Kultura Styl życia

Francuska opowieść – Krystyna Mirek

Francuska opowieść

Francuska opowieść to historia czterech bohaterów, których drogi nieoczekiwanie się krzyżują. Do czego doprowadzi ta sytuacja? Jakie ważne przesłanie chce nam tym razem przekazać Krystyna Mirek?

Berenika i jej pełny wątpliwości związek z Jakubem

Berenika, zwana przez część bliskich Beatą, powraca do Polski po rocznej pracy w Grecji. To właśnie w tym malowniczym i ciepłym kraju poznała Jakuba, mężczyznę, który jej się oświadczył.  Teraz zamierza go odwiedzić, a następnie wyjechać z narzeczonym do Francji, gdzie będzie on pracował w jednej z winnic i pisał książkę.

Gdy Berenika ląduje w Warszawie, okazuje się, że Jakub po nią nie przyjechał, gdyż pisze pilny artykuł dla swojej szefowej. Po przekroczeniu progu jego mieszkania kobieta jest załamana. Wszechobecny bałagan, pełna koncentracja na pracy twórczej przywołują w niej wspomnienia byłego partnera, Kacpra. Berenika nie chce po raz kolejny utrzymywać niespełnionego artysty i robić wszystkiego wokół niego.

Berenika nie jest pewna uczuć, którymi darzy Jakuba. Z jednej strony jest bardzo zazdrosna o jego kontakty z szefową, z drugiej waha się, czy wyjść za niego za mąż. Na dodatek widzi, że jej rodzice całe życie kłócą się. Może to właśnie ze złych rodzinnych wzorców wynikają jej obawy przed ślubem?

Były partner nie chce zniknąć z życia Bereniki

Gdy Berenika wraz z narzeczonym składa wizytę rodzicom, odkrywa, że w ich mieszkaniu znajduje się Kacper. Mężczyzna pragnie wykorzystać Jakuba do realizacji swoich planów zawodowych. Chce poprzez niego poznać Oliwię i dostać pracę dziennikarza. Jego pragnienie zostaje zrealizowane. W praktyce oznacza to, że cała czwórka – Berenika, Jakub, Kacper i Oliwia znajdą się w tej samej francuskiej miejscowości. Do czego doprowadzi to zrządzenie losu? Czy Berenika upewni się, jakie uczucia żywi do Jakuba? Czy Oliwia odnajdzie szczęście, którego tak bardzo brakuje jej w Polsce? Jaką rolę w życiu głównych bohaterów odegra tajemniczy hrabia i Aleks, jego prawa ręka?

Francuska opowieść – historia o poszukiwaniu miłości

Francuska opowieść to historia ciekawie skonstruowanych bohaterów. Każdy z nich przeżywa jakiś problem. Nikt nie jest taki, jaki wydaje się na pierwszy rzut oka. Nawet wyniosła Oliwia skrywa pewną bolesną tajemnicę. Francuska opowieść to historia o poszukiwaniu miłości, która jako jedyna jest w stanie wypełnić pustkę w życiu. Krystyna Mirek zwraca uwagę, by nie zadowalać się kiepskimi podróbkami, lecz zaczekać na prawdziwe uczucie, które  sprawia, że unosimy się parę metrów nad ziemią.  Trudno nie zgodzić się z tym przesłaniem.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz