Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Ile powinien trwać dobry seks?

ile-powinien-trwac-dobry-seks

Na temat długości trwania aktu seksualnego napisano wiele prac naukowych i przeprowadzono wiele badań, jednak jak dotąd nie uzyskano satysfakcjonującej odpowiedzi. Ile według nich powinien trwać idealny stosunek?

Stosunek to czynności od momentu penetracji aż do finału, bez uwzględniania gry wstępnej. Według wyników z międzynarodowych, zakrojonych na szeroką skalę badań, stosunek trwający 1-2 minuty był określany jako zbyt krótki, za to trwający powyżej 10 minut – za długi.

Po dokonaniu szczegółowych pomiarów satysfakcji ustalono, że najbardziej satysfakcjonujący stosunek trwa od 7 do maksymalnie 13 minut.

Niestety, wokół długości trwania aktu seksualnego narosło wiele mitów i bardzo często mamy nierealistyczne oczekiwania odnośnie seksu.

Stres przed zbyt szybkim zakończeniem

Choć badani przyznawali, że najwięcej satysfakcji dają im „szybkie numerki” trwające do 10 minut, to zauważono, że istnieje spora rozbieżność między oczekiwaniami społecznymi, a stanem faktycznym. Panuje obiegowe przekonanie, że im dłużej, tym lepiej. Najgorzej wychodzą na tym mężczyźni, dla których bardzo przytłaczający może być lęk przed zbyt szybkim zakończeniem stosunku.

Lęk przed przedwczesną ejakulacją czy zakończeniem aktu zanim partnerka osiągnie satysfakcję może być przyczyną wielu zaburzeń u partnera. Panowie nie chcą wyjść na egoistów, dlatego starają się za bardzo, co może paradoksalnie doprowadzić właśnie do przedwczesnego wytrysku lub gorzej – do braku osiągnięcia spełnienia.

Milena L.

Na temat długości trwania aktu seksualnego napisano wiele prac naukowych i przeprowadzono wiele badań, jednak jak dotąd nie uzyskano satysfakcjonującej odpowiedzi. Ile według nich powinien trwać idealny stosunek?

Partnerki, które szybko i łatwo osiągają satysfakcję seksualną mogą czuć się mało kobiece, bo przecież w filmach, książkach i opowieściach podkreśla się często, że stosunek powinien być długi i namiętny.

Urok gry wstępnej

Badania nie wzięły pod uwagę jednej rzeczy – czasu przeznaczonego na grę wstępną. Wiele par przeżywa ją tak intensywnie, że sam stosunek jest tylko przysłowiową wisienką na torcie doznań. Dla kobiet, które szybko osiągają spełnienie, przedłużający się stosunek może być męczący i całkowicie zatrzeć pozytywne wrażenie z początku, a wiele pań woli właśnie grę wstępną od aktu.

Głaskanie, pocałunki, przytulanie, podszczypywanie to sposób, by partnerzy nauczyli się poprawnie odczytywać swoje sygnały erotyczne, odkrywali sfery erogenne i dopasowali się seksualnie. Jeśli partnerzy się dobrze znają, spełnienie może przyjść już w pierwszej minucie aktu.

Seks ze stoperem

Nie powinniśmy się sugerować danymi statystycznymi, by wyznaczyć czas idealnego stosunku, ale możemy ich użyć, by przestać oczekiwać nierealistycznych łóżkowych eskapad. Prawda jest jednak taka – niezależnie od długości stosunku, jedyne, co się liczy, to obopólna satysfakcja. Liczy się jakość, a nie ilość, a czasem zdajemy się o tym zapominać.

Milena L.

Komentarze (6)

drobina

10 lat temu

Długo, czy krótko, nieważne, ważna jest radość i satysfakcja obojga.
…a za „zegarowego” faceta też bym nie wyszła. 😛

Emilly27k

10 lat temu

Temat jest dobry, bo ja kiedyś zastanawiałam ile powinien trwać czas seksu.
Moje myśli skończyły się na przyjemności, a nie mierzeniu przyjemności.

Mindi

10 lat temu

Dobry seks powinien trwać bez końca (whistling) 😉 Przede wszystkim to nie sprawdzian tylko cieszenie się sobą, przyjemność bycia razem :-X

Tess

10 lat temu

Ile powinien trwać? Dowolnie, raz dłużej a raz krócej. Tak jak z życiem, czasem jest smakowanie powolne a czasem energia nas rozpiera 😉

filodendron

10 lat temu

Moja koleżanka zrezygnowała z malżeństwa z facetem ,który przy łóżku stawiał zegar i patrzył jak długo może. Moim zdaniem to już jest nienormalne i chore ,bo gdzie tu w tym wszystkim miłośc i szacunek do partnerki. Zgdadzam się z Pati.

pati25

10 lat temu

Nie ma określonego czasu jak długo powinien trwać stosunek.To wszystko zależy od partnerów.Bardzo trafne jest tu podsumowanie tego tematu.Zawarte jest w zdaniu „Niezależnie od długości stosunku, jedyne, co się liczy, to obopólna satysfakcja. Liczy się jakość, a nie ilość,”

Zostaw komentarz