Seks Stop z rutyną!

Gadżety erotyczne pod choinkę – hit czy kit?

gadżety erotyczne

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, już za niewiele ponad tydzień zasiądziemy ze swoimi bliskimi do wspólnej, wigilijnej wieczerzy. W ten wyjątkowy wieczór każdy będzie miał dla każdego jakiś upominek. Oprócz bezpiecznych prezentów w postaci książek, ubrań i kosmetyków, czasem zdarzają się nietuzinkowe propozycje. Gadżety erotyczne pod choinkę – czy wypada je wręczać bliskiej osobie?

Gadżety erotyczne stają się coraz modniejsze, kupuję je zarówno pary z krótkim stażem, jak i te, które mogą pochwalić się długim pożyciem. Tego typu przedmioty nierzadko urozmaicają życie seksualne i pomagają wyrwać się spod objęć rutyny. Wiele par odkryło seks na nowo dzięki odpowiednim gadżetom erotycznym. Są jednak przedmioty, których wręczanie w postaci prezentu może być dość kłopotliwe. Gadżety erotyczne należą właśnie do tej kategorii podarków.

Gadżety erotyczne – czy powinno się je wręczać w prezencie?

Na to pytanie nie ma jednej poprawnej odpowiedzi.  Wiele zależy od pary. Na pewno dużym faux pas byłoby, gdyby gadżety erotyczne wręczył ktoś inny niż partner. Zatem nawet najlepszej przyjaciółce, która zwierzała się nam z problemów w sypialni, nie należy wręczać wibratora. Gadżety erotyczne i bielizna to prezenty zarezerwowane jedynie dla partnera. Nikt inny nie powinien ich kupować. O ile w przypadku bielizny można jeszcze zrozumieć, że matka doskonale znająca gust córki i je wymiary, wręcza jej  piękny stanik i figi, o tyle taki prezent ze strony teścia jest dużym nietaktem.

Gadżety erotyczne dla jednych par są czymś nieodzownym, a dla innych budzących zakłopotanie. Jeśli żona lub mąż nie są zwolennikami tego typu dodatków albo nie jesteśmy pewni, że ucieszą się z nietypowego prezentu, lepiej rozejrzeć się za innym podarkiem. Owszem, w obdarowywaniu bliskich liczy się oryginalność, ale najważniejsze jest samopoczucie partnera. Nie chcemy go przecież zranić nietrafionym prezentem.

 

Gadżety erotyczne  wręczaj dyskretnie

Jeśli już zdecydujesz się na gadżety erotyczne, postaraj się wręczyć je w sposób dyskretny. Naszym zdaniem nie jest to prezent, który można normalnie położyć pod choinką.  Pamiętaj, że przy wieczerzy wigilijnej będą też inne osoby. Nie chcesz przecież, aby teściowa, córka lub wujek zobaczył w gustownym pudełku kulki gejszy lub koronkową bieliznę.  Takie znalezisko z pewnością rozbudziłoby niepotrzebne emocje tym bardziej, że w każdej rodzinie obok osób o liberalnych poglądach, można znaleźć też konserwatystów. Pamiętaj, epatowanie gadżetami erotycznymi po wigilijnej wieczerzy nie jest wskazane. Pewne rzeczy nigdy nie powinny wychodzić poza sypialnię.

Poznaj opinie partnera nt. sekszabawek

To, że twój ukochany lubi seks i chętnie go uprawia, nie oznacza jeszcze, że ucieszy się z gadżetów erotycznych. Nie każdy lubi takie zabawki. Ba, niektórzy panowie mogą poczuć się urażeni takim prezentem. Uszanuj uczucia drugiej strony i wsłuchaj się w jej potrzeby. Możesz zawsze podpytać, co sądzi o tego typu urozmaiceniach życia erotycznego. Dla niektórych najważniejszy jest czysty seks, a przebieranki, wibratory i inne tego rodzaju rzeczy są niemile widziane w sypialni. Miej to na uwadze. Staraj się uniknąć sytuacji, kiedy prezent świąteczny bardziej cieszy ciebie niż osobę obdarowywaną. Nie bądź egoistką.  To, że zawsze marzyłaś o stroju policjantki, nie oznacza jeszcze, że twój mąż będzie z niego równie zadowolony. Kto wie, może bardziej ucieszyłby się z albumu o rybkach akwariowych lub nowych spodni – wielu mężczyzn nie lubi chodzić na zakupy. Perspektywa wyręczenia ich w tym nieprzyjemnym zadaniu jest dla nich największym prezentem.

Joanna Siewnicka

 

Komentarze (3)

pati25

6 lat temu

Takie erotyczne prezenty powinien dawać partner.I raczej nie pod choinkę ale np z innej okazji.Bo każdy pokazuje jaki prezent dostała a osobie,która dostała taki gadżet erotyczny może być niezręcznie

dulcynea

6 lat temu

Tak jak napisano w artykule , takie prezenty to chyba tylko partnerzy mogą kupować sobie . Jeśli potrzebują !
I chyba mega dyskretnie 🙂

Zostaw komentarz