Kultura Styl życia

Grzesznica – Dorota Wachnicka

Grzesznica

Któż nie ma tajemnic? Każdy coś skrywa przed innymi ludźmi. Główna bohaterka powieści Grzesznica ma ich całe mnóstwo. Odnoszą się głównie do jej niechlubnej przeszłości. Jaką ciekawą historię przygotowała dla nas tym razem Dorota Wachnicka?

Ślepa pogoń za luksusem

Dominika zawsze kochała luksus, choć przyszła na świat w domu, w którym się  nie przelewało.  Jej pierwsza młodzieńcza miłość nie przyniosła jej szczęścia. Okazała się natomiast wielką życiową porażką przysparzającą jedynie cierpienia.  Gdy Dominika wyjeżdża do USA, widzi zupełnie inny świat. Wszystko jest w nim takie piękne, eleganckie i luksusowe. Głównym celem bohaterki staje się uzyskanie podobnego poziomu życia.  Kobieta marzy o markowych ubraniach, drogich kosmetykach i luksusowym samochodzie.  Z czasem Dominika odkrywa, że jej koleżanki nie uzyskały tych wspaniałości dzięki własnej pracy. To prezenty od ich sponsorów.

Sponsoring, czyli nowoczesna forma prostytucji

Młoda kobieta wnosi do związku atrakcyjność fizyczną i zainteresowanie, mężczyzna zaś wynagradza jej brak zaangażowania emocjonalnego odpowiednimi upominkami. Choć Dominika starannie selekcjonuje mężczyzn, to ten biedny nie ma u niej żadnych szans.

Dominika posiada ogromny potencjał, sama mogłaby wiele osiągnąć w życiu. Może pochwalić się znajomością języków obcych, wyższym wykształceniem i ponadprzeciętną inteligencją. Zna się na optymalizacji kosztów i wykorzystywaniu luk prawnych do własnych celów. Niestety, zamiast pracować w banku lub w innej instytucji finansowej, pełni rolę luksusowej damy do towarzystwa.

Grzesznica – gdy tajemnice z przeszłości mogą wyjść na jaw 

Po latach Dominika ma dom, męża i rodzinę. Dawne  życie zostawiła za sobą. Jednak w jej życiu nieoczekiwanie pojawia się człowiek, który pragnie ujawnić jej tajemnice. Zależy mu na zrujnowaniu życia Dominiki.

Grzesznica to powieść obyczajowa z dokładnie zarysowanymi profilami psychologicznymi głównych bohaterów. Dorota Wachnicka stworzyła bohaterkę, która wymyka się wszelkim stereotypom. Z pewnością jej postępowanie nie raz zaskoczy czytelnika. Grzesznica to także powieść o nowoczesnym obliczu prostytucji, które zatacza coraz szersze kręgi.

Komentarze

Zostaw komentarz