R900 są wiernie odzwierciedlone.  To zasługa współczynnika CRI, który dla wspomnianego modelu oświetlenia wynosi 95 Ra.  Pomimo iż omawiana lampa sufitowa zapewnia intensywne barwy, to nie męczą one wzroku.

Zdalne sterowanie oświetleniem

Zdalne sterowanie oświetleniem

Żyjemy w czasach, w których urządzenia typu smart odgrywają coraz ważniejszą rolę. Cenimy sobie wygodne sterowanie, dobrze, gdy możemy zarządzać parametrami oświetlenia za pomocą smartfona czy pilota. Dzięki temu nie musimy za każdym razem wstawać, aby zmienić ustawienia lampy. To bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że dziś coraz częściej pracujemy w domu. Gdy wykonujemy jakąś czynność, nie chcemy jej przerywać, aby się nie dekoncentrować. Jeśli możemy wydać polecenie głosowe w celu regulacji parametrów oświetlenia, to nie rozpraszamy się, tylko kontynuujemy pracę nad projektem. 

Lampa sufitowa Yeelight, dzięki której zmniejszysz ryzyko włamania

Inteligentna lampa sufitowa Yeelight C2001R900 zapewnia wysoki komfort pracy. Jeszcze nigdy nie miałyśmy do czynienia z tak wygodnym w sterowaniu systemem oświetleniowym. Poszczególne parametry można ustawić za pomocą głosu lub telefonu.  W związku z tym, iż inteligentna lampa sufitowa Yeelight C2001R900 wykazuje kompatybilność z różnymi systemami, można nią sterować za pomocą  Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Homekit oraz Samsung SmartThings. Wiele z nas martwi się o swoje mieszkanie. Gdy zostajemy na noc u siostry czy przyjaciółki, nie chciałybyśmy, aby ciemność w pokojach stała się zachętą dla potencjalnych złodziei. Na szczęście teraz można zdalnie włączyć lampę sufitową, nawet wówczas gdy została wcześniej wyłączona za pomocą włącznika dzwonkowego.  Pozwala na to technologia SLISAON, aby uruchomić oświetlenie z innej części kraju czy świata, wystarczy tylko uruchomić opcję Flex Switch w specjalnie opracowanej aplikacji.

Pilot Bluetooth do sterowania oświetleniem

Pilot Bluetooth do sterowania oświetleniem

Czy wiesz, że oświetleniem możesz zarządzać także za pomocą pilota działającego przez Bluetooth? Jest on dołączony do prostokątnej lampy sufitowej Yeelight C2001R900. Jako dodatkowe akcesorium możesz też zakupić włącznik Smart Dimmer.  Aplikacja pozwala na zarządzanie oświetleniem z dowolnego miejsca na świecie, w tym z wakacji na greckiej wyspie. Natomiast pilot i Smart Dimmer działają w obrębie mieszkania. Pozwalają zmieniać ustawienia lampy bez konieczności ruszania się z kanapy.  Na korzyść pilota przemawia jego kompaktowy kształt, który nie zajmuje wiele miejsca i bez trudu mieści się w kobiecej dłoni.

Nowoczesna i designerska lampa sufitowa

My, kobiety, mamy w sobie naturę estetek. Lubimy, gdy urządzenia, które wybieramy do swojego mieszkania, pełnią nie tylko rolę użytkową, ale też dobrze komponują się z charakterem wnętrza. Lampa sufitowa Yeelight C2001R900  doskonale wpisuje się w te oczekiwania.  Pozwala bowiem zarządzać temperaturą barwową oświetlenia, uruchamiać je zdalnie, gdy akurat przebywamy na wakacjach. Ponadto biała, prostokątna konstrukcja charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i minimalizmem. Ze względu  na swój prosty design pasuje do każdego wnętrza. W przypadku tych o nowoczesnym charakterze podkreśli ich modernistyczny wystrój. Natomiast tym klasycznym doda designerskiego sznytu. Lampa sufitowa Yeelight C2001R900  prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo za sprawą metalowego obramowania. Ze względu na swoją prostotę i nowoczesny charakter przypadła do gustu wszystkim redaktorkom. Uważamy, że można umieścić ją nie tylko w mieszkaniu, ale też w przestrzeni biurowej, gdy pragniemy zapewnić sobie wysoki komfort pracy.

Inteligentne oświetlenie sufitowe 

Inteligentne oświetlenie sufitowe  z ochroną przed zwarciem

Lampę sufitową Yeelight C2001R900 możesz umieścić w dowolnym pomieszczeniu – łazience, salonie, sypialni, kuchni, jadalni czy przedpokoju, przy czym zalecana wielkość pomieszczenia wynosi  25-35 metrów kwadratowych. Omawiany model posiada ochronę przed zwarciem, co czyni go rozwiązaniem w pełni bezpiecznym. Do korzystania z dobrodziejstw wyżej wspomnianej lampy sufitowej Yeelight  wystarczy bezprzewodowe połączenie z internetem. Jej żywotność wynosi 25000 godzin.  Pełną ofertę inteligentnych lamp sufitowych znajdziesz na stronie https://yeelight-polska.pl/produkty/ceiling-light-seria-a/

Dodaj komentarz