Kultura Styl życia

Finezja uczuć – Aneta Krasińska

finezja uczuć

Powieść o miłości, jakiej jeszcze nie było, zaskakuje i intryguje, sprawia, że na pewne rzeczy zaczynamy spoglądać z zupełnie nowej perspektywy. Aneta Krasińska w swojej powieści Finezja uczuć postanowiła poruszyć trudny temat społeczny, który często zamiata się pod dywan.

Miłość jak grom z jasnego nieba

Alicja ma dwójkę synów i kochającego męża, który spędza w pracy całe dnie, aby spłacić kredyt za mieszkanie. Kobieta też musi zaciskać pasa ze względu na zobowiązania finansowe. Na co dzień pracuje jako księgowa, przychodzi do biura ubrana zgodnie z obowiązującym dress code`em i musi zostawać po godzinach, aby spełnić oczekiwania swojego wymagającego szefa. Popołudniami Alicja odprowadza swojego syna do kościoła na przygotowania do pierwszej komunii. Początkowo ksiądz ją lubi, gdy staje po jego stronie ws. skromnych, jednakowych strojów. Później jednak złośliwie zwraca jej uwagę na każde spóźnienie. Wszystko zmienia się pewnego popołudnia, gdy Alicja wpada obcasem w kratkę i upada na księdza.

Romans z księdzem

Mariusz, bo tak ma na imię młody ksiądz, okazuje się wybitnym znawcą malarstwa. To właśnie jego pasja imponuje Alicji. Kobieta spędza z nim czas, odwiedzając wystawy sztuki. Nie jest to jednak typowa przyjaźń miłośników malarstwa. Mariusza i Alicję do siebie ciągnie, między tą parą rodzi się uczucie, jakim mężczyzna darzy kobietę z wzajemnością.

Finezja uczuć przełamuje tabu

Finezja uczuć to dość kontrowersyjna powieść, ponieważ ukazano w niej romans z duchownym. Nie jest tajemnicą, że księża, pomimo obowiązującego ich celibatu, często mają kontakty seksualne z kobietami, z którymi czasem wręcz zakładają rodziny. Pikanterii romansowi opisanemu w książce Finezja uczuć dodaje fakt, iż Alicja jest mężatką, której związek układa się całkiem przyzwoicie.

Aneta Krasińska w swojej powieści przełamuje tabu i opowiada o mniej znanym odcieniu miłości. Świat nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Nie mamy żadnego wpływu na to, kiedy dopadnie nas miłość. Czasem zakochujemy się w nieodpowiedniej osobie, a mimo to nie potrafimy zrezygnować z tego uczucia.

Komentarze (2)

Lanza

2 lata temu

Współczuję księżom z powodu celibatu. Gdyby mogli zakładać rodziny, byliby szczęśliwsi i bardziej wyrozumiali dla parafian.

Zostaw komentarz