HTZ Zalety HTZ

Hormonalna terapia zastępcza podczas menopauzy

hormonalna terapia zastępcza

Wiele pań w okresie przekwitania cierpi z powodu przykrych dolegliwości. Nierzadko pojawiają się u nich uderzenia gorąca, nocne poty czy zaburzenia snu. Na szczęście na te objawy może pomóc hormonalna terapia zastępcza. Niestety, może wiązać się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

Hormonalna terapia zastępcza jest wyjątkowo skuteczna w łagodzeniu objawów przekwitania. Może jednak powodować niepożądane skutki, tj. choroby żył czy zaburzenia gospodarki węglowodanowej i lipidowej. Nie jesteśmy jednak na nie skazane. Części z nich możemy zapobiec, stosując odpowiedni suplement diety taki jak Harmonella®.

Dolegliwości okresu przekwitania

Dolegliwości w okresie przekwitania związane są ze zmianami w gospodarce hormonalnej organizmu kobiety. Spadek poziomu estrogenów staje się przyczyną wielu przykrych objawów. Panie borykają się z uderzeniami gorąca i zlewnymi potami. Pojawiają się też wahania nastroju, spadek libido czy kołatanie serca. Zmienia się także wygląd. Skóra staje się mniej elastyczna, a włosy i paznokcie – łamliwe.

Dlaczego hormonalna terapia zastępcza jest skuteczna?

Hormonalna terapia zastępcza polega na przyjmowaniu przez pacjentki preparatów z estrogenami i progestagenem. Należy rozpocząć ją w momencie, gdy pojawiają się pierwsze objawy przekwitania. Odpowiednio niskie dawki hormonów płciowych stopniowo przyzwyczajają organizm do naturalnego zmniejszenia ich ilości. Lekarz dostosowuje terapię do konkretnej pacjentki, co pozwala na jej efektywne działanie.

Choroby naczyń i serca jako skutek uboczny HTZ

Częstym skutkiem ubocznym hormonalnej terapii zastępczej są schorzenia tętnic i żył. Pojawić się może też żylna choroba zakrzepowo-zatorowa lub choroba niedokrwienna serca. Naczynia krwionośne i serce mogą być jednak chronione. Warto przyjmować suplementy bogate w oleuropeinę, witaminy  B1 i B6, kwas foliowy oraz cholinę. Związki te wpływają korzystnie na funkcjonowanie układu krążenia.

Otyłość i symptomy żołądkowo-jelitowe

Podczas stosowania HTZ pojawić się mogą zaburzenia gospodarki węglowodanowej i lipidowej. Prowadzą nawet do otyłości brzusznej. Doustne przyjmowanie preparatów hormonalnych skutkuje symptomami żołądkowo-jelitowymi. Należą do nich wzdęcia, mdłości czy wymioty. Objawy te zniwelują takie minerały jak chrom i cynk. Wpływają one na prawidłowy metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów.

Choroby wątroby u przekwitających kobiet

Po 50. roku życia wzrasta ryzyko rozwoju chorób wątroby. Szczególnie u pań z nadwagą pojawić może się niealkoholowe stłuszczenie tego narządu. Czasami prowadzi ono do zwłóknienia i marskości wątroby. Aby zapobiec schorzeniu, warto zadbać o zdrowy styl życia. Istotne jest też uzupełnienie niedoborów składników mineralnych i witamin. W szczególności zadbajmy o suplementację choliny i chromu.

Jak zadbać o urodę w okresie menopauzy? harmonella

Przekwitające panie często zmagają się z niekorzystnymi zmianami w wyglądzie. Zaradzi im odpowiedni suplement, taki jak Harmonella®. Pozytywnie wpływa na metabolizm, dlatego dzięki niemu nie wzrośnie nasza waga. Sprawia też, że czujemy się pełne energii. Preparat zwiera cynk i selen, które zapewniają zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo obecna w nim witamina D chroni przed osteoporozą.

Stosujesz HTZ? Wybierz suplement diety Harmonella®!

To ważne, by w okresie menopauzy utrzymać naturalną równowagę organizmu. Pozwolą na to preparaty bogate w cholinę, kwas foliowy, chrom, cynk, selen i oleuropeinę. Istotne są także witaminy B1, B6 i D. Wszystkie te składniki obecne są w suplemencie Harmonella®. Jest ona przeznaczona dla tych pań, które chcą żyć nowocześnie w harmonii ze zdrowiem i urodą. Rewelacyjnie działa także na poprawę naszego samopoczucia.

Komentarze (10)

Margotka

4 lata temu

Przyjmowałam kiedyś Harmonellę, kupiłam ją w Hebe, pomogła mi z wypadaniem włosów, ale teraz nie mogę jej namierzyć w żadnej aptece.

AduSia

4 lata temu

Taki suplement diety z pewnością nikomu nie zaszkodzi, nawet jeśli ktoś nie odczuwa skutków ubocznych HTZ, to minerały wzmacniające paznokcie mu się przydadzą:)

migotka

4 lata temu

Używam plasterków, mimo to chyba skuszę się na jakiś produkt osłonowy. Podejrzewam, że żadna forma HTZ nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm.

Lidiena

4 lata temu

Ja od niedawna stosuję HTZ w plastrach. Na pierwsze efekty przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać. O konieczności osłony organizmu nikt nic nie wspominał, ale rozejrzę się za Harmonellą albo innym tego typu środkiem.

Zyśka

4 lata temu

HTZ bardzo mi pomogła, więc nie zamierzam z niej rezygnować. Dobrze jednak wiedzieć, że istnieją produkty osłonowe.

pati25

4 lata temu

Ja jestem bardzo zadowolona z HTZ.Stosowałam ją 6 lat.Pomogła w zlikwidowaniu przykrych objawów menopauzy.Nie miałam żadnych problemów z wątrobą i wyniki krwi były i są bardzo dobre.Kaczuszka,te problemy z wątrobą masz chyba dlatego,że stosujesz HTZ w postaci tabletek.Bo ja stosowałam w postaci plasterków.A one nie obciążają wątroby

    alibabka

    4 lata temu

    Masz rację, pati25. Jeśli decydujemy się na HTZ czy antykoncepcję hormonalną, to plastry zawsze stanowią lepsze rozwiązanie niż tabletki:)

alibabka

4 lata temu

Warto dbać o wątrobę, przyjmując hormony. Moja koleżanka miała przez HTZ złe wyniki krwi. Na szczęście udało się je poprawić i nie musiała przerywać kuracji.

kaczuszka

4 lata temu

Hormonalna terapia zastępcza bardzo mi pomogła, niemniej to prawda, odkąd korzystam z jej dobrodziejstw moje próby wątrobowe się pogorszyły. Pora pomyśleć o jakiejś osłonie.

Zostaw komentarz