Kultura Styl życia

Galeria – Beata Woźniak i Daniel Koziarski

Galeria – Beata Woźniak i Daniel Koziarski

Galeria to powieść obyczajowa, w której w sposób interesujący ukazano ludzkie dylematy, radości i problemy. Tłem dla zaprezentowanych emocji i wydarzeń jest gwarna galeria handlowa w jednym z polskich miast. Beata Woźniak i Daniel Koziarski stworzyli niezwykły klimat tego miejsca, w którym nie tylko można kupić nową sukienkę czy buty, ale też spędzać czas ze znajomymi.

Galeria, czyli gwarne miejsce spotkań

Akcja powieści Galeria rozgrywa się w wielkim, kilkupiętrowym centrum handlowym zlokalizowanym w jednym z polskich miast. Wszyscy, którzy w niej przebywają, nieustannie gdzieś pędzą, mają na głowie mnóstwo spraw. Zamyśleni i pochłonięci własnymi sprawami, często nie dostrzegają ludzi wokół nich.  Nie wszyscy klienci galerii przyjechali do niej na zakupy i ulegli szałowi konsumpcji. Niektórzy pojawili się w niej, aby spędzić czas przy kawie w gronie znajomych.

Wachlarz ludzkich emocji

Powieść Galeria została skonstruowana w niezwykle intrygujący sposób. Jest to jedna z tych książek, która skłania czytelnika do refleksji dzięki szczerości przekazu. Akcja powieści toczy się wartko, nie brakuje tutaj zaskoczeń i nagłych zwrotów. Dzięki wielu różnym bohaterom możemy przekonać się, jak skomplikowane bywają relacje międzyludzkie.  Wiele osób znajduje się w toksycznych relacjach. Często też osądzamy innych na podstawie własnych wyobrażeń, nie próbując bliżej poznać ich motywacji.  W powieści Galeria znajdziemy cały wachlarz ludzkich emocji i dramatów – zdradę, zazdrość oraz drobiazgowo zaplanowaną zemstę na małżonku.

Książka Beaty Woźniak i Daniela Koziarskiego to też historia, w której zwrócono uwagę na takie aspekty naszego  życia jak potrzeba odreagowania, uwolnienia się od ciężaru codziennych obowiązków, poczucie winy, seksualne podteksty i niezrealizowane marzenia.

Powieść obyczajowa, która trzyma w napięciu

Galeria trzyma w napięciu do ostatniej strony, a jej zakończenie okazuje się dla czytelnika sporym zaskoczeniem.  Jednocześnie pozostawia ono szerokie pole do interpretacji i przemyśleń.  Jeśli lubisz czytać książki o skomplikowanych, ludzkich losach, gdzie nic nie jest czarno-białe, to książka Beaty Woźniak i Daniela Koziarskiego przypadnie ci do gustu.  Bije z niej życiowa mądrość, a ukazani w niej bohaterowie przypominają nam ludzi z naszego otoczenia.

Komentarze (3)

Rosia58

12 miesięcy temu

To prawda, w galeriach handlowych często krzyżują się ludzkie losy. Sama lubiłam do nich wyskoczyć na ciacho z przyjaciółką i czasem wpadałyśmy na wspólną znajomą:)

Zostaw komentarz