Styl życia

Gustowna zastawa stołowa idealna na uroczysty obiad

Gustowna zastawa stołowa na uroczysty obiad

Dekoracjadomu.pl

Staropolska gościnność to nasza cecha narodowa, lubimy organizować spotkania w gronie najbliższych. Podejmowanie rodziny czy przyjaciół na uroczystym obiedzie, wymaga jednak odpowiedniej oprawy. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się gustowna zastawa stołowa. Jak ją skompletować? Na co zwrócić uwagę, wybierając sztućce, talerze czy filiżanki?

Spis treści:

  1. Sposób podania obiadu ma znaczenie
  2. Gustowna zastawa stołowa idealna na rocznicę ślubu i wigilijną wieczerzę
  3. Sztućce dające namiastkę luksusu
  4. Talerze idealne do jadalni w stylu glamour
  5. Pięknie zdobiona salaterka na uroczysty obiad
  6. Luksusowa misa z białej ceramiki idealna dla miłośników stylu glamour
  7. Efektowna filiżanka ze spodkiem
  8. Wysokiej jakości zastawa stołowa – dlaczego warto na nią postawić?

Sposób podania obiadu ma znaczenie

Każdy z nas czasem wciela się w rolę gospodarza, który organizuje uroczysty obiad dla rodziny i przyjaciół. Przykładamy ogromną wagę do wyboru odpowiednich potraw i ich przygotowania. Aby te nie tylko smakowały wybornie, ale też prezentowały się zachęcająco, należy je starannie nałożyć, wykorzystując do tego celu gustowną zastawę stołową. Wykazano, iż na nasz odbiór posiłku wpływają nie tylko zastosowane przyprawy oraz rodzaj obróbki kulinarnej, ale też sposób podania. Gdy danie prezentuje się estetycznie i jest smaczne, wówczas jesteśmy w pełni zadowoleni z potrawy, którą właśnie skonsumowaliśmy.

Gustowna zastawa stołowa idealna na rocznicę ślubu i wigilijną wieczerzę

Gustowna zastawa stołowa sprawdzi się nie tylko podczas okrągłych urodzin, rocznicy ślubu czy oświadczyn, ale też w trakcie wigilijnej wieczerzy. Choć Boże Narodzenie może dziś wydawać się odległym świętem, wszak za oknem wciąż możemy podziwiać zielone drzewa, to warto już teraz skompletować naczynia oraz sztućce. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, ponieważ wówczas pod wpływem stresu możemy dokonać niewłaściwych wyborów zakupowych.

Sztućce dające namiastkę luksusu

Sztućce odgrywają niezwykle istotną rolę przy kompletowaniu zastawy stołowej na uroczysty obiad. Warto zadbać o to, aby znalazły się tutaj zarówno elementy przydatne przy konsumpcji zupy oraz drugiego dania, jak i niewielka łyżeczka idealna do deserów. Gdy wszystkie elementy pochodzą z jednego kompletu, uzyskujemy efekt spójności, co wpływa pozytywnie na doznania estetyczne zaproszonych gości.  Uwadze naszych czytelników w sposób szczególny pragniemy polecić 4-elementowy komplet sztućców Lijo White. Został on wykonany z bezpiecznej dla zdrowia stali nierdzewnej.  W skład setu wchodzą łyżka, widelec, nóż i łyżeczka. Każdy z elementów posiada końcówkę w kolorze złotym, który kojarzy się z luksusem i świetnym gustem. Rękojeści sztućców z kompletu Lijo White są wykonane w odcieniu śnieżnej bieli, który kojarzy się z ponadczasową klasyką. Ten efektowny zestaw sprawdzi się zarówno jako wyposażenie własnej jadalni, jak i użytkowy prezent na parapetówkę. Bardzo często, gdy jesteśmy zaproszeni na nowe mieszkanie, nie wiemy, co podarować gospodarzom. Tymczasem można zdecydować się na pięknie zapakowany komplet sztućców Lijo White, który otrzymujemy w gustownym, czarnym opakowaniu ze złotymi napisami. Kolekcja Lijo znajduje się w również w innych wariantach kolorystycznych: złota i zieleni oraz złota i czerni.

Sztućce w stylu glamour
Dekoracjadomu.pl

Talerze idealne do jadalni w stylu glamour

Preferujesz styl glamour? Twoja jadalnia jest urządzona w taki sposób, iż osoba w niej przebywająca ma wrażenie, że otacza się luksusem? Cenisz sobie nowoczesny design? Koniecznie przyjrzyj się talerzom Kati White Gold. Są one płaskie, zatem nadają się do serwowania drugiego dania i deserów w niezwykle efektowny sposób. Talerze Kati White Gold zostały wykonane z białej ceramiki, która posiada złote krawędzie. To właśnie ten oryginalny detal sprawia, że naczynie, z którego spożywamy posiłek, prezentuje się nie tylko luksusowo, ale też bardzo nowocześnie. Talerze Kati White Gold pozwalają podać uroczysty obiad w iście królewskim wydaniu. Są one niezwykle wygodne w użyciu, ponieważ posiadają wyższy rant, który zapobiega zsuwaniu się potrawy. Do wyboru mamy dwa rozmiary wyżej wspomnianych talerzy, ich średnica wynosi odpowiednio 20 i 25 cm. Te większe można z powodzeniem stosować podczas serwowania obiadów, natomiast mniejsze w trakcie deseru.

talerze z ceramiki
Dekoracjadomu.pl

Pięknie zdobiona salaterka na uroczysty obiad

Podczas uroczystego obiadu nie może zabraknąć salaterki. Dobrze, aby ta współgrała z pozostałymi elementami zastawy stołowej. Gdy wszystkie rzeczy są utrzymane w tej samej estetyce, to spożywanie posiłku stanowi nie tylko ucztę dla podniebienia, ale też dla naszych oczu. Szczególnie kobiety mają w sobie naturę estetek i potrafią docenić detale, które nadają zastawie stołowej luksusowego charakteru. Do wcześniej wspomnianych talerzy polecamy salaterkę Kati White Gold. Została ona wykonana z białej ceramiki, o jej wyjątkowości decydują złote, postrzępione brzegi. To właśnie dzięki nim wspomniana salaterka doskonale wpisuje się w styl glamour. Jeśli twoja jadalnia charakteryzuje się luksusowo-nowoczesnym wystrojem, to koniecznie musisz sprawić sobie tę pięknie zdobioną miseczkę.

Luksusowa misa z białej ceramiki idealna dla miłośników stylu glamour

Ozdobna salaterka, talerze i sztućce to nie wszystko, czym powinniśmy dysponować, zapraszając gości na uroczysty obiad. Na tę wyjątkową okoliczność przyda się także luksusowa misa Tigella White z białej ceramiki. To rozwiązanie idealne dla miłośników stylu glamour. Nieregularne, postrzępione końce misy zostały ozdobione złotym motywem. To niepowtarzalne naczynie charakteryzuje się litrową pojemnością. Bez problemu zmieścimy w niej rosół na niedzielny obiad. Podając go w misie Tigella White, nadajemy posiłkowi iście królewski wymiar. To naczynie w stylu glamour rodzi skojarzenia z dynastią Romanowów. Prezentuje się niezwykle efektownie, dlatego może ożywić jadalnię w stylu klasycznym, utrzymaną w biało-szarej kolorystyce. Misa Tigella White doskonale komponuje się ze wszystkimi wcześniej zaprezentowanymi elementami zastawy stołowej.

Luksusowa misa z białej ceramiki
Dekoracjadomu.pl

Efektowna filiżanka ze spodkiem

Po obiedzie bardzo często podajemy swoim gościom deser oraz kawę lub herbatę. Warto zadbać o to, aby gorący napój serwować w filiżance, która swoim charakterem nawiązuje do pozostałych elementów zastawy stołowej. Oprawa poobiedniego deseru również ma znaczenie.  Każdy lubi pić kawę czy herbatę z pięknie zdobionej filiżanki. To daje bowiem namiastkę luksusu. Jednocześnie podkreśla wyjątkowy smak i aromat spożywanego naparu.  Nawet jeśli dysponujemy najlepszą kawą czy herbatą, ale podajemy ją w zwykłej szklance, to odbieramy jej atrakcyjności.  Ze względu na to, iż zastawa stołowa powinna wyróżniać się spójnością oraz harmonią, do wcześniej wspomnianych elementów warto zakupić filiżankę ze spodkiem Valia White Gold. Przygotowując się do zakupów, należy oszacować liczbę gości jednocześnie zapraszanych na ważne dla nas uroczystości. Nikt bowiem nie powinien czuć się gorszy, otrzymując kawę czy herbatę w filiżance odbiegającej od kompletu. Taki sposób podejmowania gości stanowi swego rodzaju faux pas.

filiżanka ze spodkiem
Dekoracjadomu.pl

Wysokiej jakości zastawa stołowa – dlaczego warto na nią postawić?

Wszystkie zaprezentowane elementy zastawy stołowej kupisz w sklepie internetowym Dekoracjadomu.pl.  Charakteryzują się one  nie tylko spójnością kolorystyczną, ale też wysoką jakością, dzięki której będziesz mogła korzystać z naczyń i sztućców przez długie lata. W tym miejscu warto podkreślić, iż na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać. Do tego grona niewątpliwie należy zaliczyć gustowną zastawę stołową. Chodzi tutaj nie tylko o jej walory estetyczne, ale też bezpieczeństwo stosowania. Kupując naczynia i sztućce od sprawdzonych producentów w sklepie Dekoracjadomu.pl, zyskujemy gwarancję, iż nie są one toksyczne. Talerze, filiżanki czy łyżki mają bowiem bezpośredni kontakt ze spożywaną żywnością. Nie warto oszczędzać na ich jakości ze względów zdrowotnych. Ponadto wybierając gustowną zastawę stołową wysokiej jakości, otrzymujemy produkty, z których będziemy korzystać przez długie lata. To wydatek, który zwróci się z nawiązką w dłuższej perspektywie czasu. Ten nie zepsuje się po miesiącu, dzięki czemu nie przyczynimy się do generowania kolejnych odpadów trafiających następnie na wysypisko śmieci.

Dodaj komentarz