Kultura

Festiwalowe lato- gdzie warto się wybrać?

festiwalowe lato

Choć wakacje powoli dobiegają końca, festiwalowe lato trwa. Za nami kilka wielkich festiwali muzycznych, ale to nie koniec wydarzeń, na które warto się wybrać. Które imprezy warto wpisać do letniego kalendarza?

Nie tylko Woodstock

Sierpień rozpoczął się największym polskim festiwalem, który odbył się już po raz 23. Przystanek Woodstock to zawsze wielkie wydarzenie muzyczno-kulturalne. Do Kostrzyna nad Odrą przybywają tysiące osób w różnym wieku. Całe pokolenia spotykają się, by wspólnie bawić się przy dobrej muzyce. Woodstock jest zwieńczeniem akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która pod batutą Jurka Owsiaka gra w szczytnym celu od wielu lat. Woodstock już za nami. Na tegorocznym Przystanku zagrało wiele gwiazd, m.in. zespół Łąki Łan czy Nocny Kochanek. Ale nie tylko Woodstock cieszy się dużym zainteresowaniem. W Polsce organizuje się wiele tego typu imprez, w tym także tych biletowanych. W lipcu odbył się kultowy już Jarocin Festiwal, do którego z sentymentem powraca wiele gwiazd i miłośników muzyki. Mieliśmy także Opener w Gdyni czy Hip-Hop Festiwal w Płocku. To tylko niektóre z wydarzeń, a przed nami kolejne festiwale, na które możemy się wybrać. W sierpniu zdecydowanie rządzi muzyka!

Ostróda Reggae Festiwal – 10-13 sierpnia

Drugi weekend sierpnia to propozycja dla miłośników słonecznych rytmów. Ostróda Reggae Festiwal to bardzo popularna impreza, która przyciąga zwolenników muzyki reggae. Bogaty line-up to nie tylko polskie gwiazdy, takie jak Cała Góra Barwinków, Mesajah, Paprika Korps czy Bethel. To także zagraniczne zespoły oraz wykonawcy. Trzy sceny i dużo pozytywnych wibracji. Ostróda to obowiązkowe miejsce dla wszystkich, którzy liczą na chillout przy pozytywnych rytmach reggae. Na festiwal można kupić karnety czy bilety na pojedyncze dni.

Hip-Hop Kemp 17-19 sierpnia

Hip Hop Kemp w Hradec Kralove, w Czechach to jeden z największych festiwali hip-hopowych. I choć odbywa się u naszych sąsiadów, w line-upie nie brakuje co roku polskich raperów. Międzynarodowi artyści i rodzimi raperzy przyciągają tłumy fanów. Rozległe pole namiotowe, kilka scen i dobra muzyka tworzą prawdziwy festiwal z atmosferą. Na Kempie wystąpi m.in. Reto, Quebonafide, Ten Typ Mes, Małpa, Mielzky, Dwa Sławy czy skład Grammatik. Nie zabraknie także młodych reprezentantów wytwórni Quequality, wśród których znalazły się tegoroczne Młode Wilki, czyli Emes Milligan oraz PlanBe czy Paweł Bokun.

Kraków Live Music Festival – 18-19 sierpnia

Live Music Festival co roku przyciąga tłumy, choć bilety nie należą wcale do najtańszych. W połowie sierpnia, do Krakowa przyjadą wielkie gwiazdy. Festiwalowicze będą mogli zobaczyć i usłyszeć takich międzynarodowych artystów jak Lana Del Rey, Wiz Khalifa czy Ellie Goulding. Kraków Live Music Festival to gratka dla miłośników rapu oraz muzyki alternatywnej. Na festiwalowej scenie wystąpi Pezet, Holak, Bovska, Ten Typ Mes, XXANAXX oraz Ralph Kaminski. Bilety wciąż są dostępne, więc warto skorzystać z opcji zobaczenia zagranicznych i polskich artystów.

Metal Hammer Festival – 21 sierpnia

Dla Katowic sierpień stoi pod znakiem ciężkich brzmień. A wszystko za sprawą festiwalu, który odbędzie się w Spodku. Metal Hammer Festival to święto dla fanów metalu. Na znanej scenie wystąpią metalowe składy oraz gwiazda wieczoru, czyli kontrowersyjny i nieobliczalny Marilyn Manson. Tego wydarzenia nie można przegapić.

Czad Festiwal – 23-27 sierpnia

festiwaleCzad Festiwal w Straszęcinie, w województwie podkarpackim to aż 50 wykonawców w jednym miejscu. Na scenie zobaczymy znanych artystów – Bastille, Billy Talent czy One Ok Rock. Oprócz zagranicznych gwiazd, spotka się tam bogata grupa polskich artystów muzycznych. Agnieszka Chylińska, Trzynasta W Samo Południe, Nocny Kochanek, Acid Drinkers, Vavamuffin czy Lady Pank to tylko niektóre z propozycji festiwalowego line-upu. Karnety i bilety jednodniowe wciąż są dostępne w sprzedaży.

Gorące, festiwalowe lato trwa, więc korzystajmy z muzycznych propozycji wakacyjnych, które z pewnością dostarczą nam wielu niezapomnianych wrażeń. 

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz