Kultura Styl życia

Gwiazdeczka – Maja Jaszewska

Gwiazdeczka Jaszewska

Gwiazdeczka to książka, która może sprawiać wrażenie powieści świątecznej. Jeśli czekasz na opowieść iście wigilijną, musisz wiedzieć, iż najważniejsze wydarzenia mają miejsce w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, ale akcja rozgrywa się głównie latem i jesienią. Jaką ciekawą opowieść przygotowała dla nas Maja Jaszewska?

Gwiazdeczka, czyli powieść new adult

Gwiazdeczka to powieść, którą można śmiało przypisać do gatunku new adult. Jej główną bohaterką jest młoda kobieta, która pochodzi z małej miejscowości na Podlasiu. Józefina przyjechała do stolicy, aby studiować polonistykę. Po ukończeniu studiów rozpoczyna pracę korektorki w jednym z wydawnictw.

Praca w czasopiśmie skierowanym do kobiet

Czytelniczkami gazety są nowoczesne kobiety, które chętnie podejmują się zmian w swoim życiu. Koleżanki Józefiny wypadają niezwykle barwnie. Betty i Julka ciepło przyjmują koleżankę z prowincji i pomagają jej zaaklimatyzować się w warszawskim wydawnictwie. Józefina dobrze radzi sobie w pracy, z której jest zadowolona. Wprawdzie wolałaby otrzymywać wyższe wynagrodzenie, ale to aż tak bardzo jej nie przeszkadza.

Zmiany, które nie były potrzebne

Józefina nie posiada kompleksów charakterystycznych dla osób z małych miejscowości. Nie czuje się od nikogo gorsza tylko dlatego, że nie urodziła się w Warszawie. Akceptuje siebie do chwili, aż poznaje Jacka Sobiepańskiego. Mężczyznę bierze ją na celownik i podstępnie wykorzystuje w swoim eksperymencie. Józia chudnie, zmienia swój styl i fryzurę, ale na koniec odkrywa, że w ogóle tego nie potrzebowała, ponieważ wcześniej była już atrakcyjną kobietą.

Dwóch mężczyzn – którego wybierze Józefina?

W życiu Józefiny pojawia się również Michał, sympatyczny trener jogi. Mężczyzna stanowi totalne przeciwieństwo Jacka. Nie chodzi modnie ubrany, nie przykłada tak dużej wagi do wyglądu. Potrafi natomiast pokazać młodej kobiecie ciekawe miejsca w Warszawie. Tylko czy Michał ma szanse wygrać rywalizację z Jackiem, który dba o każdy szczegół swojego wyglądu?

Gwiazdeczka to pełna ciepła i pozytywnej energii powieść, która opowiada o poszukiwaniu akceptacji. Wiele z nas, choć lubi siebie, postanawia zmienić się dla faceta lub kogoś innego. Wprawdzie same nie odczuwamy takiej potrzeby, ale skoro inni twierdzą, że tego potrzebujemy, to poddajemy się ich sugestii. Gwiazdeczka to też powieść o uczuciu, którym nie zawsze obdarzamy właściwą osobę. Warto po nią sięgnąć w długie, jesienne wieczory.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz