Infekcje miejsc intymnych Intymnie

Infekcja pęcherza na wakacjach

infekcja pęcherza

Zbliża się czas wakacji. Coraz chętniej wyjeżdżamy, nawet na weekendowe wypady za miasto. Infekcja pęcherza na wakacjach może przytrafić się każdej z nas. Co zrobić w takiej sytuacji?

Infekcja pęcherza

Większość kobiet doskonale wie, że infekcja pęcherza przydarzyć się może niespodziewanie. Dolegliwości układu moczowo-płciowego nie należą do przyjemnych. Kłucie, ból w podbrzuszu, pieczenie czy częste oddawanie moczu to tylko niektóre z objawów infekcji intymnej. Dolegliwości bardzo często dotyczą kobiet. Miejsca intymne są wrażliwe na działanie wszelkich czynników. O zakażenie nie trudno. Infekcja pęcherza jest zwykle wywołana przez bakterie, które przedostają się do naszego organizmu.

Infekcja pęcherza na wakacjach

Słoneczna plaża, piękne morze, a ty nie możesz się wykąpać? Powodem pewnie jest infekcja pęcherza. Przypadłość może zepsuć każdy, nawet najbardziej egzotyczny urlop. Wakacje z infekcją to niezbyt optymistyczna perspektywa. Przecież nikt nie chciałby biegać co chwilę do toalety, skoro marzył o opalaniu się i korzystaniu z uroków otoczenia. Na szczęście na infekcję pęcherza mamy sprawdzone sposoby, które pomogą nawet na wakacjach, bez względu na to, gdzie się na nie wybraliśmy.

Leki na infekcję pęcherza

Oprócz olejków do opalania czy okularów przeciwsłonecznych, do bagażu warto zapakowac apteczkę, a w niej leki na kobiece problemy intymne. W aptekach, bez recepty są dostępne tabletki ziołowe zawierające żurawinę, czy inne medykamenty, które skutecznie łagodzą objawy infekcji intymnych. Tego typu środki najlepiej zapakować na wakacje. Nie będziemy musieli szukać apteki, a leki będą zawsze pod ręką.

Dieta przy infekcji

Infekcja pęcherza nie zepsuje nam wakacyjnego wypoczynku, jeśli zadbamy o odpowiednią dietę. W przypadku zakażenia, wprowadźmy do niej kwaśne produkty, które zdezynfekują mocz i pomogą w pozbyciu się niechcianych bakterii. Wszelkiego rodzaju kiszonki będą odpowiednie w walce z takimi problemami. Warto także unikać picia alkoholu, kofeiny czy stosowania ostrych przypraw. Należy pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów.

Działania profilaktyczne

infekcjeNajlepszym sposobem na infekcje pęcherza jest ich zapobieganie. Stosując się do kilku porad możemy uniknąć zakażenia i bólu, który z reguły mu towarzyszy. Nie siadajmy bezpośrednio na ziemi, zawsze rozkładajmy na niej ręcznik lub koc. Unikajmy siedzenia w mokrym stroju kąpielowym, ponieważ w wilgotnym środowisku bakterie lepiej się rozwijają. Nie zapominajmy także o zachowaniu szczególnej higieny w toaletach publicznych i miejskich basenach czy saunach, gdzie ryzyko infekcji jest największe.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

filodendron

6 lat temu

Na wakacjach czesto zdarzają się infekcje z powodu bakterii , które znajdują sie w ubikacjach publicznych. Nigdy nie siadam w takim WC, bo się boje i brzydzę.Szczególnie na parkingach przy autostradach w Niemczech jest paskudnie brudno i śmierdząco. Ostatnio byłam w ubikacji przy autostradzie Wielkopolskiej i musze przyznac ,że było czysciutko i pachnąco . Byłam z mama w kabinie dla inwalidów – naprawdę komfort i super czystość.

Tess

6 lat temu

Najważniejsza jest profilaktyka, bo na wakacjach takie kłopot to problem. Dobrze, że teraz mamy w aptece tyle leków bez recepty, którymi można sobie pomóc.

elle@elle

6 lat temu

tak zgodze sie z Emily, higiena w miejscach publicznych jest bardzo wazna, wszedzie powinny byc oslaniacze na sedes, a my ratujmy sie chusteczkami odswiezajcymi oprocz codziennej pielegnacji z kwasem mlekowym zelow do higieny intymnej .

pati25

6 lat temu

Problemy intymne często spotykają kobierty na wakacjach,podczas urlopu.Warto mieć w apteczce leki na infekcję.Najlepszy jest furagin.Ale należy razem z nim łykać wit. C.U nas można dostać Neofuragin bez recepty ,ale za 15 zł a na receptę płaci się 5 zł.

Emilly27k

6 lat temu

Mamy teraz obecnie wiele lekarstw na problemy z pęcherzem. Najgorzej jest jak nas złapie podczas wakacji. Po zaplanowanych wakacjach. Dlatego lubię mieć ze sobą apteczkę, gdyż mam pewność,że nie muszę się martwić na zapas i myśleć o problemie , gdy go będę w danym momencie mieć.

dulcynea

6 lat temu

Pamiętam takie wakacje nad Bałtykiem , ja z małym dzieckiem a na drugi dzień zapalenie pęcherza moczowego. Ból nie do opisania , jak już z daleka słyszałam szum morza to jakby ktoś mi wbijał tysiąc igieł.
Pani w aptece nie chciała mi bez recepty furaginu, ale wybłagałam, płakałam , prosiłam . Udało się !
A dwadzieścia pięć lat temu , chyba, nie było jeszcze tabletek z żurawiną.
Szczególnie w punkcie aptecznym. Dziś bez furaginu nie ruszam się nigdzie.
Choć już potem nigdy nie miałam podobnej sytuacji 🙂

Emilly27k

6 lat temu

Jest to problem wielu kobiet, ale ważna jest higiena , która musi być zachowana w miejscach publicznych. Dieta też jest ważna. Kobiety lubią na wakacjach pić alkohol nikt im tego nie zabroni. Z napojami się zgodzę, ale z tym,że woda niegazowana.

Zostaw komentarz