Seks

Feromony w perfumach – jak działają?

Feromony w perfumach - jak działają?

W internecie można znaleźć masę tekstów na temat “sprawdzonych” sposobów na flirt z drugą osobą, zwykle zawierające dosyć nieskuteczne metody czy możliwe do stosowania cytaty. Okazuje się natomiast, że ciekawym rozwiązaniem są feromony w perfumach. Nie są to oczywiście żadne magiczne specyfiki, przez które potencjalni partnerzy seksualni będą pożądać użytkownika, ale preparaty mogące wpłynąć na pewność siebie czy wzrost zaufania płci przeciwnej. Jak działają feromony w perfumach i co dają?

Feromony to bezwonne związki lotne, które występują niemal wszędzie, gdzie występuje natura – emitują je zarówno rośliny, ludzie i zwierzęta. Są charakterystyczne dla każdego gatunku, dlatego to dzięki nim osobniki przeciwnych płci mogą się zlokalizować celem przedłużenia gatunku. Niektóre ćmy rozpoznają zapach potencjalnego partnera z kilku kilometrów! Jak to jednak wygląda w przypadku ludzi? Przez ewolucję feromony zatraciły swoje znaczenie, ale zainspirowani ich istotą naukowcy stworzyli syntetyczne, znacznie mocniejsze odpowiedniki, których działanie jest skuteczne, choć subtelne.

Jak działają feromony w perfumach?

Feromony dzieli się na dwie kategorie – koncentraty oraz feromony w perfumach. W pierwszym przypadku są to preparaty sprzedawane w niewielkich opakowaniach, ponieważ również niewielka ich ilość jest już skuteczna. Ich stosowanie nie jest jednak tak wygodne, gdyż nadal należy korzystać z dodatkowych perfum – zapach przecież jest ważny w sytuacji flirtu, a przypominamy, że feromony mimo działania na węch są bezwonne.

Feromony są odbierane przez organizm i wpływają stymulacyjnie na te części mózgu, które odpowiadają także za behawioryzm seksualny, ale nie tylko, ponieważ ich działanie jest bardziej kompleksowe. W takim razie co dają feromony w perfumach?

Co dają feromony w perfumach?

Feromony mogą się różnić działaniem ze względu na zawartość poszczególnych substancji – na przykład nie wszystkie produkty mają w składzie oksytocynę, czyli związek potęgujący zaufanie. W każdym jednak przypadku lotne atraktanty wpływają subtelnie na otoczenie w taki sposób, że płeć przeciwna może być bardziej chętna do nawiązania kontaktu, wyrazić większą otwartość na wspólne spędzenie czasu. Do tego feromony mogą pozytywnie wpływać na samoocenę osoby ich używającej, a także pewność siebie. Dzięki temu flirt jest po prostu prostszy.

Feromony w perfumach są wyjątkowo skuteczne w swojej roli. Jest to związane z faktem, że nie tylko znajdują się w nich omawiane feromony, ale również inne atraktanty zapachowe, które mogą zwiększać skuteczność podczas flirtu. Co więcej, po prostu są wygodne w użyciu i można je spokojnie spakować do torebki czy plecaka i zaaplikować w prosty sposób – w przypadku koncentratów aplikacja jest mniej wygodna, ponieważ wymaga naniesienia preparatu niewielkim narzędziem.

Jakie feromony w perfumach wybrać?

Działanie tych specyfików jest w większości przypadków dość podobne, dlatego podczas wyboru warto się kierować przede wszystkim swoimi preferencjami zapachowymi. Produktów tego rodzaju jest naprawdę sporo, dlatego na pewno uda Ci się znaleźć model z odpowiadającymi Ci nutami zapachowymi.

Warto wspomnieć, że feromony w perfumach są podzielone na dwie kategorie pod względem płci użytkownika – damskie i męskie. Co ciekawe, te substancje lotne są skuteczne nie tylko w przypadku płci przeciwnej, ponieważ ich efektywność jest potwierdzona także przez osoby homoseksualne.

Polecamy wybór produktów znanych marek, ponieważ są one sprawdzone i mają potwierdzoną jakość. Z tego powodu możesz śmiało sięgnąć po propozycje firmy Love&Desire, SHADE czy Miyoshi Miyagi.

Gdzie kupić feromony w perfumach?

Pamiętaj, żeby kupować feromony w perfumach u sprawdzonych dystrybutorów, ponieważ unikniesz dzięki temu zakupu produktu ewentualnie podrobionego. W sklepie ohparis.pl znajdziesz szeroki wybór feromonów w atrakcyjnych cenach.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz