Moda

Gdzie szukać ubrań, które nie są modne tego sezonu?

Gdzie szukać ubrań, które nie są modne tego sezonu

Też tak czasem masz, że marzysz o sukience, która nie jest modna tego sezonu i w rezultacie nie umiesz jej nigdzie znaleźć? Niestety, sieciówki mają jedną zasadniczą wadę. Kierują się aktualnymi trendami i jeśli w tym sezonie królują sukienki maxi, to możesz mieć problem ze znalezieniem mini. Gdzie szukać ubrań, które nie są modne tego sezonu?

Second hand

To sklepy, w których można znaleźć ubrania sprzed kilku sezonów. Choć większość jest używanych, to przy odrobinie szczęścia możesz wyhaczyć coś z metką. Ceny są przystępne, zakupy wychodzą dużo taniej niż w sieciówce. Niestety, nigdy nie wiesz, czy cokolwiek znajdziesz w second handzie. Polowanie na wymarzoną sukienkę wymaga dużo cierpliwości i wytrwałości, ponieważ musisz przerzucać pojedyncze rzeczy. Przy takiej liczbie ubrań łatwo można coś przeoczyć lub zrazić się już po 5 minutach poszukiwań.

Outlet

Wiele znanych marek ma swoje outlety, gdzie sprzedaje nowe ubrania sprzed kilku sezonów. Są one tańsze niż w regularnej cenie przed laty, ale nieco droższe niż na wyprzedaży. Tutaj ubrania są dobrze posortowane. O ile w second handzie może się zdarzyć, że znajdziesz malinową sukienkę, ale w nie swoim rozmiarze, to tu, gdy namierzysz daną kreację, powinnaś mieć kilka rozmiarów do wyboru.

Portale aukcyjne

Wiele osób pozbywa się z szafy ubrań, które nie pasują im pod względem rozmiaru, kroju, koloru lub po prostu zdążyły się znudzić. To doskonała okazja do upolowania wymarzonej kreacji w dobrej cenie. Minusem jest to, że nie możesz zmierzyć danego ubrania ani określić stanu, w jakim się znajduje.

W szafie swoich rodziców

Czasem ubranie, którego pragniesz, może znaleźć w szafie swoich rodziców. Moda lubi zataczać koła, a rodzice doskonale o tym wiedzą i szkoda wyrzucać im niezniszczoną odzież, która jeszcze może się przydać.

W niszowych butikach

One oferują z reguły nieco inny asortyment niż sieciówki, potrafią płynąć pod prąd lub zwyczajnie stawiać na ponadczasową klasykę. Jeśli masz dość wytartych jeansów z dziurami, to w niszowym butiku możesz znaleźć zwyczajne spodnie, o jakich marzysz.

Na targu

Na targu czasem można upolować sukienkę czy spódniczkę wymykającą się aktualnym trendom, która świetnie leży. Nie wszyscy mają jednak dostęp do dobrych jakościowo ubrań na swoich targach.  Warto więc podpytać, gdzie w sąsiedniej miejscowości  można zaopatrzyć się w dobrą jakościowo odzież. Choć może wydawać się to dość oryginalne, to na targu szybciej znajdziesz bawełnianą sukienkę niż w sieciówce, gdzie króluje tani poliester.

Dodaj komentarz