Seks Seksualna dojrzałość

Fantazje erotyczne kobiet

fantazje-erotyczne-kobiet

Fantazjujemy cały czas – o lepszej pracy, lepszym zdrowiu, podróżach. Fantazje dotykają każdej strefy naszego życia – także tej erotycznej. Jest ona tematem tabu, dlatego wiele kobiet czuje się winna z ich powodu. Niesłusznie!

Fantazje erotyczne zaliczane są do tej samej kategorii, co marzenia i życzenia. Jest to grupa myśli, które dotyczą wydarzeń w bliżej niesprecyzowanej przyszłości. Należy odróżnić fantazje od potrzeb – jeśli powracają natrętnie, wywołują smutek z powodu, że nie możemy ich spełnić, mamy uczucie uwięzienia czy straty z ich powodu – mówimy o niezrealizowanych potrzebach.

Fantazje a pragnienia

Fantazje są nieszkodliwe i często symboliczne. Jesteśmy jedynym żywym stworzeniem na ziemi, które potrafi wywołać uczucie szczęścia tylko za pomocą myśli o rzeczach, które nigdy nie powstały! Mechanizm ich powstawania może mieć źródło w naszych potrzebach, ale w większości przypadków jest wynikiem bardziej ciekawości i fascynacji nowością, niż frustracji.

Aby lepiej zrozumieć różnicę, posłużę się przykładem. Widzimy na ulicy pięknego mężczyznę i wyobrażamy sobie potem, że idziemy z nim na randkę, uwodzimy go, spotykamy go przypadkiem, rozmawiamy z nim (a nawet przeżyjemy erotyczną przygodę). Poczujemy się przyjemnie, poprawimy sobie humor, a może nawet opowiemy przyjaciółce, jakie to „ciacho” widziałyśmy na ulicy – to jest fantazja.

Jeśli po wyobrażeniu sobie romantycznych scen wracamy do domu, patrzymy na swojego męża i czujemy wstręt, że nie jest taki piękny, jak ten z ulicy, jeśli myślimy o mężczyźnie z ulicy jako ratunku przed szarą codziennością – to jest potrzeba, która świadczy o istnieniu problemu.

Milena L.

Fantazjujemy cały czas – o lepszej pracy, lepszym zdrowiu, podróżach. Fantazje dotykają każdej strefy naszego życia – także tej erotycznej. Jest ona tematem tabu, dlatego wiele kobiet czuje się winna z ich powodu. Niesłusznie!

Najczęstsze fantazje erotyczne kobiet

Według badań kobiety najczęściej fantazjują o osobach obcych lub znanych przelotnie. Często ich myśli dotyczą nietypowego miejsca – plaży, stołu w kuchni, biurka, miejsca publicznego, windy. Bardzo duża część fantazji dotyczy zagadnienia uległości czy dominacji.

Do najpopularniejszych fantazji należy: seks z nieznajomym, z wieloma partnerami, wiązanie i krępowanie siebie lub partnera, odgrywanie ról (na przykład gejszy, arabskiej księżniczki). Istotą fantazji jest przeżywanie w głowie, „na sucho” sytuacji, które uważamy za ryzykowne. Wcale nie oznacza, że mamy ochotę zrobić dokładnie to.

Czasem wręcz odegranie fantazji zabiera jej cała magię! Najlepszym sposobem, żeby sprawdzić, czy wprowadzona w życie fantazja faktycznie będzie czymś przyjemnym i podniecającym, warto poświęcić chwilę na wyobrażenie sobie siebie i partnera w tej sytuacji. Jeśli poczujemy, że to może być ciekawy pomysł – wtedy warto wprowadzić go w życie przy udziale partnera.

W przypadku kobiet fantazje erotyczne często dotyczą… innych kobiet. Seksuolodzy uspokajają jednak, że to nie świadczy o homoseksualizmie, jest raczej reakcją na cechy, które chciałybyśmy mieć u siebie, które postrzegamy jako kobiece. Często nasze pragnienie bliskości wynika z prostego pragnienia „przejęcia” części cech fascynującej nas kobiety.

Milena L.

Fantazjujemy cały czas – o lepszej pracy, lepszym zdrowiu, podróżach. Fantazje dotykają każdej strefy naszego życia – także tej erotycznej. Jest ona tematem tabu, dlatego wiele kobiet czuje się winna z ich powodu. Niesłusznie!

Fantazje erotyczne a popęd seksualny

Fantazje mogą być różnego rodzaju i bardzo mocno zależą od poziomu kobiecych hormonów. Najbardziej energiczne, agresywne scenariusze pojawiają się w naszej głowie, gdy mamy relatywnie wysoki poziom testosteronu, z kolei niski poziom innych hormonów (na przykład podczas menopauzy) sprawia, że tworzymy historie oparte na czułości, romantycznych uniesieniach.

Ilość i bogactwo scenariuszy fantazyjnych niekoniecznie przekłada się na na wysokie libido! Kobiety charakteryzują się wysoką samokontrolą zachowań erotycznych, dlatego często samo fantazjowanie wystarczy, by poczuły się lepiej. Sięgają wtedy po pikantną książkę, oglądają namiętny film. Przeżywają swego rodzaju katharsis, oczyszczenie, pozbywając się napięcia erotycznego – bez udziału partnera.

Kobieta o bujnej erotycznej fantazji to wcale nie musi być niespełniona frustratka, której w życiu czegoś brakuje. Jest po prostu kobietą odważną, pomysłową, przewidującą – w każdej sferze życia, nie tylko erotycznej.

Odważ się fantazjować – grzecznie i niegrzecznie!

Milena L.

Komentarze (10)

pati25

8 lat temu

Lubimy fantazjować.Lecz mamy jakieś opory przed wprowadzeniem ich do sypiialni.Opory,bo co powie nasz partner,jak zareaguje,co o mnie pomyśli

serenada0

9 lat temu

Każdy ma fantazję , marzenia , pragnienia. To jest wpisane w naszą psychikę. Człowiek odarty z tych cech jest bardzo ubogi …..B)

pati25

9 lat temu

Kto z nas nie lubi fantazjować.:-X(woot) Bez tego nasze życie byłoby nudne.:-X Fantazje erotyczne wprowadzamy często do naszej sypialni.To podnosi nam poziom adrenaliny

Mindi

9 lat temu

Fantazja jest odskocznią od codziennego życia. Dodaje smaczku szarości rutynowych obowiązków, z których w większości składa się nasze życie. Fantazjuję bo mam bardzo rozwiniętą wyobraźnię 😉 ale nie są to jakieś skrajności.. chyba jestem za grzeczna B)

stazyz

9 lat temu

UUUUhuhhhhuuu…:-d Do czego to nas droga Redakcja zachęca;) Chociaż czemu nie… fantazja jest od tego, aby bawić się nią na całego…:-dO:)(devil)

Zostaw komentarz