Kultura Styl życia

Farciara – Dorota Wachnicka

Farciara Dorota Wachnicka

Dorota Wachnicka z wykształcenia jest psychologiem, zanim rozpoczęła swoją przygodę z literaturą, zajmowała się terapią rodzinną. Dla pisarstwa zrezygnowała jednak z pracy w zawodzie. Farciara stanowi jej debiut literacki, którego wznowienie właśnie ukazało się nakładem Edipresse Książki.  Ta powieść sprawdzi się podczas wakacyjnego wypoczynku, gdyż jest lekka i relaksująca.

Farciara – powieść o realizacji marzeń

Farciara to historia młodej i ambitnej prawniczki. Natalia pochodzi z niezbyt zamożnej rodziny, w której nigdy się nie przelewało. Dziewczyna jednak marzy o karierze prawniczki. Tak bardzo przykłada się do nauki, iż dostaje się na jedną z najlepszych uczelni w Polsce.  Tam z kolei zdobywa stypendium we Francji, skąd dzięki zwycięstwie w konkursie trafia na Oxford. Tuż po studiach Natalia wraca do Polski, gdzie otrzymuje posadę w prestiżowej kancelarii prawnej.

Wakacyjny romans

Zanim jednak rozpocznie pracę, Natalia udaje się na wakacje z przyjaciółką. Podczas wypoczynku poznaje Wiktora. To przystojny i niezwykle czarujący mężczyzna, który robi na Natalii piorunujące wrażenie. Młoda prawniczka spędza z nim kilka upojnych nocy. Niestety, Wiktor nie zjawia się na spotkaniu pożegnalnym.

Miłość kontra kariera zawodowa

Gdy Natalia przyjeżdża do Warszawy i rozpoczyna swoją karierę w kancelarii prawnej, okazuje się, że jednym z jej wspólników jest właśnie Wiktor. Co ciekawe, mężczyzna nie zamierza poprzestać na upojnych nocach z okresu wakacji.    Zależy mu na kontynuowaniu znajomości. Wiktor nie jest obojętny Natalii, ale zależy jej też na utrzymaniu świetnie zapowiadającej się posady. Co wybierze młoda prawniczka? Czy pójdzie za głosem serca, a może postawi na zdrowy rozsądek?

Farciara to powieść o determinacji i realizacji marzeń. Niestety, każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje. Nie można bowiem zjeść ciastka i mieć ciastka. Natalia na początku swojej kariery zawodowej przekona się o tym na własnej skórze.  W związku z tym, iż książka ma dość lekką fabułę, a Dorota Wachnicka zadbała o dużą liczbę błyskotliwych dialogów, czyta się ją szybko i przyjemnie. To niewątpliwie doskonała lektura na wakacyjny wypoczynek. Można położyć się na leżaku i oddać bez reszty czytaniu.

Komentarze

Zostaw komentarz