Zdrowie

Fala uderzeniowa – czy jest to efektowna metoda leczenia?

Fala uderzeniowa

Obecne procesy rehabilitacyjne związane z regeneracją tkanek i mięśni nóg są o wiele bardziej precyzyjne. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby unieszkodliwić ból, który wielu ludziom może bardzo przeszkadzać nie tylko w pracy, ale i życiu codziennym. Nowoczesna medycyna chwali się dzisiaj innowacyjnym leczeniem za pomocą tak zwanych fala uderzeniowa Warszawa. Tego typu leczenie stosuje się głównie po to, aby redukować nasilający się ból powstający bezpośrednio w układzie mięśniowo-szkieletowym. Fala uderzeniowa to głównie skomplikowana wiązka energii, która pozwala nie tylko na lokalizację miejsca bólu, ale także na jego usunięcie. Oczywiście nic nie stanie się od razu, pacjent musi przygotować się na co najmniej serię tego typu zabiegów, zanim stany bólowe całkowicie ustąpią.

Leczenie cellulitu

 Co ciekawe za pomocą tych samych fal uderzeniowych można dzisiaj leczyć cellulit, zwłaszcza jeśli występuje on już w bardziej zaawansowanej formie. Tego typu fale nie są w żaden sposób bolesne, ponieważ wytwarzana wiązka trwa zaledwie kilkanaście sekund, po czym występuje przerwa i dopiero w kolejnej fazie, pojawia się kolejna wiązka fali. Energia wiązki powstaje bezpośrednio w momencie, gdy lekarz przyłoży głowicę urządzenia do miejsca, gdzie występuje ból. Nie jest to więc jedynie leczenie schorzeń dolnych partii ciała, ponieważ tego typu metodę, można wykorzystać także w przypadku schorzeń rąk. Fala uderzeniowa to przede wszystkim bezinwazyjna metoda leczenia, pozwalająca na leczenie bólu ścięgien, a także kości czy więzadeł. Odpowiednio skoncentrowana fala akustyczna w bardzo krótkim czasie dociera do źródła bólu i powoduje jego eliminacje. Pierwsze zabiegi nie dadzą nam co prawda takiego natychmiastowego efektu, ale w dużej mierze, pozwalają na zmniejszenie problemu bólowego. Przy dłuższej kuracji następuje stymulacja tkanek czy zakończeń nerwowych, dzięki czemu osoba cierpiąca na problemy z nogami o wiele lepiej funkcjonuje.

Więcej korzyści dla całego ciała

 Fale tego typu pozwalają na poprawę krążenia krwi w całym organizmie, dzięki czemu przyspiesza się produkcja kolagenu, co z kolei pozwala na szybsze regeneracje urazów. W przypadku cellulitu u kobiet ma to ogromne znaczenie, ponieważ zmniejszają się blizny czy rozstępy, przez co panie wyglądają o wiele atrakcyjniej. Jeden zabieg tego typu kosztuje do 100 złotych jednak w niektórych gabinetach medycznych, możemy zredukować koszta, poprzez połączenie serii kilku zabiegów. W przypadku nóg następuje odpowiedni drenaż, dzięki czemu krew i limfa może się swobodnie poruszać. Cena za zabieg jest jednak uzgadniana z lekarzem. Dopiero po odpowiednich konsultacjach medycznych, możemy sięgnąć po tego typu rozwiązania. Jeśli istnieją jakieś przeciwwskazania, występuje silny stan zapalny nogi, to wówczas lekarz nie zgodzi się na wykorzystanie tej metody. Starsze osoby często nie kwalifikują się do tego typu zabiegów ze względu na przebyty zawał serca. Problemem jest także osteoporoza czy zakrzepica żył, jeśli ktoś cierpi na tego typu schorzenia, nie może skorzystać z takiej metody leczenia. Warto jednak mimo wszystko pomyśleć o zastosowaniu takiej metody, zwłaszcza jeśli konwencjonalne metody leczenia nie przynoszą nam poprawy zdrowia.

Komentarze (4)

Rosia58

3 lata temu

Warto wiedzieć, na czym opierają się tego typu zabiegi:) W medycynie dokonał się ogromny postęp:)

Zostaw komentarz