Uroda

Gdzie nakładać rozświetlacz?

gdzie nakładać rozświetlacz

Rozświetlacz to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. Dodaje blasku, odejmuje lat i pozbawia nas oznak zmęczenia oraz nieprzespanej nocy. Do wyboru mamy rozświetlacze w kamieniu oraz w płynie. Różnią się one odcieniem. Do dyspozycji mamy różowe, miedziane, brązowe, złote i srebrne rozświetlacze. Nie każda z nas jednak wie, gdzie nakładać rozświetlacz. Dlatego dziś spieszymy z podpowiedzią.

Na szczyt kości policzkowych

Jeśli chcesz wykorzystać rozświetlacz w makijażu twarzy, to powinnaś nakładać go na szczyt kości policzkowych, jednak nie pod oko, bo uzyskasz efekt Edwarda ze Zmierzchu. Pamiętaj, że z wiekiem skóra starzeje się  i na policzkach tworzą się zmarszczki. Nigdy nie nakładaj na nie rozświetlacza, tylko zejdź nieco niżej.

Na łuk Kupidyna

Nad ustami, a dokładniej nad serduszkiem na górnej wardze warto dodać odrobinę rozświetlacza, to bardzo ładnie podkreśli nasza usta i ich piękny, idealny kształt. Nie wszystkie z nas mają łuk Kupidyna, jeśli u ciebie nie jest on wyraźnie zarysowany, to nie nakładaj rozświetlacza nad górną wargę, bo będzie to wyglądało dosyć dziwnie.

Na dekolt

Rozświetlacz pięknie podkreśla dekolt. Zatem jeśli wybierasz się na większe wyjście i zakładasz sukienkę eksponującą dekolt, to warto nadać mu odrobinę blasku. Niektórzy rozświetlają cały dekolt i szyję. Inni z kolei nakładają kosmetyk na rowek między piersiami, co przykuwa uwagę właśnie do tej części naszego ciała. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo seksownie.

Na obojczyki

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką drobnych, wystających obojczyków, nadaj im odrobinę blasku za pomocą rozświetlacza. Możesz nałożyć go większym, puchatym pędzlem do blendowania cieni do powiek.  To zapewni precyzję podczas aplikacji.

Na nogi

Rozświetlacz na nogach zawsze prezentuje się zjawiskowo. Pozwala podkreślić ich opaleniznę oraz zgrabny kształt. Warto nałożyć go na nogi na wesele oraz sesje zdjęciowe, ponieważ na fotografiach daje efekt wow.

Na ramiona

W przypadku sukienek na ramiączkach rozświetlacz świetnie sprawdzi się też nałożony na ramiona. To pozwala je rozświetlić, ale też koncentruje uwagę na tej części ciała, dlatego gdy nie jesteś zadowolona ze swoich barków, bo np. są za szerokie, to lepiej unikaj aplikacji tego rodzaju kosmetyków.  To doskonałe rozwiązanie dla szczupłych kobiet.

Dodaj komentarz