Styl życia

Hity roku 2021, czyli jakie łóżka królują w naszych sypialniach

Hity roku 2021, czyli jakie łóżka królują w naszych sypialniach

Znasz łóżka, które w 2021 roku robią furorę w aranżacjach naszych domowych sypialni? Zobacz przegląd najmodniejszych modeli, które zrewolucjonizują także wystrój Twojego wnętrza! Prześledź wspólnie z nami listę najczęściej wybieranych produktów i znajdź swoją inspirację. Niech nowe łóżko będzie przepisem na udane poranki i szykowną ozdobą witającej cię po przebudzeniu sypialni.

Trend: łóżka sypialniane z zagłówkiem z paneli tapicerowanych

Najnowsze doniesienia ze świata pięknych wnętrz potwierdzają, że w naszych sypialniach królują łóżka z tapicerowanym zagłówkiem wykonanym z miękkich paneli ściennych. Rzesza zwolenników tego rozwiązania wskazuje na wygodę, a także walory dekoracyjne właśnie tak wykonanego zagłówka.

Wśród wiodących trendów kolorystycznych znajduje się szarość i wszystkie jej odcienie. Zastanawiasz się, dlaczego akurat ten kolor został tak wyróżniony?

Szary nigdy nie wychodzi z mody, a odkąd cieszący się uznaniem Instytut Pantone ogłosił Ultimate Gray kolorem roku, ogarnęło nas szaleństwo. Szary zdominował większość aranżacji, stał się motywem wiodącym i popularnym akcentem we wnętrzach mieszkań, lokali usługowych i przestrzeni publicznych.

Z impetem wdarł się również do naszych domowych sypialni, gdzie najczęściej przyozdabia ściany, jest bazą dekoracji okien, a także zdobi ustawione wewnątrz meble, w tym łóżka sypialniane. Chcąc dostosować wystrój sypialni do trendów, nie trzeba wymieniać mebli, a tym bardziej łóżka. Zbędne jest również malowanie i wymiana podłóg. Istnieje o wiele prostsza metoda, dzięki której odmienisz wygląd alkowy.

łóżka sypialniane z zagłówkiem z paneli tapicerowanych

Dobrą i w zupełności wystarczającą praktyką jest zmiana zagłówka na panele tapicerowane. Spójrz na zdjęcie powyżej i oceń sam, jak bardzo podobają ci się te zmiany.

Jak zrobić zagłówek do łóżka?

Zainspirowały cię nowoczesne panele tapicerowane? To fantastyczna opcja na modny zagłówek do łóżka! Prosty i szybki montaż sprawia, że każdy z nas może przymocować takie panele do ściany. Wybierając spośród szerokiej gamy kształtów i odcieni tkanin mamy możliwość niemal idealnego dopasowania ich do pozostałych elementów wyposażenia sypialni. Modny efekt gwarantowany!

Szczegóły dotyczące montażu znajdziesz na zdjęciu poniżej, a ilość potrzebnych paneli podyktuje wybrany przez nas rozmiar zagłówka.

Jak zrobić zagłówek do łóżka

Najmodniejsze łóżka 2021. Tapicerowane vs. drewniane

Miano króla lub królowej naszych sypialni zyskały łóżka tapicerowane. Ich miękkie obicie zapewnia przyjazne warunki do odpoczynku. Przyjemnie jest też oprzeć sobie plecy właśnie o taki, obity pluszową lub welurową tkaniną, zagłówek. Atutem tych właśnie modeli jest także wyjątkowy styl. W praktyce odpowiada za niego fason mebla, jego rozmiar, a przede wszystkim kolor i jakość obicia.

łóżka tapicerowane

Druga lokata w rankingu popularnych łóżek przypada na łóżka drewniane. Zupełnie inny styl, zupełnie inne wykonanie, a co więcej zupełnie inny charakter aranżacji, których częścią się stają. Faktura drewna, częściej niż w nowoczesnych wnętrzach, gości w skandynawskich i klasycznych wystrojach sypialni. Drewniane łóżko w dobrym stylu ozdobi wnętrza boho, Hampton, a także rustykalne.

Ponadczasowy charakter rysunku drewna, który pamiętamy z sypialni naszych prababek, dziś prezentuje się równie pięknie co przed laty i nic nie zapowiada tego, aby szybko wyszedł z mody.

Łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel

Bieżący rok pokazuje nam, jak dużą wagę przywiązujemy do praktycznych walorów wybieranych przez nas mebli. W konsekwencji na czołowe pozycje w rankingu najczęściej wybieranych łóżek wysuwają się modele wyposażone w przestronny schowek na pościel.

Tu warto zwrócić uwagę na łóżka kontynentalne. Słyną one z maksymalnie pojemnych i łatwo dostępnych pojemników. Najczęściej tego typu modele mają schowek pod całą powierzchnią spania. Z uwagi na większą niż w przypadku standardowego łóżka wysokość, jest on też głębszy, przez co pomieści o wiele więcej rzeczy.

Łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel

Inną wersją tych popularnych modeli są łóżka z pojemnikiem na pościel w formie szuflad. Wysuwane z dolnej części mebla głębokie szuflady to praktyczna przestrzeń, w której swoje miejsce znajdzie kołdra, komplet poduszek i koce na chłodniejsze noce. Wizualnie fronty szuflad idealnie licują się z ramą łóżka, tym samym nie rzucając się w oczy, wspierają estetyczny wygląd pomieszczenia.

Szukając modnego łóżka do swojej sypialni pierwsze kroki postaw online. Szeroki wybór modeli czeka na ciebie w sklepie Mirjan24 -> https://www.mirjan24.pl/ <-

Łap okazję, łóżka z dostawą nawet w 5 dni!

Komentarze (4)

Zostaw komentarz