Styl życia

Gotuj lepiej – odwiedź warsztaty kulinarne

warsztaty kulinarne

Grafika dostarczona przez partnera

Bez względu na to, czy jesteś fanem gotowania, czy nie przepadasz za tym zajęciem musisz czasem stać się szefem kuchni. Kurs gotowania i warsztaty kulinarne to świetny sposób na to, żeby zdobyć solidne podstawy sztuki kuchennej lub poszerzyć kulinarne horyzonty. Możesz rozwinąć się jako kucharz, lub po prostu polubić gotowanie. 

Jak wygląda kurs gotowania?

Kurs gotowania to spotkanie w niewielkim gronie, które prowadzi wykwalifikowany szef kuchni. Uczestnikami spotkania jest grupa osób (zazwyczaj kilku), które uczą się od mistrza. Grupa może się wcześniej znać – można zorganizować warsztaty dla znajomych czy pracowników, ale można też wykupić udział w grupie, której członków nie znasz. Podczas kursu szef kuchni przygotowuje pełne menu – zupę lub przystawkę, drugie danie i deser. Uczestnicy wykonują to samo zadanie na przygotowanych dla nich stanowiskach. Każdy, kto bierze udział w warsztatach może liczyć na wsparcie mistrza, który wyłapie błędy i udzieli cennych wskazówek. Każdy, kto opuszcza warsztaty kulinarne jest w stanie przygotować taki sam zestaw dań w swojej kuchni, przy najbliższej okazji zaskakując gości. Kurs kończy się oczywiście degustacją przygotowanych przez uczestników dań.

Teoria i praktyka w jednym

Nieodłącznym elementem kursu gotowania jest wstęp teoretyczny. Prowadzący zajęcia opowiada o daniach, które przygotowuje. Nie tylko patrzysz jak wykonuje danie na poszczególnych etapach, ale dowiadujesz się także jak komponować menu, jak kupować produkty dobrej jakości, co z czym łączyć, a czego nie, jak podawać danie, aby goście, zanim rozpieścisz ich podniebienia, jedli oczami. Szef kuchni opowiada też o pochodzeniu dań i przedstawia historię regionu, z którego ono pochodzi. Takie całościowe podejście do gotowania sprawia, że nie tylko zyskujesz praktyczne umiejętności, ale dodatkowo zdobywasz wiedzę, którą możesz zabłysnąć w towarzystwie. 

Zaoszczędź czas, zyskaj wygodę

Czas to pieniądz, mówi stare przysłowie. Jeśli chcesz nauczyć się gotować i nie tracić czasu, kurs gotowania będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Nie musisz kupować książek kulinarnych, których i tak nie masz kiedy czytać lub stopować playera na youtube za każdym razem kiedy nie rozumiesz jak wykonać kolejny krok. Poza tym nawet 10 lekcji teoretycznych nie może równać się z jedną godziną praktyki. Wybierając stacjonarne warsztaty kulinarne w ciągu kilku godzin uczysz się przygotowywać pełne menu. Nie musisz też wcześniej wyszukiwać przepisów robić listy zakupów i chodzić na zakupy. Po zakończonym gotowaniu nie musisz sprzątać kuchni. Organizatorzy kursu zrobią to wszystko  za Ciebie!

Szansa na rozwój i nowe przyjaźnie

Samorozwój to złożony proces polegający na poznawaniu siebie, swoich słabych i mocnych stron, rozwijaniu swoich możliwości. Czy można rozwinąć się podczas gotowania? oczywiście! Gotowanie to nie tylko przysłowiowe mieszanie w garach, to sztuka planowania, zarządzania czasem i robienia kilku rzeczy jednocześnie. To okazja do poznawania nowych smaków, aromatów i konsystencji. Okazja, do pracy nad poczuciem estetyki i poszukiwanie w sobie zdolności manualnych. Praca w grupie pozwala dodatkowo szlifować umiejętności inter społeczne. Na warsztatach kulinarnych możesz poznać ludzi, których pasją jest gotowanie, a jak wiadomo nic tak nie łączy jak wspólne zainteresowania. Kurs gotowania może być więc nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności, ale i nowych przyjaźni. 

Ofertę najlepszych warsztatów kulinarnych znajdziesz w GoCook https://gocook.pl 

Tekst sponsorowany: Akademia Kulinarna GoCook.pl

Dodaj komentarz